Для багатьох туристів знайомство з Віднем починається з найближчого до неї Аеропорту, Віденського міжнародного аеропорту, розташованого містечку Швехат, на землях Нижньої Австрії. І аеропорту Відня в центр П’ятнадцятитисячний містечко названий на честь однойменної річки – Швехат. Особливо нічим не примітним, та більш відомий в Австрії, як містечко з нафтопереробним, текстильним та пивоварним виробництвом. Оскільки […]

Для багатьох туристів знайомство з Віднем починається з найближчого до неї Аеропорту, Віденського міжнародного аеропорту, розташованого містечку Швехат, на землях Нижньої Австрії.

І аеропорту Відня в центр

П’ятнадцятитисячний містечко названий на честь однойменної річки – Швехат. Особливо нічим не примітним, та більш відомий в Австрії, як містечко з нафтопереробним, текстильним та пивоварним виробництвом. Оскільки Швехат знаходиться приблизно в 30 кілометрах від Відня, при довготривалих поїздках в Австрійську столицю, а також в цілях економії на короткострокові поїздки можна зупинитися для проживання в його місцевих готелях.

Таксі від Швехата до Відня коштує близько 30-40 євро. Але дешевше доїхати до столиці на курсує з 6 ранку до півночі маршрутному автобусі, який довезе вас до готелю Hilton у центральній частині столиці Австрії. Ціна квитка близько 6 євро. Час проїзду на автотранспорті складе близько півгодини.

У той же час від аеропорту Відень-Швехат можна добратися і на залізничному транспорті по спеціальній гілці метро — CAT (City Airport Train). З половини шостого ранку і до опівночі з півгодинним інтервалом курсують поїзди цієї гілки. Причому час проїзду – близько 15 хвилин! Правда кількість посадочних місць – всього 150 і квиток на такий поїзд трохи дорожче автобусного – приблизно 9 євро. Зате діти і підлітки до 15 років можуть подорожувати на такому метро безкоштовно, варто лише отримати свій посадковий талон в касах станції.

В Австрії на автомобілі

Що стосується в’їзду в Австрію на автомобільному транспорті через прикордонні пости, то вимоги стандартні, як і для іншого виду трансферту в Австрію. Австрія входить в зону Шенгену, тому найменш проблемним в’їзд для громадян країн, що входять в цю зону. В деяких випадках досить пред’явлення посвідчення особи. Для громадян Євросоюзу і деяких інших європейських країн – потрібно мати при собі чинний закордонний паспорт. Для громадян інших країн, за винятком країн, з якими є домовленість буде потрібно оформлення шенгенської візи. Всі подробиці про цю процедуру можна дізнатися в консульствах Австрії. Наявність водійських прав та автомобільної страховки (зеленої картки) також обов’язково.

Крім вище зазначеного, автомобілістам варто знати, що проїзд по автомобільним дорогам Австрії – платний. Тому туристам доведеться заплатити за цю послугу. Зробити це можна купивши спеціальну наклейку на автозаправних комплексах, торгових кіосках і автомобільних клубах. Проїзд на автомобілі по дорогах Австрії до 10 днів складає приблизно 8 євро до 2 місяців – приблизно 22 євро.

Транспорт у Відні

Квитки на транспорт у Відні

У Відні діє державні і приватні транспортні компанії. Продаж квитків попередньої оплати на різні види транспорту, у тому числі туристичних квитків здійснюється тютюново-транспортними кіосками — Tabak-Trafik, спеціальними платіжними терміналами, а також касами Vorverkaufsscheine, які працюють з 6-30 до 18-30, крім вихідних та свят. До речі, є каси Vorverkaufsscheine з іншим графіком роботи: крім четверга, вихідних і святкових днів – з 6-30 з 13-00, у четвер – з 12-30 до 18-30).

У всіх видах міського транспорту, крім метро можна купити квиток у водія, але його вартість буде дещо дорожче. Транспортне сполучення традиційне – автобус, метро, трамвай та приміські ж/д електрички. Якщо погода в Австрії буде дощовою, покатайтеся по місту на трамваї, вийде своєрідна екскурсія з вікна. Інформацію про знижки для окремих категорій осіб можна уточнити безпосередньо на транспортних станціях, або зателефонувавши в Центральне транспортне інформаційне бюро по телефону (1) 711 01 (Відень). Для всіх видів транспорту в межах Вени і передмістя діють однотипні квитки.

Для безперервної поїздки в межах Вени дітям від 6 до 15 років знадобиться смугастий квиток за 3.40 євро на 4 поїздки, квиток на 2 поїздки, стоїть 1.70 євро, або квиток на одну поїздку за 0.90 євро в касі або платіжному терміналі або 1.10 євро у водія.

Для дорослих підійде квиток einzelfahrschein — для однієї поїздки за 1.70 євро (водій продасть його за 2.20 євро). Смугастий квиток Streifenkarte для 4 поїздок обійдеться вам в 6.80 євро.

Крім зазначених квитків є також проїзні квитки по Відню:

  • Проїзний Monatskarte — на місяць (з 1 числа місяця — до другого наступного місяця) коштує близько 50 євро.
  • Тижневий проїзний Wochenkarte, чинний з понеділка до 9 ранку наступного понеділка, коштує 14 євро
  • Восьмиденний проїзний 8-Tage-Karte Wien варто 27.20 євро і діє будь-які 8 днів поїздок (не поспіль).
  • 72-х годинної проїзний — 72-Stunden-Karte коштує близько 14 євро. 24-х годинний — 24-Stunden-Karte — 5.70 євро.
  • Проїзний для здійснення у Відні покупок або інших поїздок з 8 до 20 годин варто 4,60 євро, і діє з понеділка по суботу.

Ну і, нарешті, знаменитий «Віденський квиток» або Wien-Karte – проїзний за 18.50 євро, що діє протягом 72 годин з моменту його компостування. Даний квиток крім проїзду на міському транспорті дає право на отримання знижок в численних (210!) закладах, цікавих кожному туристу. Чудова туристична картка, з доданим буклетом-інструкцією.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Що подивитися у Відні

Як доїхати з аеропорту

Квитки та проїзні

Де поїсти?

Раджу цей готель у Відні


Скачайте маршрути по Відню