Наш план в поїздці ми розробляли так, щоб було цікаво всім – і нам, дорослим, і дочки. А ще довелося вносити корективи з-за спеки, все-таки весь день гуляти під сонцем +38 – це випробування. Тому в наш другий день ми вирішили шукати місце для купання.

Поїздка у Відень. Частина I (звіт Галини)

Продовження звіту Тузиной Галини про поїздку до Відня в червні 2013 р.

Наш план в поїздці ми розробляли так, щоб було цікаво всім – і нам, дорослим, і дочки. А ще довелося вносити корективи з-за спеки, все-таки весь день гуляти під сонцем +38 – це випробування. Тому в наш другий день ми вирішили шукати місце для купання. Звичайно, в першу чергу пішли на річку. І розчарувалися. Дунай взагалі виявився нашим першим і останнім розчаруванням у Відні. Пісочного кольору (мабуть після повені), холодний (+10), брудний (плаваючі корчі не додавали бажання в нього зануритися).

Шукали так званий Новий Дунай, але крім закритих кав’ярень на плотах, трьох бетонних сходинок, що спускаються у воду нічого не знайшли. Тому навіть пробувати купатися не стали і пішли … в басейн.

Що таке віденські басейни – тема особлива. Всього їх 20 в різних районах міста, всі державні, у всіх фіксована ціна – 3,90 вхід для дорослих. Ми їздили в той, що біля стадіону Ернеста Стефеля. Виходити потрібно на станції метро «Стадіон» і йти праворуч у напрямку до стадіону. Ви його відразу побачите, йдіть прямо, і за ґратчастим парканом буде басейн. В касі потрібно купувати квитки. Їх не викидайте, тому що назад будете виходити і прикладати їх до турнікету. Квиток розрахований на весь день. Можна плавати скільки завгодно. Дитина у нас абсолютно водоплавний, з басейну не вилазив, а ми спокійно пили пиво. Можна купити квитки, щоб тільки плавати, можна з кабінкою (тобто ви зможете залишити речі, закривши їх на ключ), можна з шезлонгом. Ми брали перший варіант. Заходьте на територію. Басейн – це образно. Насправді – це комплекс з п’яти басейнів під відкритим небом, з кафешками, гірками, вишкою для стрибків, галявинами, кіосками з їжею і плавальними засобами, душовими кабінами. Басейни різні – є з доріжками, є дитячий з теплою водою.
Дочки нашої найбільше подобався той, де раз на годину пускали хвилі. Справжнісінькі. У цей момент в басейн набігали всі, хто плавав в інших. Народу багато, в основному молодь, але вся якась пристойна. Нас не бентежили.

Потім вже нам сказали, що треба було їхати в інший басейн. Він в районі гори Карлсбад – і прямо з басейну відкривається вид на Відень. Але нам і так подобалося.

В басейн ми ходили два дні. Другий раз в неділю. І вже йшли назад і вирішили біля стадіону перейти дорогу. А там виявився іподром. І в неділю там були скачки. Справжні, як показують в іноземних фільмах. Жоккеи, сухорляві коні в шапочках-панамки, люди на трибунах класичні – немолоді, в начищених черевиках і костюмах, незважаючи на спеку. Видовище дуже цікаве. І азартне! Ми й не думали, що такі азартні! Звичайно, ставки робити «по-справжньому» не зважилися. Але посперечалися між собою. І насправді схоплюєшся з місця, кричиш своїй конячці, нервуєш. Дуже здорово! Сходіть, не пошкодуєте.

Ще в цей день ми ходили в парк Пратер. Покаталися на колесі огляду, на якихось гірках страшних, на триколісних велосипедах. Але найбільше враження на нас справив один атракціон, на який ми не те, що не сіли, але навіть поруч не пройшли. Це величезна башта, не знаю якої висоти. Величезна. І піднімають нагору «камікадзе» і розкручують як на стандартному вихорі.

На третій день ми поїхали в палац Шенбрунн. Доїхали на метро до однойменної зупинки, пішки хвилин п’ять. Їхали в основному з-за зоопарку. І не пошкодували. Звичайно, і сам палац і парк вище всяких похвал, особливо ми були в захваті від пострижених алей. Як можна так виростити липи, щоб вони доріжку ніби накривали, ми не зрозуміли. Тим більше, що і служителів-наглядачів ніяких не бачили, мабуть, усі вночі роблять.

У зоопарк вхід 15 євро для дорослих, в половину менше для дітей. Зоопарк – диво. Всі звірі, якщо можна так висловитися, в крокової доступності. Жодних товстих клітин, не переглядаються тварин немає. Ми любимо зоопарки, в Московському були багато разів і кожен з цих разів намагалися побачити сніжного барса. Але крім його хвоста нічого не бачили. А тут все як на долоні. Лев рикав в камеру, гепард позував художникам години півтори в одній позі, білий павич ходив по дахах, слони поливали один одного брудом, жирафи висовували голови чи не на доріжку, коалу та панду, гігантську черепаху бачили вперше. Тигр, пантера, ведмеді, котики, сурікати, мавпи всіх мастей. Особливо нас, дорослих, вразили…мурашки, терміти. Є в зоопарку павільйон і посередині під склом термітник в розрізі, звідти по всьому павільйону розбігаються по трубках прозорим мурахи. Це просто заворожує.

Є і акваріум для гігантських риб. Нам усім дуже сподобалося. Ходили там весь день. А ввечері після вечері поїхали у Віденську оперу.

Це вже було для мене дуже люблю класичне мистецтво, і бути в Відні і не побувати в Опері – це не розглядалося. Мої домочадці не дуже в захваті були, але так як в зоопарку були, то тепер – мої розваги.

Дістатися до опери легко. Зупинка метро Карлсплац. Ми завбачливо одяглися – чоловік був у джинсах, я в літньому платті. Це суттєво. У шортах не пустять. Прийшли навмання, програму заздалегідь не вивчали. І дуже вдало в цей день був Дон-Кіхот – один з найулюбленіших мною і красивих балетів. Ми прийшли, коли вже йшла перша дія, нас попросили почекати антракт. В антракті ми купили квитки на стоячі місця по 3 євро і пройшли на балкон. Зал був забитий. Фраки, діаманти, красиві люди, ідеально звучить оркестр, з третього ярусу все видно досить добре, красиві декорації, танцюють, на мій погляд, не абсолютно. Хоча я не великий знавець, але порахувати обороти в фуете можу. 32-ух не було. Але загального враження це не зіпсувало.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники