Їздили ми в Вену по туристичній путівці. Тур – 10 днів. Екскурсії (крім однієї-ознайомчої) у вартість туру не були включені, так що ми вирішили обстежити Відня своїми силами, користуючись Інтернет-джерелами.

На пероні вокзалу Westbahnhof

Велике спасибі за розповіді про поїздки, надіслані на конкурс “Історія моєї подорожі” мені на e-mail: [email protected]
Сьогодні розповість про поїздку до Відня Вовненко Євген.

Їздили ми в Вену по туристичній путівці. Тур – 10 днів. Екскурсії (крім однієї-ознайомчої) у вартість туру не були включені, так що ми вирішили обстежити Відня своїми силами, користуючись Інтернет-джерелами. Крім того, за час подорожі ми планували візит на 2 дні в Мюнхен на поїзді (квитки ми придбали заздалегідь через Інтернет) і поїздку одним днем в Братиславу (на катері). Докладно описувати ці поїздки не буду, так як це все ж інші міста.

У Відні транспортна система складається з автобусів, трамваїв, метро (U-Bahn), електричок (S-Bahn). Хто користувався метро, не заблукає. Тільки треба бути готовим до деяких несподіванок (це не тільки у Відні): різні напрямки поїздів можуть знаходитися на різних станціях, які можуть мати різні входи. Потрібно бути уважнішими, а в іншому — нічого складного.

Готель Terminius хоч і має 2 зірки, але нам сподобався. Так, невелика кімнатка, тільки сніданки, зате чистота, хороше обслуговування. До речі, чистота там скрізь. Я їздив в білих кросівках, навіть не мив їх всі 10 днів, а вони як були білими так і залишилися. Хоча 2 дні дощ був. Куди вони пил дівають? В Росії, напевно, вивозять…

Хоча приїхали досить пізно, в 21.00, терпілося почати досліджувати місто. Природно, поїхали на Штефансплатц. Але, про неї згодом. Головним пригодою першого дня був парк Пратер.

Колесо огляду Riesenrad в парку Пратер

Сам парк вночі виглядає не так добре, як вдень. Зате відразу знайшли головну панель міста. Теж, свого роду, пам’ятка. Назва вулиці не запам’ятав. Дівчата дуже переконливо себе рекламували, так і недорого, але Руссо Турісто – Обліко Моралі… Не найпривабливіша риса міста, але все ж, з пісні слів не викинеш. Гуляючи нічний Відні, можна очікувати сюрпризів…

Другий день розпочався з оглядової екскурсії по місту. Ось тут то і відкрилося справжнє обличчя Вени. Нескінченні палаци Хофбурга, Шенбрун, величезний Штефансдом, ще дюжина розкішних церков, будинок Хундерсвассера і т. д і т. п. Ходиш з відкритим ротом і спотикаєшся про інших туристів. А їх там багато, особливо азіатів, але і російську мову можна почути з періодичність півгодини.

Така особливість – у них немає площ в нашому розумінні. Всі церкви і галереї укладені в щільну забудову. Тому навіть головний кафедральний собор Вени Штефансдом через кілька кварталів вже не видно. Хоча, звичайно, він мене вразив своїми розмірами і красою.

Собор Святого Стефана. Головний кафедральний собор Вени

У центрі, так і взагалі, повно невеликих кафе і ресторанів. Ціни дуже демократичні. У кафе на Кертнерштрассе (центральна вулиця), шніцель + пиво коштує близько 12 євро. У Москві не дешевше вже точно. А порції там великі, наїсися дуже добре. Пиво у них, до речі, не дуже. Я себе до великим любителям пива не відношу, але від кухля не відмовлюся. Не краще нашого пиво-то у них. Тільки за 2 дні до від’їзду ми спробували чудове пиво, «Puntigamer» називається.

Тепер про визначні пам’ятки. Перше, що ми відвідали, це центральна площа міста – Штефансплатц з головним кафедральним собором міста Штефансдомом. Собор, звичайно, дуже великий і дуже красивий. В таблиці найвищих соборів світу він міцно утримується в середині – 136 м шпилі все-таки. А в довжину він близько 100 м. Ну а з внаслідок щільної забудови центру, він здається просто величезним. Відповідно, сфотографувати його можна не зі всіх ракурсів – просто не влазить в кадр. Усередині собор так само красиво, як і зовні. Вражає кількість різьблення по каменю. Статуй там дуже багато. Вівтар, 3 органу (правда найбільший з них не працює), кольорові вітражі – все це справляє дуже величне враження.

Всередині Собору Святого Стефана

Всередині Собору Святого Стефана

Собор Святого Стефана на чверть приблизно закритий екранами, під якими йде реставрація Собору. Взагалі, це особливість всіх Великих Соборів Європи: постійно щось добудовується, доробляється або реставрується. Тим більше, що Штефансдом практично повністю був зруйнований під час Другої Світової Війни (про це свідчать картини, які знаходяться тут же, на Штефансплатц). А взагалі, близько 25% будівель австрійської столиці було частково або повністю зруйновано. Ще одна особливість Штефансплатц – це те, що тут знаходиться найбільша стоянка кінних фіакрів, які курсують центром міста і возять туристів. Це єдина будівля в місті, яке чуєш раніше, ніж бачиш. Ну, ви ж розумієте, про що я кажу. Хоча, в принципі, це все дрібниці.

Найвища частина собору Святого Стефана – південна вежа, до половини якої можна піднятися, за окрему, звісно, (правда невелику) плату. Підніматися доведеться в ручному режимі. Чи правильніше, напевно, в ножному. 350 сходинок вузькими гвинтовими сходами – непросте випробування вимагає непоганий фізичної форми. На верху обозна майданчик і сувенірна крамниця.

Вид з південної вежі Штефансдому

Можна піднятися і на північну вежу, вже на ліфті, але нам цього зробити не вдалося, закрито було.

Штефансдом, звичайно, красивий, але не тільки в ньому протікає духовне життя Відня. Церкви на будь-який смак: і готична Вотівкірхе, і барокові Карлскірхе і Пертерскирхе, і невеликі Пиаристенкирхе і Доминиканерскирхе. Все дуже красиво. З архітектурної точки зору, тут є багато чому повчитися.

Вотівкірхе – церква спокути

Ратуша і Ратхаусплатц, на якій часто влаштовуються різні ярмарки

Собор Святого Карла

Настав час запланованої поїздки до Мюнхена. Чесно кажучи, трохи хвилювалися з цього приводу, але, як виявилося згодом, абсолютно даремно. Ніяких проблем з компанією Oesterreichische Bundes Bahn (Австрийкие залізниці) не виникло. Відправлення було із західного вокзалу Westbahnhof.

Дуже несподівано було побачити дуже гарну церкву зовсім не в центрі, а на березі Дунаю. Містечко називається Мексикоплатц і самі церква: Франц фон Ассізі кірсі. Правда, всередину ми не потрапили. Була табличка: «будь Ласка, стукайте», але ми подумали, що це не нам написали.

Церква Франца Ассизкого

Цю церкву ми знайшли випадково, коли йшли на причал на Мексикоплатц, щоб здійснити подорож до Братислави. По Дунаю всього 60 км. Їхали півтори години, з яких 30 хв. стояли в шлюзах.

Наступна визначна пам’ятка Вени, яку ми відвідали після повернення, був палац Шенбрун. Він був літньою резиденцією Габсбургів (австрійських монархів). Сама будівля палацу, звичайно, дуже гарне, але з іншого боку дуже схоже на інші палаци Європи. Всередині палацу фотографувати не можна, тому фотографій викласти не можу. На словах скажу лише, що це дуже красиво, багато золота і різноманітних прикрас. Варто зазначити, що екскурсії водять тільки на перший поверх, а на другому і третьому поверхах розташовані квартири різних державних мужів Вени. В іпотеку, напевно, взяли. Непогані квартирки, судячи з усього.

Палац Шенбрун, літня резиденція королівської династії

Але будинок – це лише частина палацу. За палацом знаходиться дивовижної краси парк, по якому дуже приємно пройтися. Парк плавно перетікає у Віденський ліс – а це вже відроги Альп. Якщо забратися на колонада Глорієтта, то відкривається чудовий вид на місто.

Вид на місто з верхньої точки парку Шенбрун

Літня резиденція, звичайно, добре, але там ще й зима буває. Тому Габсбурги відбудували собі і зимову резиденцію — Хофбург. Це цілий комплекс палаців в центрі міста. Зараз у цих палацах знаходяться музеї, наприклад, музей Сісі, скарбниця, музична капела, де розташовується хор віденських хлопчиків, іспанська школа верхової їзди, де коні особливої породи танцюють вальси, резиденція президента і національна бібліотека.

Новий Хофбург, зараз це національна бібліотека та музей зброї

Ще один віденський палац Бельведер. Зараз це картинна галерея. Найбільша експозиція робіт Густава Клімта та інших австрійських художників. Парк вражає своєю красою і доглянутістю. Це ще одне оглядове місце, з якого відкривається приголомшливий вид на місто.

Картинна галерея Бельведер

Недалеко від Бельведера знаходиться Шварценбергплатц, де знаходиться пам’ятник Червоній армії і фонтан з дуже високою струменем. У вітряну погоду знаходиться під ним дуже навіть весело.

Шварценбергплатц і пам’ятник червоній армії

Ще одне місце, про яке, звичайно ж, варто згадати – будинок Хундертвассера. Коментарі тут зайві, всі по фото видно. Дуже незвично. Часто його згадую, особливо коли йду по кривому російському асфальту – дорога Хундертвассера, ясна річ… Треба зазначити, що житловий будинок, хоча сувенірних крамниць там хоч відбавляй.

Будинок Хундертвассера

Будинок Хундертвассера — це не єдине творіння цього архітектора, є ще сміттєвий завод, побудований за його проектом, правда до нього ми так і не дійшли.
Останнім місцем нашого відвідування став парк Пратер і його знамените колесо огляду, яке теж є одним із символів міста. Вигляд з верхньої точки теж відкривається вражаючий. У вартість квитка входить відвідування Донаутурм – оглядової вежі, розташованої на іншому березі Дунаю.

Дунайська оглядова вежа на тлі Vienna International City – штаб-квартири ООН

Сама башта розташована в середині парку (їх, парків, у Відні дуже багато, по суті, в кожному районі). Варто зайвий раз згадувати про абсолютну чистоту і ідеальний порядок. З оглядового майданчика Відень взагалі здається іграшковою.

Але найприємніше враження від міста відставила його атмосфера, причому як у прямому, так і в непрямому значенні. Як, виявляється, приємно просто посидіти в кафе на свіжому повітрі, коли тебе оточує абсолютний спокій. Воно там в повітрі витає. Вся суєта там від туристів. Спробуйте відійти від центру міста (з першого району), і ви її обов’язково відчуєте. Також варто згадати, що ми, несподівано для себе потрапили на оперний концерт в Золотий зал Віденської філармонії. На самому справи, він правда золотий.

Виконувалися кращі твори Моцарта і Штрауса оркестром Моцарта. Зал був повний. По закінченні концерту були овації. Тим, хто любить оперу, дуже раджу відвідати цей захід.

Wiener Musikverein – Золотий зал. Фото в антракті

Подорож видався дуже насиченим. Відвідали ми дуже багато красивих місць, прекрасних церков та палаців. Але, як виявилося, багато чого ми не відвідали, і багато куди ми не дійшли. В принципі, це не так уже й погано, просто є привід зайвий раз повернутися в це місто. Він цього, безумовно, заслуговує.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники