У тірольському містечку Вергль живе близько 12000 чоловік. Місто знаходиться на заході Австрії, біля німецького кордону, на злитті річок Ахе та Іпн. При розкопках тут були виявлені викопні знахідки, що відносяться до бронзового віку. Ці експонати можна побачити в міському краєзнавчому музеї. Перші документальні згадки про Вергле відносяться до 1116 році.

Вергль (Wörgl), фото AP

У тірольському містечку Вергль (Wörgl) живе близько 12000 чоловік. Місто знаходиться на заході Австрії, біля німецького кордону, на злитті річок Ахе та Іпн.

Вергль – стародавнє місто. При розкопках тут були виявлені викопні знахідки, що відносяться до бронзового віку. Ці експонати можна побачити в міському краєзнавчому музеї (Heimatmuseum). Перші документальні згадки про Вергле відносяться до 1116 році.

З 1369 року місто стало власністю графів Тірольських, потім увійшов до складу Австро-Угорської імперії. Під час війни з Наполеоном при обороні Вергля загинуло чимало тірольців. Їх пам’ять увічнена в меморіалі перед парафіяльною церквою Святого Лаврентія (Stadtpfarrkirche St. Laurentius).

Парафіяльна церква Святого Лаврентія (Stadtpfarrkirche St. Laurentius)

Церква Св. Лаврентія заснована в 1212 р. Вона неодноразово перебудовувалася. У середині XX століття проводили останню реконструкцію, під час якої значно розширили прилеглу до храму площа. Бароковий архітектурний вигляд церкви зберігся з 1748 р. Внутрішні стіни храму прикрашені фресками і картинами. Склепіння декоровані розписом і ліпниною, скульптури головного вівтаря виконані в стилі бароко.

Вергль (Wörgl), фото Steve / Stephan

У Вергле є і інші архітектурні пам’ятки: баптистерій епохи бароко; каплиця Діви Марії (1800 р.). В центрі містечка прокладена стежка «Історична миля» — вздовж неї встановлені меморіальні плити з записами про події з життя Вергля. Старовинна липова алея в центральній частині міста була закладена під час візиту імператора Франца-Йосифа.

Вергль (Wörgl), фото АР

Безліч туристів приїжджає в Вергль на відпочинок взимку і влітку. Місто стоїть поряд з відомими туристичними центрами: Кайзербирге і Китцбюэлем. Вергль оточують зелені луки та пагорби, вкриті гаями і виноградниками. В околицях містечка створені заповідники живої природи. Привітні мешканці прилеглих гірських сіл запрошують туристів в маленькі сільські ресторанчики. У самому Вергле теж є кілька ресторанів і кафе, а всім любителям австрійських солодощів відома місцева кондитерська «Ibounig», де можна придбати чудові тістечка і торти.

Вокзал міста Вергль (фото АР)

Вергль (Wörgl), фото АР

Аптека в місті Вергль (olmofin)

Вергль (Wörgl), фото olmofin

Вергль (Wörgl)
6300 Wörgl, Österreich

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Інсбрук:

  • Пам’ятки
  • Цікаві екскурсії
  • Куди з’їздити?
  • Карти і схеми міста
  • Як дістатися за €8?
  • Хороші готелі в Інсбруку