В цілому поїздка до Австрії мені сподобалася. Якщо присвоювати місця відвіданих мною міст і визначних пам’яток Австрії, Відні у цьому списку я відвела б останнє місце. Це звичайно дуже суб’єктивна оцінка, але велику роль у ній зіграла приймаюча фірма (і її гіди).

Велике спасибі за звіти про поїздки, надіслані мені на e-mail: [email protected]
Сьогодні розповідь про подорож в Австрію і Баварію від Віри.

Михайло, давно хотіла подякувати Вас за надсилаються повідомлення про подорожі, але все руки не доходили. Після повернення з Відня знову напряг на роботі і кожен день лише одне бажання: швидше доповзти до подушки… Зігріває лише одна мрія про майбутню новорічної екскурсії в Прагу.

Дякую Вам за поради, але як я, по-моєму, вже казала: я — прихильниця «організованого туру». Навряд чи коли-небудь скористаюся здебільшого порад з економії і самостійного планування свого туризму. Років 20-30 тому я б спробувала піти Ваших порад, але тоді найдальшої «закордоном» для нас були або Крим, або Далекий Схід. Тепер же хочеться, щоб за тебе все спланували знають (і відповідальні за це) люди, а тобі залишалося б тільки погодитися (або ні) з запропонованою ціною. А вже підбирати свою подорож до дня розпродажі дешевих авіаквитків взагалі нереально, якщо твоя відпустка запланований на роботі ще за рік до терміну подорожі.

Хочу подякувати вам за карти-схеми міст Європи з зазначеними пам’ятками. Ось це для мене дійсно важливо. У дні, вільні від обов’язкових екскурсій, хочеться спокійно побродити по місту і подивитися на те, що не показав гід. А ось у Відні такої можливості не представилося: графік екскурсій був настільки щільний, що вільного часу майже не було.

Тут я хотіла б детальніше зупинитися на своєму останньому турі в Відень. (Тільки відразу попереджаю: я не збираюся брати участь у запропонованому Вами конкурсі на «Кращий розповідь про подорож», а просто хочу поділитися деякими деталями). В цілому поїздка до Австрії мені сподобалася. Якщо присвоювати місця відвіданих мною міст і визначних пам’яток Австрії, то «п’єдестал пошани» виглядав би так: Зальцбург — Грац (і вся Штирія) — фортеця Кройценштайн. Відні в цьому списку я відвела б останнє місце. Це звичайно дуже суб’єктивна оцінка, але велику роль у ній зіграла приймаюча фірма (і її гіди).

Кілька епізодів, які допоможуть Вам зрозуміти, за що я зменшила загальну оцінку.
1. Перебуваючи біля Віденської Опери і знімаючи фонтан і колонаду, я навіть не підозрювала, що це не головний фасад будівлі, а лише його бічна сторона. А до фасаду нас гід навіть не підводив.

Але до честі організаторів слід сказати, що ми побували всередині будівлі Опери і розглянули всі: і фойє, і сходи, і глядацький зал і балкон на фасадної частини будівлі, і навіть сцену, на якій йшли роботи по підготовці до вечірнього спектаклю.

2. Однією з включених в «обов’язкову програму екскурсій була «Концептуальний Світ Сваровскі», яка тривала не більше 15 хвилин і яку можна було б організувати, не виїжджаючи з Москви.

3. Також включена в програму автобусна екскурсія «Вечірня Відень», що починався в 19:00, включає в себе поїздку визначними місцями Відня і закінчується оглядом панорами Вени і Дунаю з майданчика гори Леопольдсберг, виглядала як знущання: знаючи, що восени темніє раніше, нам подали мікроавтобус з… тонованим склом, через які розгледіти хоч що-небудь було взагалі нереально, маршрут був прокладений по тісним, маленьким, погано освітленими вулицями (на яких навряд чи було щось «достопримечательное»). І нарешті — оглядовий майданчик (вже в повному осінньому темряві і на пронизливому холодному вітрі), з якої не лише Дунай, а й місто-то майже не видно (може бути винні і міська влада, погано висвітлюють ввечері свої пам’ятники), і врізалися в пам’ять слова гіда: «Якщо ви придивитеся, то праворуч побачите головну пам’ятку Вени — …Колесо Огляду!».

4. Найголовніша «ложка дьогтю» (переслідує мене останнім часом в моїх подорожах по Європі) — це частково або повністю закриті на реконструкцію або ремонт історичні будівлі та пам’ятники старовини, включені в плани екскурсій.

До них тебе підводять, щоб подивитися на будівельні ліси, занавешенные стіни або коробку з лісами-огорожею, водруженную на пам’ятник (конкретно — пам’ятник Марії-Терезії).

5. Сюди б хотілося віднести і прагнення міської влади розміщувати гігантські рекламні щити, що закривають огляд пам’яток (в моєму випадку — це Вотівкірхе — Церква Обітниці). Але цим грішить не тільки віденська адміністрація: у Венеції на площі Сан-Марко половина палацу (протилежної Палацу Дожів) була закрита такий же гігантської рекламою.

6. У мене склалося таке враження, що третя декада вересня – це розпал Віденських ярмарків: від достатку білих наметів, які заполонили всі історичні та пам’ятні місця Відня, до самих будівель і пам’яток було просто неможливо підібратися ближче. Ці ярмарки ми бачили і на площі Нового Бурга (в комплексі Хофбурга), і перед Ратушею (де ще до всього іншого стояла естрадна сцена), і перед будівлею Бургтеатр.

7. Ще один «мінус» владі Австрії: ладу найбільший в Європі залізничний вокзал (знаходився якраз перед вікнами готелю «Дельта», де ми проживали), вони не змогли нашкребти «кілька монет», щоб увійти повноправним членом у програму GOOGLE EARTH: перша (з побачених мною в цій програмі) велика європейська країна, по містах якої можна здійснювати віртуальну подорож.

8. До мінусів можна віднести і екскурсійний огляд замків і палаців, такими вже не є та перебувають у приватній власності. Наприклад, замок Ліхтенштайн, власник якого не дозволив огляд самого замку (чи турфірма не постаралася організувати огляд), обмеживши нашу екскурсію оглядом галявини зі скульптурами біля підніжжя замку.

Другий приклад: палац Шилляйтен, перетворений якимось спортивним товариством в санаторій – реабілітаційний центр для спортсменів, повністю перебудований всередині і виглядає палацом тільки зовні.

І наостанок самий анекдотичний випадок, ще раз підтверджує поширену думку про гіпертрофовану економічності німців, хоча я назвала б це просто жадібністю і скупердяйством (тут мова йде про одноденної екскурсії в Баварію із Зальцбурга).

Першим пунктом нашої програми в Баварії було відвідування «Маленького Лувру» — палацу Херренкімзеє на озері Кімзее. Коли ми приїхали, виявилося, що наше, не таку вже й нечисленну слов’яно-російську групу (12-13 чоловік), включили до складу екскурсії, організованої на… англійською мовою. Але щоб ми не хвилювалися, на вході кожному були вручені зіжмакані листи з поясненням розглянутих пам’яток палацу, надруковані дрібним принтерного шрифтом російською мовою. Так як окуляри я з собою не взяла, то вважала, що прочитаю цей «путівник» увечері в готелі в спокійній обстановці. Як би не так! По закінченні екскурсії манірна старенька фрау на виході (як казав Райкін – «біла миша»)… відбирала ці листочки у кожного, перераховуючи їх і акуратно складаючи до купи, щоб підготувати до роздачі наступній групі російських лохів…

Ну, на цьому можна і закінчити опис всього того негативного, що мені не сподобалося, і перейти до всього яскравого, вражаючому і запам’ятовується з цієї поїздки, але… на це не вистачить і місяця. Тому прикреплю до звіту фотографії найцікавіших з побачених мною місць Австрії, хоча це буде важко зробити: доведеться вибирати з майже півтори тисячі «нащелканных» мною кадрів.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники