Отримання освіти в Австрії – цікавий і недорогий варіант для бажаючих отримати якісні знання за невеликі гроші.

Отримання освіти в Австрії – цікавий і недорогий варіант для бажаючих отримати якісні знання за невеликі гроші. У порівнянні з платними відділеннями російських Вузів, освіта в Австрії коштує істотно дешевше.

Вступати в австрійський інститут можна як після навчання у Внз своєї країни так і відразу після школи. Для вступу спочатку слід вибрати факультет. Дуже важливо не помилитися з вибором спеціальності, особливо, якщо ви плануєте по закінченню навчання залишитися працювати в Австрії.

Почати процедуру можна з онлайн-реєстрації на сайті обраного Вишу, роздруківки і заповнення формуляра заявки.

Документи для бакалаврату

Для вступу на бакалаврат необхідно зібрати наступні документи:
— формуляр заявки;
— оригінал або нотаріально завірена копія атестату про закінчення школи;
— підтвердження про відповідність вимогам абітурієнта у своїй країні або про можливості продовження навчання у наступному семестрі, включає ПІБ і повідомлення про ваше невід’ємне право навчання за обраною спеціальністю в країні отримання шкільного атестата у планованому семестрі/році;
— підтвердження знання німецької мови на рівні не нижче В2;
— ксерокопія першої сторінки закордонного паспорта.

Документи для магістратури та докторантури

Для вступу до магістратури або докторантури, крім перерахованих документів потрібно:
— оригінал і ксерокопія диплома, що свідчить про закінчення бакалаврату або магістратури, або нотаріальна та звичайна копії;
— оригінал або нотаріальна копія додатка до диплому — вкладиш з оцінками з зазначенням кількості прослуханих годин лекцій, ECTS пунктів тощо;
Всі документи повинні бути перекладені на німецьку або англійську мову і завірені (апостильованого).

Після збору та заповнення всіх необхідних документів їх слід надіслати поштою на адресу університету, вказаним на сайті. Термін подачі документів на зимовий семестр – до 31 серпня, а річний – до 31 січня, за винятком спеціальності «Психологія/Журналістика та комунікативні дослідження», де діють особливі правила. Розгляд ВУЗом отриманих документів здійснюється в порядку черги і може займати до 8 тижнів.

Апостиль на документах може бути різних видів, виходячи з завіряється документа. Наприклад, оригінал атестата повинен бути завірений апостилем Департаменту освіти, потім нотаріус завіряє копію атестата з апостилем, бюро перекладів з даної копії здійснює переклад на німецьку або англійську мову, після чого нотаріус посвідчує даний переклад. При зверненні до нотаріуса необхідно повідомляти йому, що його запевнення потрібно для подальшого апостилювання, щоб він поставив спеціальний штамп. Як правило, зробити всі необхідні запевнення можуть допомогти в Бюро перекладів.

У деяких випадках може знадобитися для допуску до навчання доздати деякі іспити. Так, для вступу в магістратуру може знадобитися набрати 30 балів ECTS, а для вступу в докторантуру – 60. У разі такої необхідності ви отримаєте офіційне запрошення до зарахування для можливості оформлення студентської візи.

Зарахування

Після приїзду до Австрії по студентській візі необхідно особисто відвідати університет для зарахування. При цьому з собою необхідно мати:
— отримане поштою запрошення до зарахування;
— дійсний закордонний паспорт;
— фотографію 3х4 для студентського квитка;
Зарахування до інституту треба оформити в діючі терміни (до 31 серпня на зимовий семестр і до 31 січня на літній), інакше вас не зможуть допустити до занять, і вам доведеться чекати наступного періоду для зарахування.

Необхідно також знати, що, наприклад, в Університет Інсбрука можна поступити тільки в тому семестрі, на який ви спочатку подали документи та отримали попередню згоду. Якщо ви пропустите зазначені терміни, доведеться заново заповнювати формуляр заявки, по-новому отримувати підтвердження про задоволення вимог абітурієнта у своїй країні, посвідчувати та подавати всі документи.

Якщо вас зацікавила можливість отримання освіти в Австрії, ви вже можете починати збір документів, слідуючи перерахованим вище інструкцій.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники