Ось ми і у Відні. Місто відразу ж вражає прямо з аеропорту. Кругом величезні плакати Моцарта і Густава Клімта. Сувеніри – Моцарт і Клімт, рідше герб Вени, Віденська опера і герб Австрії. Ступивши на землю Східної країни (так називається Австрія), зіткнулися з невеликими проблемами.

Відень

Велике спасибі за розповіді про поїздки, надіслані на конкурс “Історія моєї подорожі” мені на e-mail: [email protected]
Сьогодні – звіт про Відні Перчинича Ігоря.

Ось ми і у Відні. Місто відразу ж вражає прямо з аеропорту. Кругом величезні плакати Моцарта і Густава Клімта. Сувеніри – Моцарт і Клімт, рідше герб Вени, Віденська опера і герб Австрії. Ступивши на землю Східної країни (так називається Австрія), зіткнулися з невеликими проблемами.

У всіх довідниках, які знайшов в Інтернеті, на автобусі їхати до станції Morientplatz. Але жодного автобуса з таким місцем призначення не знайшли. Допомогла чешка, знає російську мову. Виявилося, що це те ж саме, що і Schwedenplatz. Невелика затримка сталася з придбанням квитків в метро – дуже значний список всіляких варіантів, що з англійським ми заплуталися. До мого превеликий задоволенню виявилося, що присутня в моніторі і хорватська мова. Проблема відразу ж відпала, 10 хвилин і ми в центрі Відня біля Опери.

Відень

Наш готель має не традиційне для Відня назва «Будиночок Бетховена», всього в 10 хвилинах плавної ходи на маленькій тихій вуличці з чотирьох будинків. Готель невелика, дуже затишна з привітним персоналом. Ксенії окремий респект за рекомендацію. Легкий променад по пішохідній Оперної вулиці, огляд кількох церков, в тому числі і Святого Штефана, і магазинів, відклали ознайомлення на наступний день. Поїли традиційний віденський шніцель в забігайлівці з гучною назвою «Ресторан», але зал був чистий, офіціант шустрий, напевно, швидкості йому надавали домашні капці. Шніцель був трохи сухуватий, але смачний і великий. В кінці трапези не обрахували, що не характерно для сучасної Вени.

Відень

Увечері 16 січня почався снігопад, який тривав весь наступний день. Він був на стільки сильний, що через 20 хвилин ми стали схожі на кучугури з ногами, Наталчина шуба нагадувала мокру щура, а мій бушлат промок до самої дупи. Зазнали фіаско, спробувавши подивитися Бельведер, все було завалено снігом. Дороги ні хто не чистив, і місцеві двірники тільки старанно розкидали сіль з подрібненим мармуровим гравієм.

Відень

Скасувавши подальше ходіння, вирушили в азіатський ресторан, що виявилося такою ж забегаловкой, як і напередодні. Неприємно вразила ціна на спиртні напої і відсутність знання мов в обслуговуючих азіатських дівчат. Перша відразу злякалася і втекла, друга спробувала переплутати англійське Dry з німецьким Drai, третя замість білого вина принесла червоне, як дещо розібралися і поїли. Общитали не набагато – на 5 євро, видно з переляку. Лиха біда початок, пізніше нас общитывали часто і без докорів сумління. Межею нахабства було кафе в Аеропорту, але про це пізніше. Поки радувала тільки готель, чудові сніданки з великою кількістю страв, соків, напоїв, різноманітністю хліба та випічки. Римська готель відразу ж померкла в співвідношенні ціна – сервіс.

Відень

День народження Наташі зустрів нас так само снігом, але вже не пластівцями, а дрібним і колючим. Все ж ми здійснили прогулянку по імперської Відні, відвідали палац Габсбургів, Парламент, парк Марії-Терези, архітектурні пам’ятки, щоправда, робили це в ритмі швидкого вальсу. Погода не сприяла до повільного променаду. Сам день народження відзначали в елітному ресторані DO & CO, дуже нагадує ризький Paparacci (одна відмінність – в Ризі в цокольному поверсі, у Відні на 7 з прекрасним видом на собор Святого Штефана). Усе в чорно-білих тонах, невелике і не дешеве меню, порції маленькі. Наташі пощастило – салату було багато, але зовсім просто — трава і заправка. Аргентинський стейк був прекрасний, але не судилося поїсти досхочу, тільки заморив черв’ячка. Обслуговувала нас дівчина з Єкатеринбурга. Взагалі у Відні зустріли багато колишніх співвітчизників, так само з колишньої Югославії, але найбільше азіатів різних мастей, насиченість приблизно така ж, як у Москві з таджиками. Знову приємно здивували в готелі – піднесли привітання і фірмове вино.

Відень

Ось і день від’їзду. Як-то все пройшло спокійно, зовсім все рівно. Але не тут то було, в аеропорту нас чекали різноманітні пригоди. Спочатку рейс затримали на годину, потім на 2, додали ще 30 хвилин і зовсім скасували. Як тільки оголосили про затримку, працівниця аеропорту рекомендувала безплатне питво в кафе. Трохи пізніше підійшла і офіціантка цього кафе, опинилася сербкою. Спочатку всі питво і їжа нібито було безкоштовним, потім виявилося, що ракія за гроші, а вино, сік і сендвіч – безкоштовно. В кінцевому підсумку безкоштовним виявився тільки сік, хоча і за нього австрієць взяв гроші, але сербка начебто його присоромила. Пізніше виявилося, що він подав список на всіх пасажирів і отримав гроші, коли жінки хотіли попити безкоштовний кави – відмовив, а потім ще і обрахував більш ніж на 10 євро.

Нам трохи пощастило, з нами летіла естонка, яка знає німецьку, яка пояснила, що нам, бідолахам, що робити. Нарізавши кілька кіл по Віденському аеропорту, ми все ж знайшли потрібний нам рецепшен, де стали виписувати квитки на інші рейси. Перша четвірка полетіла через Франкфурт, нас дев’ятьох відправили через Берлін, естонка з чоловіком в Амстердам. Ще шістьох через Мюнхен, потім нам подсуетили в п’яного рижанина російського походження. З його обривистих пояснень виходило, що він судив якийсь хокейний матч у Белграді і з товаришами вилетів звідти. По прильоту до Відня вони напилися і загубилися в Duty Free Shop, де зустрів ще одного знайомого рижанина, продовжили з ним квасити, після чого здав багаж на ризький рейс. Природно, він пропустив оголошення про те, що б забрати валізу і абсолютно випадково опинився на рецепшен. Загалом, він втратив валізу, влаштував кілька скандалів, йому викликали швидку і поліцію вже в Берліні, пощастило, що не забрали. Втратив посадочні документи і один з наших попутників Оскар. Провозився з ним півтори години, все таки виправили йому документи аж у бізнес-клас, він знову зробив спробу втратити залишився рюкзак. За рештою багажем я вже здійснював нагляд, а він не забув надертися знову в літаку. Коли прибули в Ригу, то стали прощатися, як старі друзі – стільки нам усім довелося пережити. Тепер 19 січня для нас своєрідний свято.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники