У 1919-24 рр .. Ріхард Штраус керував Віденською оперою, гастролював по світу з Віденським оркестром, брав участь у підготовці Зальцбурзького фестивалю.

Ріхард Штраус (Richard Strauss)

Ріхард Штраус (Richard Strauss) народився 11.06.1864 р. у містечку Гарміш-Партенкірхен поблизу Мюнхена. Його батько і мати походили з незнатних сімейств, але володіли музичними та артистичними талантами. Вони з раннього дитинства прищепили Ріхарда любов до музики. Мати сама давала маленькому синові уроки гри на фортепіано.

Вже в шість років Ріхард спробував писати музику. До одинадцяти років він вивчив основи композиції та оркестрування. Йому довелося займатися під керівництвом придворного диригента Ф. Ст. Мейєра.

Після п’яти років занять з Мейером юний Ріхард настільки досяг успіху у вивченні музичних дисциплін, що вступати в консерваторію було зайвим. Він сам складав твори в різних жанрах. У 1881 році оркестр виконав його першу симфонію. Незабаром твори юного дарування почули Відень, Дрезден, а пізніше – Нью-Йорк.

Ріхард Штраус (Richard Strauss)

У 1882-83 рр. Ріхард навчався в Мюнхенському університеті історію мистецтв, філософію та естетику. У 1884 році він познайомився з Гансом фон Бюловом – керівником придворного оркестру р. Мейнингена. Молодий Штраус отримав пропозицію про співпрацю. Через рік він став заступником Бюлова, а незабаром і керівником оркестру. Так почалася довга кар’єра Штрауса-диригента. В цей час він подружився з молодим Малером і вже прославленим Иоганнесом Брамсом.

Музичний стиль Штрауса формувався під впливом представників німецького романтизму: Мендельсона, Брамса, Вагнера, Шумана. Самобутність і оригінальність його музики найяскравіше видно на прикладі симфонічної поеми «Дон-Жуан».

В кінці 80-х років Штраус пише цілий ряд симфонічних поем. Відкриває цикл фантазія «З Італії». Після неї протягом десяти років було створено ще сім творів.

Пауліна де Анна

Влітку 1887 року, на відпочинку, Ріхард познайомився з майбутньою дружиною. Пауліна де Анна була відомою співачкою. Її запрошували багато знамениті театри того часу. У 1894 році молоді люди побралися. Це сталося в день прем’єри «Гунтрама» — першої опери Р. Штрауса. Незабаром відбулася весілля.

Подружжя щасливо прожили разом все життя. Своїй дружині Штраус присвячував безліч творів. Пауліна продовжувала концертну діяльність після заміжжя і нерідко брала участь у гастролях чоловіка.

Ріхард Штраус (Richard Strauss)

З 1898 року подружжя Штраусів оселилася в Берліні. Ріхард прийняв посаду диригента Придворної опери і пропрацював на цій посаді двадцять років. Він знову пробував повернутися до жанру опери, але його твір «Без вогню» не викликало інтересу публіки.

Композитор повертається до жанром програмної симфонічної музики. У 1903 році він пише «Домашню Симфонію» (Symphonia domestica). Наступне десятиліття він знову присвячує оперного жанру. У ці роки побачили світ його найвідоміші твори: «Кавалер троянди», «Саломея», «Електра», «Аріадна на Наксосе». У 1915 році він пише «Альпійську симфонію». Довгі роки після цього він не створює ні симфоній, ні опер.

Починаючи з 1913 року прославлений диригент багато гастролював. Кілька разів він побував у Санкт-Петербурзі. Чергові гастролі були скасовані з початком першої Світової війни – твори німецьких авторів заборонили виконувати в Росії.

Ріхард Штраус (Richard Strauss)

У 1919-24 рр .. Ріхард Штраус керував Віденською оперою, гастролював по світу з Віденським оркестром, брав участь у підготовці Зальцбурзького фестивалю. 1933 рік став переломним для Німеччини – до влади прийшов Адольф Гітлер. Багато відомі діячі культури стали жертвами політики нацистів. Штраус, навпаки, отримав карт-бланш для творчості. Його призначили президентом Імперської музичної палати. Літній композитор марно намагався критикувати політику правлячої партії. Пізніше він просто усунувся від похмурої дійсності, поринувши у світ вічних цінностей мистецтва. За цей час він написав лише одне велике твір – симфонію «Скорбота по Мюнхену».

Ріхард Штраус (Richard Strauss)

Більше Штраус не створював ніяких творів. З осені 1945 року він на чотири роки виїхав у Швейцарію. Навесні 1949-го року Штраус повернувся в рідну Баварію. На власній віллі в Гарміш він зустрів 85-річчя.

Старий Штраус став слабшати, його мучили серцеві напади. 08.09.1949 р. Ріхард Штраус помер. Концерт пам’яті маестро був організований у Віденській філармонії через 10 днів після його кончини.

Ріхард Штраус (Richard Strauss)

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники