У 1885 році протоієреєм Олександром Миколаївським була здійснена мрія Раєвського. Імператор Олександр III пожертвував 200 тис. рублів на будівництво Собору святителя Миколая Чудотворця на території посольства у Відні. Храм був освячений 5 квітня 1899 р. архієпископом Ієроніма.

Росіяни жили в Австрії з давніх часів. Проживали тут і представники інших народностей, які сповідували православ’я. Князь Голіцин — російський посол у Відні — домігся переведення посольської церкви Святої Трійці в столицю Австрії в 1761 році. Скоро невеликий похідний храм став тісним для парафіян. Протоієрей Михайло Раєвський зумів домогтися дозволу на будівництво великого мурованого храму.

У 1885 році протоієреєм Олександром Миколаївським була здійснена мрія Раєвського. Імператор Олександр III пожертвував 200 тис. рублів на будівництво Собору святителя Миколи Чудотворця (Russisch-Orthodoxe Kathedrale zum Heiligen Nikolaus) на території посольства.

Петербурзький архітектор Григорій Котів працював над проектом храму. Планувалося будівництво собору російсько-візантійської архітектури: з п’ятьма головами і шостим куполом над дзвіницею; з кокошниками на підставі глав; з галереєю і багатобарвної зовнішньої декорацією.

У соборі два престоли: в ім’я Святителя Миколая – на верхньому поверсі; в ім’я Олександра Невського — святого благовірного князя – на нижньому. У верхній храм ведуть широкі сходи; фронтон ганку прикрашений мозаїчною іконою Воскресіння Христового. Внутрішній простір верхнього поверху виконано у формі хреста; світловий барабан спирається на 4 колони кольорового мармуру. Різьблений позолочений іконостас оформлений за ескізами Котова, ікони написані художниками Харламовим та Бруні у візантійському стилі. Собор Святителя Миколая оформлений вітражами в теплих тонах, що створюють ефект сонячного світла в будь-яку погоду.

Нижній престол — церква Олександра Невського — має менші розміри. Люстри, розписані слов’янської в’яззю, подарував храму Імператор Микола II. У лівому боковому вівтарі знаходиться купіль для хрещення.

Будівництво закінчилося через 6 років; храм був освячений 5.04.1899 р. (за старим стилем) архієпископом Ієроніма.

У 1914 році Нікольський собор закрився у зв’язку з військовими подіями . У 1927 р. його передали радянському полпредству. Тільки влітку 1946 р. після взяття Відня радянськими військами храм повернули РПЦ. Відбулося перше богослужіння. Командування російської армії подарував храму 1200 кг міді, здобутої в ході військових дій. Був відлитий великий дзвін. Він був поставлений на дзвіницю собору в 1948 році з урочистої написом, яка знаменує дар Російської Армії храму Святителя Миколи.

Собору святителя Миколи Чудотворця (Russisch-Orthodoxe Kathedrale zum Heiligen Nikolaus)
Jauresgasse 2 1030 Wien-Landstraße, Österreich

Їхати автобусом 4А або трамваєм 0 до зупинки Ungargasse/Neulinggasse

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Що подивитися у Відні

Як доїхати з аеропорту

Квитки та проїзні

Де поїсти?

Раджу цей готель у Відні


Скачайте маршрути по Відню