Щороку, в середині листопада, жителі Австрії святкують день, який називається Мартиниганзель, який і є початком бального сезону.

Віденський бал

Щороку в середині листопада жителі Австрії святкують день, який називається Мартиниганзель, який і є початком бального сезону. Цей танцювальний період триває, аж до початку Великого посту. А за цей період тільки в одній столиці Австрії проходить близько 300 балів. Між іншим, в цій країні бали можуть влаштовувати всі, кому тільки заманеться, починаючи від сажотрусів і закінчуючи банківськими службовцями. Коротше кажучи — дозволяється танцювати до упаду. Але головне — правильно підготуватися до цього процесу.

Про популярність Віденських балів говорить і той історичний факт, що ще у XVIII столітті, кількість учасників балів і гостей доходило до 50000, що залишало четверту частину населення Відня в той час. Деякі приміщення для проведення балів були навіть обладнані спеціальними кімнатами для пологів. Вагітні жінки ні за яких обставин не хотіли втрачати можливості брати участь на балах.

Придбати або забронювати вхідний квиток на будь-який з багатьох вподобаних Віденських балів можна досить легко. Це можна зробити навіть по інтернету. Ціна на такий квиток буде становити від 30 євро і вище. Причому, у вартість квитка включено танці до самого ранку, безалкогольні напої, шампанське, вина і пиво.

Як пройти безкоштовно на бал

Між тим, якщо дівчині від 16 до 23 років, а хлопцеві від 18 до 26 років, то у них є цілком реальний шанс безкоштовно стати учасником бала, ставши для цього дебютантом, якій надається право відкрити бал. Хоча, щоб це сталося, необхідно за певний час до початку балу надіслати до комісії відеозапис зі своїм виконанням вальсу.

Форма одягу на віденському балу

Дізнатися необхідну форму одягу для балу можна або на спеціальному інтернет — сайті, або прочитати на запрошенні квитку. Якщо планується бал надзвичайно розкішний, то для чоловіків обов’язкові фрак, краватка – метелик білого кольору, лаковані туфлі і шовкові шкарпетки. Наручний годинник краще зняти, бо це ознака поганого тону. Якщо без годинника не уявляєте життя, то дозволяються тільки кишеньковий годинник на ланцюжку.

Але такий одяг, як правило, виняток із правил. У переважній більшості випадків дозволяється більш демократична одяг. Наприклад, чоловікам можна з’явитися на бал в смокінгу, у військовій формі або в простому чорному костюмі. Причому, зовсім необов’язково купувати одяг для балу. За 10-20 євро можна взяти напрокат цілком пристойний фрак.

Що стосується жіночих вечірніх туалетів, то особливих застережень і вимог до них немає. Однак пристойною і поважаючої себе жінці треба пам’ятати, що показуватися на двох балах в одному і тому ж платті не рекомендується.

Підготовка до балу

Перед тим як піти на бал, бажано взяти уроки танцю. В середньому 50 – хвилинний урок вальсу може обійтися в 50 євро. Хоча такі уроки брати зовсім необов’язково. Справа в тому, що є кілька залів, в яких грає музика на будь-який смак, починаючи від веселої польки і закінчуючи важким «металом». А взагалі, можна зовсім не танцювати, а весь час до закінчення балу просидіти з келихом вина або пива. Тільки задоволення від цього буде небагато.

Бал у Відні

Знамениті віденські бали

Серед величезної кількості Віденських балів, самими знаменитими вважаються:

 • Імператорський бал. Проводиться 31 грудня в резиденції австрійського президента — замку Хофбурзі. Гостей цього балу зустрічають біля входу лакеї в лівреях, а юнаки у білих перуках дарують кожному вхідному невеликі сувеніри. Участь у Імператорським балу обійдеться в 135 євро без замовлення столика і в 550 євро з банкетом з 4 – х страв.
 • 22 січня проводиться бал оркестру Віденської філармонії. Як вже зрозуміло з назви бала, місце його проведення – столична філармонія. Цікавий тим, що всі працівники філармонії танцюють під музику запрошених оркестрів. Вхід на бал буде становити 120 євро.
 • 14 лютого, у концертному залі Курсалон проводиться бал Йоганна Штрауса. Вартість входу на нього буде залишати 45 євро без столика і 120 євро з вечерею з 3 – х страв. Бал присвячується Штраусу, причому, його твори будуть звучати, як в класичному виконанні, так і в рок — та джазовій обробці.
 • У Віденській опері 19 лютого проводиться Оперний бал. Оскільки цей бал вважається головною «родзинкою» бального сезону, то на ньому присутня велика кількість гостей і знаменитих людей зі всього світу. Бальний зал тут дійсно величезний, причому, його прикрашають незвичайні композиції з 60000 троянд. Відкриває цей бал австрійський президент, а для обслуговування гостей тут зібрано кращий обслуговуючий персонал, починаючи від офіціантів і закінчуючи кравцями.
 • І, нарешті, 20 лютого, у Віденському концертному залі проводиться бал кондитерів. Потрапити на нього можна, заплативши за вхід 60 євро. На цьому балу вибирається найкрасивіша дівчина. Як правило, їй стає блондинка з пухленькими формами. Переможниця бала може в якості призу унести стільки солодощів, скільки важить сама.
 • Як я економлю на готелях?

  Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
  RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

  Готелі зі знижкою тут

  Скачати путівники