На третій день перебування в Копенгагені було прийнято рішення поїхати пообідати в сусідню Швецію. У цьому немає нічого незвичайного. Від готелю до вокзалу 8 хвилин пішки. Взяли квитки на електричку і через 35 хв вийшли в центрі р. Мальме.

Великий круїз по Європі. Частина1.

На обід в сусідню країну.

На третій день перебування в Копенгагені було прийнято рішення поїхати пообідати в сусідню Швецію. У цьому немає нічого незвичайного. Від готелю до вокзалу 8 хвилин пішки. Взяли квитки на електричку і через 35 хв вийшли в центрі р. Мальме. Електричка у нас і у них дві великі різниці. Склади нагадують аероекспрес, але зручніше, краще дизайн і швидкість пересування до 200 км/год. Вартість поїздки 9 е. В поїзді нас здивував контролер, він перевіряв квитки тільки у тих пасажирів, хто на його прохання діставав і пред’являв ці квитки. Побачивши моє рух руки дістати квитки, він м’яко махнув рукою і посміхнувся. На зворотному шляху ми увійшли у вагон з низкопольной платформою, призначений для інвалідів та батьків з колясками, довелося перейти в сусідній вагон.

Мальме.

Перша згадка про місто відноситься до 1259г, тоді це була столиця східної провінції Данії — Сконе. Пізніше місто увійшов в Ганзейский союз, тон у якій задавали р. купці з Любека, які торгували тут балтійської оселедцем. У 1658 р. місто відійшло до Швеції, торгові привілеї були скасовані і Мальме швидко прийшов у занепад. Через 100 років уряд Швеції прийшло до розуміння вигод від географічного розташування міста і приступило до будівництва порту. Пізніше до міста протягнули від Стокгольма залізну дорогу і побудували судноверфі.

Мальме вразив нас яскравими вітринами, новорічними прикрасами, світлими фасадами будинків і передноворічної суєтою жителів і туристів. Компактна частина доглянутого старого міста порадувала прикрасами …. З визначних пам’яток можна виділити будівлю ратуші, церква св. Петра, фортеця Мальмехус і будівля Нео мавританської синагоги.

Головну пам’ятку оглянути у всій красі можна лише з корабля або з ілюмінатора літака. Мова йде про самому великому мосту Європи Эресуннском, связавшем Данію зі Швецією в 1999р. Міст протяжність 7854 м основна видима частина цієї гігантської споруди, а починається він на Датської території тунелем у 4 кілометри, триває по штучному острову і закінчується тунелем під центром р. Мальме. Проектувальники дуже ретельно вибирали трасу. Це споруда поєднала не тільки дві країни, але й дало можливість шведам користуватися датським аеропортом Каструп без додаткових пересадок.

В останні роки міст користується великою популярністю і в годину пік відчуває перевантаження. Багато данці придбали в околицях Мальме більш дешеве житло і їздять на роботу в Копенгаген. Вартість проїзду легкового автомобіля становить 43 е. Для постійних клієнтів пільговий проїзд по мосту. За розрахунком керуючої мостом шведсько-датської компанії окупиться він до 2030р. Є в світі більш привабливі мости, через Золотий Ріг або Босфор, сподобався мені міст р. у Штральзунд в Німеччині. Цей підкуповує своєю продуманістю і далекоглядністю інвесторів, які витратили 4.3 млр. євро. Чистий прибуток вони отримають не скоро, а користь від будівництва відчули навіть ми, вирішивши відвідати сусідню Швецію.

Далі мій розповідь продовжать фотографії:

Вид на міст з боку Швеції, далеко маячить Копенгаген.

Виїзд з тунелю з боку Копенгагена.

Мальме рай для велосипедистів.

Перед вами листоноша під час роботи.

Старовинна телефонна будка в якості велосипедної парковки.

В старому місті ми нарахували три театру, дуже хороший показник для невеликого міста.

Забрів у місто заєць і скам’янів від побаченого.

Не всім дано зрозуміти задуму скульптора, мені в цей раз не вдалося, але забавно.

Прекрасний шматок мармуру і дуже скромне втілення скульптора.

У літній час водопровідна колонка діє.

У цьому ресторанчику ми і пообідали і задоволені продовжили екскурсію. Внутрішні інтер’єри повна протилежність фасаду, все в стилі Hi Tech. Я не прихильник цього напряму, але було дуже стильно і функціонально. Поруч з нами постійно смажилися величезні стейки, дразняще шипів жир, але запахи до нас не долинали. Більшу частину відвіданих мною ресторанів я і не згадаю, але тільки не цей.

Ця лампа не охороняється, спроб викрасти її не було.

Побачивши на будівлі напис аптека, заглянув у приміщення і був зачарований внутрішнім оздобленням. У моїй колекції аптек вона займе гідне місце.

Вершник на коні не король, а відомий мер міста Кук.

Красива будівля ратуші.

У місті багато площ, великих і не дуже, одна краше інший.


По вуличках старовинних міст пересуватися краще в зручному взутті, іноді зустрічаю дівчат на підборах і трохи їм співчуваю. Приблизно 70% місцевої молоді носять кеди.

А ці ходять босоніж круглий рік.

Такий от маленький оркестрик під управлінням …

Собор св. Петра.

Майстри створювали це диво з великою любов’ю.

Вражаюча чистота ліній і цілих три органу в одному соборі.

Святковий настрій в місті створюють барвисті вітрини.

Вид на будівлю вокзалу р. Мальме.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники