Мало побачити водоспади, їх потрібно ще відчути: дотик прохолодних крапельок до шкіри, відчуття легкого вітерцю, що доноситься від льодовикової води, нескінченним потоком стікає вниз, коливання папороті на вітрі.

Зупинитися ненадовго, сфотографуватися і поїхати далі точно не вийде. Мало побачити водоспади, їх потрібно ще відчути: дотик прохолодних крапельок до шкіри, відчуття легкого вітерцю, що доноситься від льодовикової води, нескінченним потоком стікає вниз, коливання папороті на вітрі.

Останні медичні дослідження підтвердили, що після відвідування водоспадів у багатьох людей помітно поліпшується самопочуття. Вченими доведено сприятливий вплив водоспадів на імунну систему. При відвідуванні водоспадів у хворих на астму та алергію полегшується стан. Результати перших досліджень були настільки вражаючими і багатообіцяючими, що з’явилася ідея про створення лікувального центру в Зальцбурзькому краї, поруч з Krimmler Wasserfälle (www.wasserfaelle-krimml.at)– одними з найвищих водоспадів у Європі. З 380-метрової висоти вони обрушуються трьома ярусами. І дорослі, і маленькі відвідувачі, перебуваючи в цілковитій безпеці, можуть милуватися захоплюючою грою водного потоку з численних оглядових майданчиків.

Ще в 1967 р. Рада Європи нагородила знамениті водоспади Krimmler Wasserfälle дипломом про захист природи, а через 16 років вони стали частиною величезного національного парку Hohe Tauern.

Повітря навколо водоспаду наповнений вологою, тому тут справжній рай для вологолюбних рослин, таких як лишайники, папороті і мохи. Ще в цій місцевості живуть 62 види птахів, з яких 9 можна знайти в Червоній книзі.

На території Hohe Tauern в Каринтії є ще один водоспад, один з найкрасивіших в Австрії. Уявіть що нависає скелю з двома перепадами, загальна довжина яких перевищує 230 м., і потоки води, що досягають мальовничої долини Mölltal. Це водоспад Jungfernsprung (nationalpark-hohetauern.at).

Ще одне диво природи в цих краях – Pießling-Ursprung (www.kalkalpenweg.at). Це самий повноводний і найбільший джерело у Верхній Австрії. Природа створила тут незвичайний пейзаж. Під покровом величезною прямовисній скелі джерело перетворюється на чудове, досить глибоке озеро, з якого потік води спрямовується в долину, низвергаясь з висоти з різною швидкістю, що залежить від пори року – від 300 до 2000 літрів в секунду. Але це не всі чудеса. Перед самим джерелом можна побачити вхід у сталактитову печеру – дуже красиву, глибоку і разветвляющуюся.

Особливі враження залишаються у мандрівників після відвідин водоспаду Stuibenfall (www.stuibenfall.com), що знаходиться в Тиролі. З 150-метрової висоти потоки води з величезною швидкістю (до 2000 літрів в секунду в деяких місцях) спрямовуються вниз. По середах, з травня по жовтень, з настанням темряви водоспад ще й підсвічується.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники