Потрібно відразу відзначити, що потрапити в цей дивовижний куточок самостійно практично неможливо. Тільки якщо у вас є багаторазова британська віза. А з простим «шенгеном» не пустять без супроводжуючого, збройного погодженим списком з паспортними даними.

Велике спасибі за розповіді про поїздки, надіслані на конкурс “Історія моєї подорожі” мені на e-mail: [email protected]
Сьогодні Лари Яр розповість про Гібралтарі.

Шість годин в Гібралтарі.

Потрібно відразу відзначити, що потрапити в цей дивовижний куточок самостійно практично неможливо. Ну-тільки, якщо у вас є багаторазова британська віза. А з простим «шенгеном» не пустять без супроводжуючого, збройного погодженим списком з паспортними даними. Це — нудне відступ.

Потрапила я в це держава-скелю, з Іспанії, де відпочивала у вересні 2012 . Відібрали у нас паспорти британські прикордонники, показали напрямок — Мейн-стріт… і ми пішли. 6 ,5 кв. км, включаючи саму скелю, пронизану унікальними фортифікаційними тунелями, плюс девіз: «Ворог не вижене нас», плюс усталена толерантність до багатомовному населенню, плюс навмисна «британськість» з іспанським акцентом, офшор, збережені символи минулих днів, …

І так – з 1704года.


Житлові будинки і старовинні укрпления — все під захистом Скелі, так і називають-«Rock».

Мейн-стріт. Безліч магазинів, з-за відсутності ПДВ іспанці мотаються сюди за сигаретами, напоями. Все інше — досить дороге.


Пам’ятаєш Нельсона, гарматка?…

Яка Англія без червоної телефонної будки…

І без парламенту…

Europe Point (так називається цей мис за моєю спиною), Гібралтарську протоку і маяк, якому 160лет.

Там же Мечеть Ібрагіма аль-Ібрагіма.

А тут я пила смачний (напевно, кошерний) кава з молоком.

І ось, у печери св. Михайла, поруч живуть з незапам’ятних часів знамениті безхвості макаки-маготы. У тих місцях кажуть: поки жива хоч одна мавпа-Британія володіє Гібралтаром.

База НАТО. Вид зверху.

Лорд. Справжній лорд.

Промчали кілька годин. Пора в пункт збору. Видадуть паспорт, перейдемо кордон — і гуд бай, Гібралтар. Незабутні враження.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники