Віденський шніцель (Wiener Schnitzel (вінер шніцель)) має свою історію. Вперше про «віденському шницеле» упоменается в кулінарній книзі 1884 року. Але відомий цей рецепт став ще раніше.

Віденський шніцель (Wiener Schnitzel)

Віденський шніцель (Wiener Schnitzel (вінер шніцель)) має свою історію. Вперше про «віденському шницеле» згадується в кулінарній книзі 1884 року. Але відомий цей рецепт став ще раніше. У XIV—XV століттях його італійські купці завезли на територію сучасної Австрії. Відбувся Віденський шніцель від відбивної по-міланськи, яку готували у Верхній Італії. У 1514 році в Італії видали закон, який забороняв використовувати в приготуванні їжі золото. І тоді кухаря придумали спосіб смаження м’яса в хлібних крихтах. А завдяки изыску віденських кулінарів відбивна по-міланськи з часом перетворилася на «віденський шніцель».

Але є в біографії віденського шніцеля й інша версія його появи в Австрії. Вважається, що цей рецепт привіз до Відня фельдмаршал Радецький в 1857 році. У доповіді імператору Австрії про Ломбардії, він вважав важливим згадати про цікавий блюді італійських кухарів — телячої відбивною, яку вони змазують яйцем і перед смаженням обвалюють у сухарях.

Віденський шніцель (Wiener Schnitzel)

Ось деякі найважливіші правила приготування Віденського шніцеля. Віденський шницел традиційно готвится з телятини. Але можливе приготування з свинини, індичого м’яса, тільки в меню про це обов’язково зазначається як про особливе вигляді рецепта. Годиться верхня частина задньої ноги. Нарізати м’ясо потрібно тільки поперек волокон. М’ясна заготівля повинна бути прямокутної і складатися з двох рівних частин, які треба з’єднати один з одним. Потім красиво підрівняти, обрізавши все зайве, не забувши зробити ножем кілька насічок по периметру, щоб шніцель не выгибало. Відбити дерев’яним молотком, спокійно, рівномірно, несильно, до розмірів, щоб готовий шніцель злегка звисав з тарілки. Шматок по товщині повинен вийти приблизно з олівець. На порцію беруть шматок 250 гр. Підготовка м’яса закінчена.

Віденський шніцель (Wiener Schnitzel)

Для панірування використовуються крихти тільки від свіжих булочок. М’ясну заготівлю обвалюють у борошні, акуратно струсивши зайву. Потім мокают в суміш збитих яєць, солі, молока і оливкової олії. Потім кладуть в тарілку з хлібними крихтами. Спочатку одною стороною, потім іншою. Надлишки крихт струшують. Смажать один шніцель на одній сковорідці при 180 градусах до золотистого кольору.

Віденський шніцель відрізняється не тільки королівськими розмірами, він ароматний, соковитий і м’який, а скоринка його хрумтить. Потрапляючи на ваш стіл, шніцель ще повинен шипіти. На його золотистий мундир обов’язково кладуть часточку лимона і гілочку петрушки. Приємного апетиту!

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Що подивитися у Відні

Як доїхати з аеропорту

Квитки та проїзні

Де поїсти?

Раджу цей готель у Відні


Дізнайтеся як з’їздити до Відня дешево