Величні старовинні будівлі і краса чудових європейських пейзажів приваблюють сюди дорослих туристів – знавців архітектурних стилів і поціновувачів мистецтв. А куди відправитися у Відні туристам з малюками? Що буде цікаво подивитися дітям і підліткам у стародавній австрійської столиці?

Колись Відень був столицею великої і войовничої імперії — але тепер Австрія стала мирною і нейтральною країною. Сучасна Відень – це затишний самобутнє місто, яке славиться різноманітністю архітектури і багатими музичними традиціями.

Величні старовинні будівлі і краса чудових європейських пейзажів приваблюють сюди дорослих туристів – знавців архітектурних стилів і поціновувачів мистецтв. А куди відправитися у Відні туристам з малюками? Що буде цікаво подивитися дітям і підліткам у стародавній австрійської столиці?

Штефансдом (Stephansdom) або Собор святого Стефана обов’язково повинні побачити діти будь-якого віку. Навіть малюки зможуть оцінити вражаючі розміри і красу цієї грандіозної будівлі. Запам’ятається юним мандрівникам і вид на місто з веж Штефансдому. На Північну вежу туристи піднімаються на ліфті, на вершину Південної вежі ведуть гвинтові сходи з 343 ступенів.

Оглянувши барельєфи собору, помилувавшись з висоти віденським міським пейзажем, можна покататися на фіакрі — традиційному прогулянковому транспорті в старій частині Відня. Наступний пункт цікавого подорожі – музичні години Анкер Ур (Ankeruhr), розташовані в галереї між двома будівлями, недалеко від площі Hoher Markt. Опівдні, коли ці годинники б’ють, перед очима глядачів під традиційну австрійську музику пропливають фігури – знамениті історичні персонажі Австрії. «Вистава» триває 15 хвилин.

Про те, що Відень вважається музичною столицею всієї Європи, знає майже кожен. Дітям обов’язково варто відвідати Будинок Музики (Haus der Musik) – пізнавальний інтерактивний музей. Будинок цей сповнений сюрпризів, і на кожному поверсі хлопців чекають нові відкриття, сміливі експерименти зі звуком, в яких юні дослідники зможуть взяти участь. Кожен поверх незвичайного музею присвячений окремій темі.

Відвідування Палацу Шенбрунн (Schönbrunn) разом з дітьми варто приділити цілий день. Подивитися на подробиці імператорського побуту, пройтися по коридорах, де ходили «справжні королі», побачити їх розкішні покої – жодна дитина не відмовиться від такої можливості. А як цікаво буде маленьким туристам ознайомитися з іграшками спадкоємців престолу, побачити справжні предмети їх гардеробу! У музеї карет діти побачать екіпажі минулого — карети, на яких їздили юні принци та принцеси.

Зоопарки люблять всі діти. Шенбруннский зоопарк (Tiergarten Schönbrunn) найстаріший і найвідоміший у Європі. За його стежками можна гуляти цілий день. За сіткою, зовсім поруч з глядачами, прогулюються вовки і рисі. По доріжках без страху снують витончені павичі. Спостерігаючи за іграми забавних незграбних панд або відвідавши чудовий Тропічний павільйон, ваш малюк довго буде згадувати цей чудовий зоологічний сад. А додаткові враження від цієї захоплюючої поїздки можна отримати, заглянувши в Лабіринт або Оранжерею.

Це основна програма для маленьких мандрівників. Але, якщо дозволить час, можна придумати для них та інші розваги.

У Музейному кварталі столиці є спеціальний Дитячий Музей Zoom. Для дітей від 6 років тут проходять тематичні пізнавальні виставки. А для самих маленьких в музеї облаштовані дві кімнати для ігор: Ocean і Plastic.

Школярі, яких цікавлять теми природознавства, обов’язково повинні відвідати Природно-історичний музей (Naturhistorisches Museum). Найбагатша експозиція тварин, скелети динозаврів, колекція мінералів – зібрання музею не залишить юних натуралістів байдужими. Інтерактивні технології застосовуються і в цьому музеї – тут можна взяти безпосередню участь у виверженні знаменитого Везувію!

Музей «Будинок моря» (Haus des Meeres) з оглядовим майданчиком на верхньому поверсі завжди приваблює маленьких і дорослих шанувальників морських подорожей, а також любителів екзотичних мешканців тропіків.

Яскравий і веселий Будинок Хундертвассера (Hundertwasserhaus) своїми різнобарвними стінами і «неправильними» вікнами не тільки радує дітлахів, але й повертає в далеке дитинство серйозних їх батьків. Після поїздки в Село Хундертвассера» багато дітей відразу беруться за кольорові олівці – так їм хочеться зафіксувати чудовий будинок на папері.

В теплу пору року не можна покинути Відень, не відвідавши парк Пратер (Prater). В цьому парку розваг ви знайдете унікальне Колесо огляду – найстаріший з подібних європейських атракціонів.

Ще багато пам’яток, якими можна захопити малюка або школяра, знайдеться у Відні. Уважний дорослий зможе зацікавити дитину колекціями Художнього музею (Kunsthistorisches Museum), відвідати разом з ним чудовий Бельведер (Belvedere). Вибираючи маршрут та час подорожі, враховуйте вік маленького туриста і коло його інтересів — тоді враження від поїздки зберігаються у нього на все життя!

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники