Ось уже протягом двохсот років столиця Австрії і німецький Франкфурт-на-Майні ведуть суперечку … про сосиски. Який з міст можна назвати батьківщиною цього всіма улюбленого м’ясного виробу.

Сосиски (Würstchen)

Ось уже протягом двохсот років столиця Австрії і німецький Франкфурт-на-Майні ведуть суперечку … про сосиски. Суть спору: який з міст можна назвати батьківщиною цього всіма улюбленого м’ясного виробу. Сперечаються саме про місто, а от Йоганн Георг Ланер (Johann Georg Lahner) і у Відні, і у Франкфурті вважається батьком сосисок.

Йохан народився в Гассельдорфе в 1772 році, а м’ясником став у Франкфурті-на-Майні. Потім він переїхав до Відня, де відкрив м’ясну крамницю. Саме тут 13 листопада 1805 р. і з’явилися сосиски, а Йохан Ланер назвав своє творіння «франкфуртерами» (frankfurter) . Але за межами Австрії вони іменуються «віденськими сосисками» (Wiener Würstchen).

Хода сосисок по Європі було тріумфальним – смак тоненьких ковбасок і їх форму по достоїнству оцінили всі – і багаті, і бідні. Сосиски все частіше стали з’являтися на обідніх столах людей з різним рівнем добробуту. Любові до них не уникли і знаменитості. Серед їх виявилися Франц Шуберт, Йоганн Штраус, літературний персонаж комісар Мегре.

Не те щоб сосиски були абсолютно новим винаходом, вони з’явилися вже в XV столітті. Але Йохан Ланер запропонував свій рецепт, змішавши свинячий і яловичий фарші. На смак такі сосиски виявилися набагато краще.

Хот-доги (Hot Dog)

Ми підійшли до історії хот-дога (Hot Dogs). У середині XIX століття німецькі емігранти в США стали продавати з лотка гарячі сосиски з шматочком хліба. А ось той, хто здогадався укладати їх всередину булки, розрізаної навпіл, так і залишився невідомим. Страва з часом удосконалювалося шляхом додавання кетчупу, майонезу, салату.

Саме з появою хот-дога сосиски стали надзвичайно популярним продуктом. Американці стали їх великими любителями. 20 мільярдів хот-догів з’їдається жителями США за рік. Росіяни ненабагато відстають. Кожен житель Росії за рік вживає 5 кг цього продукту зі спірним походженням.

Сосиски (Würstchen)

Пишно святкувалося у Відні двохсотріччя сосиски прямо на міській площі біля будівлі Ратуші в 2005 році. Щорічно в Австрії продається 630 млн. сосисок.

А жителі Гассельдорфа увічнили творця сосисок в бронзі – двометровий пам’ятник Йохану Ланеру встановлений на його батьківщині на кошти 500 жителів міста до відзначення 225-річчя з дня народження Ланера. На монументі укріплена бронзова дошка з викладом історії сосиски.

Бронзова дошка на пам’ятнику Йохану Ланеру

У світлі такої популярності спір про місце винаходу сосисок здається не такому вже й важливим. Головне, що це загальновизнаний всіма улюблений продукт існує і радує вже протягом двохсот років гастрономічні смаки європейців, і не тільки.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Що подивитися у Відні

Як доїхати з аеропорту

Квитки та проїзні

Де поїсти?

Раджу цей готель у Відні


Скачайте маршрути по Відню