Відень здавна називають «містом мостів». Дунай, річка Відень і Дунайський канал ділять столицю Австрії на кілька частин. Топографічні особливості Вени зажадали створення безлічі мостів, сходів і віадуків. У Відні сьогодні налічується понад вісімсот великих і малих мостів.

Відень — місто мостів

Відень здавна називають «містом мостів». Дунай, річка Відень і Дунайський канал ділять столицю Австрії на кілька частин. Топографічні особливості Відня, ландшафт в різних площинах і будівництво міської залізниці (Віденського метрополітену) — зажадали створення безлічі мостів, сходів і віадуків. У Відні сьогодні налічується понад вісімсот великих і малих мостів.

В австрійській столиці є як великі, функціональні мости, так і зовсім маленькі історичні містки та сходи, призначені не стільки для пересування, скільки для прикраси міського ландшафту.

Мосту через лінію (über die Brücke Zeile)

Міст Отто Вагнера ( Otto-Wagner-Brücke) або мосту через лінію (über die Brücke Zeile), розташований в 12 – 15 районах столиці, названий на честь австрійського архітектора, який розробив концепцію Віденської міської залізниці. Гігантський проект 1893 року передбачав зведення безлічі мостів. Ці інженерні конструкції несли чималу функціональне навантаження. Їх зовнішній вигляд теж був продуманий авторами проекту до найдрібніших деталей.

Мосту через лінію (über die Brücke Zeile)

Otto-Wagner-Brücke – споруда 112-метрової висоти. Міст повністю зберігся з XIX століття. Сьогодні він служить міському господарству і є прикрасою віденського пейзажу (по мосту Отто Вагнера проходять лінії U6 і U4 Віденського метрополітену).

Високий міст (Hohe Brücke)

Високий міст (Hohe Brücke) перетинає Wipplingerstraße і проходить над Tiefer Graben. Перший дерев’яний міст у Внутрішньому місті (Innere Stadt) стояв на цьому місці вже в 1295 році. Тоді його використовували для переходу через Оттакрингерский струмок (Ottakringerbach); пізніше — через русло Альбахской протоки (Alserbachs). У 1456 році русло було осушено, а над Tiefer Graben побудували готичний міст із загостреною аркою. У XVIII столітті споруда доповнили барокової балюстрадою і каплицею, створеної спеціально для зберігання статуї св. Йоханнеса Непомука.

Високий міст (Hohe Brücke)

У середині XIX століття Високий міст знову перебудували у стилі неоготики, а на початку XX століття архітектор Йозеф Хакхофер провів нову реконструкцію Hohe Brücke. Спорудження покрили мармуром, кам’яні сходи прикрасили позолотою. В 1979-81 рр. була проведена остання реставрація. З тих пір Високий міст є пам’ятником архітектури.

Малий міст Маркса (Kleine Marxerbrücke)

Малий міст Маркса (Kleine Marxerbrücke) — це міст через річку Відень, який з’єднує два столичних району (1-й і 3-й) і знаходиться на Marxergasse. Спорудження створено в період 1899 – 1900 рр. Над проектом працювали Friedrich Ohmann і Josef Hackhofer. Цей невеликий міст (довжина споруди — 26,5 м) протягом XX століття чотири рази піддавався реставрації.

Міст Радецького (Radetzkybrücke)

У цей же період збудовано та міст Радецького (Radetzkybrücke). До 1851 року вулиці Uraniastraße (1-й район) та Radetzkystraße (3-й район) з’єднував невеликий дерев’яний місток. Цей міст змило повінню в 1851 р., і в 1854-55 р. замість нього звели капітальне кам’яну споруду за проектом Johann Hermann Maack. (З 1869 року вона носить ім’я маршала Радецького.) У 1899-1900 рр. за проектом Йозефа Хакхофера і Фрідріха Оману міст був замінений на залізний. Стійки мосту в кінці XIX ст. були декоровані орнаментом «ар-нуво». На початку XX ст. була створена друга кам’яна вежа. Міст був значно пошкоджений в 1945 році, відновили його тільки через сім років. Реконструкція споруди проводилася ще раз — в період 1978-79 рр. В 1991 році були відтворені за старовинними малюнками світлові вежі мосту Радецького.

Малий Угорський міст (Kleine Ungarbrücke)

Малий Угорський міст (Kleine Ungarbrücke) спочатку призначався для пішоходів. Він проходить через річку Відня і з’єднує перший район Відня з третім. Побудована ця споруда в 1853 році, — для жителів, яким потрібно було потрапити в міський парк (Wiener Stadtpark) з вулиці Heumarkt. Спочатку це була проста металева трехколенная конструкція. Згодом Угорський місток прикрасили орнаментом у стилі Відродження, декорували канделябрами. Після II Світової війни спорудження потрібна реставрація. Відновлення проводилося в 1978-80 рр.

Сходи Fillgraderstiege

Fillgraderstiege – сходи в 6-му віденському районі Mariahilf, вона побудована в стилі сецессіон в період 1905-07 рр. за проектом Max Hegele. Сходи з’єднала набережну річки Вени з вулицею Mariahilfer Strasse. Спочатку Fillgraderstiege називали: «Bettlerstiege» — «сходами жебраків». Ця монолітна конструкція з лиття і каменю служила кілька десятиліть. У 1981 році вона була закрита на ремонт і знову відкрилася тільки в 1984 році. Всі опори і прольоти за цей час було реконструйовано; решітки та двері внутрішніх приміщень оновлені в стилі ар-нуво; відновлена гранітна частина східців та перил. У внутрішніх приміщеннях Fillgraderstiege з 1985 року відкрилися кафе і галерея. У рейтингу найкрасивіших сходів Європи Fillgraderstiege сьогодні займає четверте місце.

Сходи Rahlstiege

Сходи Rahlstiege знаходиться в Mariahilf — 6-му районі Відня. Вона була побудована в 1870 році (її будівництво тривало 13 років). Конструкція висотою 6,5 м складена з трьох частин. Драбина з’єднує Rahlgasse з вулицею Mariahilfer Strasse (нижня, широка частина споруди на другому рівні розходиться на дві сторони з виходом на Mariahilfer Strasse). Будова поєднало дві частини міста, розташовані на різній висоті. Антон Пауль Вагнер в 1886 році створив проект фонтану з фігурою дівчини — це споруда помістили на верхньому рівні сходів. У нижній частині Rahlstiege з 1933 року обладнаний склад. Капітальний ремонт сходів проводився у 1985-86 рр.

Сходи Strudlhofstiege

Strudlhofstiege – це сходи, побудована за проектом Й. Т. Егера (Johann Jäger). Вона розташована в дев’ятому районі Відня і служить для з’єднання Strudlhofgasse з вулицею Liechtensteinstraße. Сходи прикрашена стінним фонтаном. Експлуатується вона з 1910 року, а остання реставрація проводилась в 1984 році. Назва вулиці Strudlhofgasse і сходах Strudlhofstiege було присвоєно в честь знаменитого віденського придворного скульптора і художника — Петера Штрудля.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Що подивитися у Відні

Як доїхати з аеропорту

Квитки та проїзні

Де поїсти?

Раджу цей готель у Відні


Скачайте маршрути по Відню