Ліквідована за Йосипа II церква монастиря Клариссинок стала в 1783 р. — як свідчення терпимості до різних конфесій — храмом Євангелічної церкви (Evangelische Kirche), що об’єднала дві самостійні Церкви: Євангелічну Гельветского сповідання Австрії (кальвіністською) і Євангельську Аугсбургського сповідання (лютеранську). Зараз ці дві церкви знаходяться в безпосередньому сусідстві.

Ліквідована за Йосипа II церква монастиря Клариссинок (побудована в 1582-83 рр. придворним архітектором В. Вівіані) стала в 1783 р. — як свідчення терпимості до різних конфесій — храмом Євангелічної церкви (Evangelische Kirche), що об’єднала дві самостійні Церкви: Євангелічну Гельветского сповідання Австрії (кальвіністською) і Євангельську Аугсбургського сповідання (лютеранську). Реформатська церква, як і лютеранська, отримали по частині королівського монастиря. Зараз ці дві церкви знаходяться в безпосередньому сусідстві.

Праворуч від Лютеранської міської церкви (Lutherische Stadtkirche) в 1783/84 рр. була побудована Євангелічно-реформатська церква (Reformierte Stadtkirche) за проектом Готтліба Нигелии. Два куполи перекривають приміщення зсередини. Бічні эмпоры прикрашають статуї, у східній частині знаходиться апсида, ікони відсутні. У 1815 р. Генрієтта фон Нассау-Weilburg, дружина ерцгерцога Карла, побудувала виходить на вулицю бічний вхід («Ворота Генрієтти»), але до нас вони не збереглися.

В 1887 р. під керівництвом архітектора Ігнаца Совински реформатську церкву перебудували. Додано: необарочний фасад, ворота, виходять на вулицю, підвальне крило будівлі і церковна вежа. А внутрішню частину церкви розгорнули на 180 градусів, вівтар і орган помінялися місцями.

У 1895 р. повісили 3 дзвони, але під час війни їх припала переплавити. Зараз у церкві знаходяться дзвони, відлиті в 1979 р. Генріх Голлини зробив новий орган в 1974р., але кожух залишив старий з 1901 р.

Євангелічно-реформатська церква (Reformierte Stadtkirche)
Dorotheergasse 16 1010 Wien Österreich
reformiertestadtkirche.at

Лютеранська міська церква (Lutherische Stadtkirche)
Dorotheergasse 18 1010 Wien, Österreich
stadtkirche.at

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Що подивитися у Відні

Як доїхати з аеропорту

Квитки та проїзні

Де поїсти?

Раджу цей готель у Відні


Скачайте маршрути по Відню