Тема смерті – досить несподівана для Відня, величного міста, пронизаного музикою і як би створеного для життя. Але, як не дивно, ця тема тут присутній.

Кенотаф – символічна могила ерцгерцогині Марії Христини, створений Антоніо Канова, в 1797-1805 рр.

Тема смерті – досить несподівана для Відня, величного міста, пронизаного музикою і як би створеного для життя. Але, як не дивно, ця тема тут присутній. Жителі Відня ставляться до смерті уважно і з цікавістю, встановлюючи їй пам’ятники і як би граючи з нею. Що це – незвичайний культ або просто жарт, дивна забава? Або прагнення таким ось незвичайним способом не відволікти її увагу, не то самим відволіктися від неї.

Варто подивитися на могили жителів Відня, щоб зрозуміти, що смерть тут – це свято. Останнє свято, гідно завершує життя. Його відзначають з повагою і гідністю. Центральне кладовище міста – тому підтвердження. Тут зібрані могили відомих жителів Відня. Сюди перенесено прах Бетховена і Шуберта. Це дуже багатий і знаменитий цвинтар, одне з самих багатих у світі. Тут все урочисто і строго – зали для прощання з померлими і зали для гостей, вхідні ворота і цвинтарна церква – єдиний комплекс, побудований в епоху югендштиля, німецької версії стилю модерн.

Центральне кладовище Вени

Єврейське кладовище Вени

На територію Єврейського кладовища вільного доступу немає. Відгороджене цегляною стіною, загадкове і таємниче, це одне з двох збережених кладовищ початку XIX століття. Якщо вас супроводжує гід, вас пропустять і ви зможете і почути його розповідь про значення євреїв в ті часи і подивитися багато оформлені і могильні надгробки каплиці. Тут багато могил євреїв з Туреччини, про це говорять надгробні камені з викарбуваними цитатами з Корану і близькосхідним оформленням.

Музей похоронних приналежностей

Відень пам’ятає про смерть не тільки на кладовищах. Де ще ви знайдете Музей похоронних приналежностей, в якому представлені труни всіх часів і епох. Уявіть собі, у часи імператора Йосипа були труни для багаторазового використання. Їх не закопували, у них тільки нижня кришка відкривалася, на днище. Була мода замовляти собі труни за життя і тримати їх в будинку, використовуючи в якості ящиків.

Один з найкрасивіших пам’яток Відня – теж надгробний. Група скорботних фігур на могилі дочки Марії-Терезії, невтішній імператриці вирізьблена з білого мармуру скульптором Антоніо Кановой. Пам’ятник можна побачити в церкві Августинців.

Катакомби Церкви Святого Михайла

Хочете побачити не просто пам’ятники, а самих мертвих? Неподалік від Церкви Святого Михайла є катакомби, в яких особливий мікроклімат мумифицировал тіла похованих там людей. Труни відкриті і мумії зі складеними на грудях руками дивляться на вас. Збереглася і їх одяг, хоча з моменту поховання пройшло вже 300 років.

Катакомби Церкви Святого Михайла

Династія Габсбургів з 1633 року ховала своїх померлих – імператорів і їхніх родичів-в Імператорській усипальниці. 140 могил у цій ході колишніх королів. Тут похована і Марія-Терезія, єдина жінка, яка правила на габсбургском троні. Похована вона разом з чоловіком. І на саркофазі сидить поруч з ним з мечем в руках.

Могили – це зрозуміло. Але чому у Відні увесь час пам’ятає про смерть і навіть сучасні пісні про неї співають? Хочуть чогось привернути її увагу? А може бути, намагаються з нею подружитися – а раптом по дружбі не чіпатиме…

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Що подивитися у Відні

Як доїхати з аеропорту

Квитки та проїзні

Де поїсти?

Раджу цей готель у Відні


Скачайте маршрути по Відню