Австрія – країна, відома своїми гірськолижними курортами. Найкрасивіша село Європи – такий титул отримав Лех-ам-Арльберг в 2004 році.

Австрія – країна, відома своїми гірськолижними курортами. Найкрасивіша село Європи – такий титул отримав Лех-ам-Арльберг (Lech am Arlberg) в 2004 році. Місце розташування цього села – високогірна долина на землі Форарльберг. Ті, хто хоч раз відвідав полонину, назавжди запам’ятають її неповторну красу. Там все інакше, ніж на степових рівнинах. Оберлех, Цуг, Цюрсем і Штубенбах є складовими Леха і всі разом утворюють гірськолижний регіон, який на півторакілометровій висоті простягається майже на 3 кілометри.

Лех – місце для VIP-персон. Тут знаходяться розкішні готелі і ресторани вищої категорії, це місце зустрічі членів королівських сімей. Світова слава не завадила цій невеликій селі зберегти свою самобутність і красу, свій особливий колорит і затишну атмосферу. Лех-ам-Арльберг – єдине в Австрії місце, де можна стрибнути на лижах з вертольота в супроводі лижного інструктора, називається цей вид спорту Heli-Skiing. Лех також місце, подарував світові чимало переможців зимових Олімпіад та міжнародних змагань.

Що пропонує Лех любителям зимового спорту?
Це, в першу чергу, прекрасний сніговий парк, розташований на горі Шлегелькопф (Schlegelkopf), рай для любителів фрістайлу та сноуборду. Перешкоди тут можна знайти у відповідності з будь-яким рівнем підготовки. У парку перешкоди розділені на лінію для професіоналів, середню і легку лінію — для любителів і новачків.

Любителі лижного спорту можуть насолоджуватися лижнею протяжністю 23 кілометри. Зимові прогулянки на чистому гірському морозному повітрі – відмінне проведення часу, і для охочих прогулятися в Лехі – 30 кілометрів доріг. Крім усього іншого, тут є такі гірки для катання на санчатах, що не тільки діти, але і дорослі не встоять перед бажанням покататися. Гірки висвітлені спеціальним чином, і мчати по ній, бачачи мерехтіння вечірніх вогнів перед очима – незабутнє враження. Можна також кататися на санях з кінської упряжкою, відвідати змагання фрірайдерів, Різдвяний ярмарок.

В Лехі все продумано до дрібниць: як для зручності відпочиваючих, так і для того, щоб не заподіяти шкоди прекрасної природи і навколишнього середовища. Транспорту в Оберлехе практично немає, машини їздять по спеціальній системі тунелів. Більшість будинків має сучасну екологічну опалювальну систему.

Гірськолижне змагання «Der Weiße Ring» — «Біле кільце», проводиться в Лехі кожен рік. Спробувати подолати найдовшу у світі лижну дистанцію можуть всі бажаючі. «Біле кільце» являє собою огинаючу Лех кругову трасу.

Приймати участь у змаганні можуть все – як аматори, так і професіонали. Це змагання на швидкість – 22 кілометри лижної траси треба подолати якомога швидше.

Скульптор-монументаліст з Великобританії Ентоні Гормлі і музей мистецтва Брегенца здійснили проект «Horizon Field». Сто людських фігур натуральної величини розташувалися на гірській території в районі Цюрса і Леха. Побачити композицію можна з траси «Білого кільця». Скульптури розташовані на великій відстані один від одного – до декількох кілометрів на двокілометровій висоті. Скульптури не несуть ніякого смислового навантаження, вони просто розташовуються в місцях, де чоловік був або може бути.

Ще одна чудова село для зимового відпочинку – Санкт-Крістоф-ам-Арльберг (Sankt Christoph am Arlberg), знаходиться на вершині перевалу Арльберг, тут розташований знаменитий п’ятизірковий готель. Санкт Крістоф знаходиться на висоті 1800 метрів, це один з високогірних австрійських курортів. Санкт Крістоф є також орієнтиром для Арльберга, так як це місце межі земель Форарльберг і Тіроль.

Цікаво походження назви села. У 1386 році тут знаходився притулок для подорожніх, який називався Санкт Крістоф. Сьогодні у селі знаходиться Госудаственная академія австрійської гірськолижної федерації, перший у світі гірськолижний клуб був заснований також тут.

Поряд з Санкт Крістофом знаходиться село Санкт Антон, села являють собою одне туристичне об’єднання.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Інсбрук:

  • Пам’ятки
  • Цікаві екскурсії
  • Куди з’їздити?
  • Карти і схеми міста
  • Як дістатися за €8?
  • Хороші готелі в Інсбруку