Цвинтар Святого Марка спочатку призначалося для бідних городян і навіть свою назву отримало від прилеглої богадільні. На кладовищі є могила Вольфганга Моцарта. Сьогодні це романтичний каштановий парк з унікальними старовинними похованнями.

Цвинтар Святого Марка у Відні

Спочатку цвинтарі Святого Марка (Sankt Marxer Friedhof) вважалося непрестижним. Воно призначалося для бідних городян і навіть свою назву отримало від прилеглої богадільні.

У 1784 році указом Йосипа II було заборонено ховати бідняків у межах міських стін. Для бідних городян було відкрито цвинтар, де передбачалося влаштовувати братські могили й ховати померлих по п’ять осіб без трун.

У XIX столітті Відень розширилася, кладовище увійшло в її територію. Тут вже ховали не тільки бідних простолюдинів, але і людей інших станів — в тому числі і дворян. До імен покійних на плитах додавалися назви професій і, найчастіше, визначення «бюргерський». Більша частина тутешніх поховань належать епосі бидермайера.

Цвинтар Святого Марка у Відні

Релігійних відмінностей в той час на кладовищі не було – католиків ховали поруч з протестантами, поруч могли покоїтися православні, і іудеї. Тут є чимало російських могил — написи на них, найчастіше, стерті.

Могили періоду 1784-1874 рр. дуже мальовничі. Найвідоміше поховання належить Олександру Іпсіланті (1792-1828) — греку, генералу-лейтенанту російської армії, організатору антиосманського повстання в Молдавії, герою пушкінського вірша.

Кенотаф Моцарта — найбільш відоме «поховання» кладовища Святого Марка

На кладовищі є могила Вольфганга Моцарта. Це поховання – символічне. Ніхто не знає точно, де покоїться прах великого композитора. Моцарт, який помер в 1791 році, був похований у загальній могилі, разом з бідняками. Навіть вдова композитора не змогла знайти місце його спочинку і попрощатися з чоловіком.

У 1859 році був знайдений план поховань. По ньому визначили приблизне розташування останнього пристановища Моцарта. На обраній могилі поставили мармуровий пам’ятник за проектом Гасера. (Його намагалися перенести в Музичний куточок Центрального кладовища, але пізніше повернули на колишнє місце.)

Цвинтар Святого Марка у Відні

Після відкриття Центрального кладовища у Відні, цвинтар Святого Марка було закрито. Поступово воно перетворилося в романтичний каштановий парк з унікальними старовинними похованнями. Тут всюди впали обеліски, мармурові розп’яття і сумні ангели. Поховання заборонені з 1874 року. З 1937 року сюди допускають туристів.

Цвинтар Святого Марка (Sankt Marxer Friedhof)
Leberstraße 6-8 1030 Wien, Österreich
wien.gv.at

Їхати до зупинки Грасбергергассе

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Що подивитися у Відні

Як доїхати з аеропорту

Квитки та проїзні

Де поїсти?

Раджу цей готель у Відні


Дізнайтеся як з’їздити до Відня дешево