Амстердам входив в план моєї поїздки в країни Бенілюксу, але мова піде не про столицю процвітаючої країни Європи, круглий рік заповненої строкатою натовпом туристів.

Велике спасибі за розповіді про поїздки, надіслані на конкурс “Історія моєї подорожі” мені на e-mail: [email protected]
Сьогодні Нижурин Валерій розповість про Голландії.

Зрозуміло, Амстердам входив в план моєї поїздки в країни Бенілюксу, але мова піде не про столицю процвітаючої країни Європи, круглий рік заповненої строкатою натовпом туристів. Весь цей потік можна розділити за інтересами. Хтось прагнути отримати гострі відчуття в каву шопах, комусь не терпиться розважитися на вулиці Червоних ліхтарів. Навесні місто заповнюють ділові люди, які приїжджають в Голландію для організації поставок квіткової продукції, і цілий рік по всьому світу звідси відправляються партії діамантів. У місті багато красивих соборів і музеїв, але найпопулярніший з них мадам Тюссо.

Я не відношу себе до шанувальників воскових фігур і хочу поділитися з вами чарівними передмістями цієї чудової столиці. Всього цієї пишноти могло і не бути, якби голландці були п’яницями і ледарями. Та й Голландія була б іншою. Зрозуміло, жити на березі моря це чудово, але коли все навколо оточують болота. Ці нескінченні припливи, паводки, хмари комарів і всепроникна вогкість з туманами життя зіпсують кожному. За однією з версій осушення територій почалося з ченців. Навколо мурованих церков довелося насипати дамби. А для обробітку землі необхідно ще і відводити зайву воду. Хто і коли вирішив поєднати колесо і пропелер науці достеменно не відомо. Але з появою млинів в 16 столітті процес осушення боліт пішов по наростаючій. Кожна млин, встановлена вздовж прорытого каналу могла перекачувати воду, піднімаючи її на 1.2 метра. Це дозволило відводити воду з низин.

На сьогодні 24% території сучасної Голландії розташоване нижче рівня моря. Не скрізь можливо вирощувати злаки сіяти зерно, але на соковитих заливних луках росте прекрасний корм і проїжджаючи по країні, з задоволенням спостерігаєш, як пасуться великі стада доглянутих вгодованих овець. На хуторах часто зустрічаються коні ферми.

Залишаємо галасливий Амстердам і зупиняємось на нічліг в Пумеренде, мальовничому передмісті, розташованому в 10 км на північ від столиці. Проїжджаючи вулицями Пюмеренда ви не побачите ні парканів, ні шикарних вілл, тут проживає середній клас. Подивившись фотографії голландських сіл, моя теща не спала ніч, а вранці подзвонила з питанням, чому ж у Голландії села виглядають краще наших міст? Я не історик і не політик. На мій суб’єктивний погляд треба уникати воєн і революцій, не красти і не робити поспішних реформ. Більше працювати і дружити з сусідами не зважаючи, на їх колір шкіри.

В трьох км на схід від Пюмеренда розташовані маленькі містечка Едам і Волендам. У першому декілька сот років тому вперше виготовили відомий сорт сиру, а в другому ви можете скуштувати найсмачнішу оселедець в світі і помилуватися на красиву рибальське село.

В районі Пюмеренда розташовані два гольфклуба. Праворуч наш готель в оточенні 10 полів для гольфу. Вранці 2-го січня я відправився на автостоянку, назустріч мені траплялися пенсіонери-гольфісти. Всі мене вітали, як старого знайомого. Може і мені пора подумати про занятті цим прекрасним спортом?

У 17 –му році нам обіцяли багато хорошого, але не житлом, ні їжею і одягом так і не змогли усіх забезпечити в достатній кількості. В Голландії і 50, і 100 років тому в таких будинках жили прості рибалки, які домагалися самі своїм не легкою працею без красивих гасел і колективних містичних ідей про світле майбутнє. Одна з вуличок рибальського містечка Волендама.

Не вистачило місця для садочка, але і два квадратних метри можуть прикрасити фасад будинку.

Ось така картина капіталістичного раю, все дуже стандартно, лаконічно і без пафосу.

Чистота запорука здоров’я. З цим у Голландії повний порядок.

Підкуповує єдине колірне рішення фасадів будинків.

Найвища будівля в Волендаму собор.

Цей будинок охороняють ці чарівні кішки, їх самих ніхто не охороняє.

Набережна.

Клопики в клопиках рядками сидять.

У другій частині ми продовжимо прогулянку по каналах, заглянемо у двори рибалок, помилуємося на красиву набережну і відвідаємо місцеву сироварню.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники