Повинен зізнатися, до сиру я не байдужий, споживаю його щодня і в більшій кількості, ніж їдять голландці, а вони щороку з’їдають по 15 кг відмінного за якістю сиру.

Велике спасибі за розповіді про поїздки, надіслані на конкурс “Історія моєї подорожі” мені на e-mail: [email protected]
А зараз Нижурин Валерій заспіває оду голландського сиру.

Повинен зізнатися, до сиру я не байдужий, споживаю його щодня і в більшій кількості, ніж їдять голландці, а вони щороку з’їдають по 15 кг відмінного за якістю сиру. Не одне десятиліття поспіль під час мого сніданку на столі обов’язково присутні три-чотири скибочки голландського сиру. І тому, проїхавши Голландію з півночі на південь, я просто не міг не торкнутися цієї кулінарної теми. Пообідавши найсмачнішою оселедцем, і копченим вугром з прекрасним голландським пивом на набережній р. Волендама ми попрямували…. у сирну крамницю.

Скільки сортів сиру в Голландії вам навряд чи назвуть. Я перелопатив з десяток сайтів на цю тему, але точних цифр не знайшов. У Франції знайшовся чоловік, який перерахував і описав 847 сортів сиру, виробленого в країні. На літніх сирних ярмарках, що проводяться в Гауде, Эдаме і Алкмаре можна спробувати і купити понад 150 сортів сиру за цілком доступною ціною. Ярмарок сиру в Эдаме працює вже майже п’ять століть. А в Росію сир завіз тесля Петро понад 300 років тому. Сир в Росії їдали і раніше. Новгородські купці ще чотири століття тому налагодили торгівлю з ганзейскими містами Європи. Моду на вживання сиру ввів невтомний Петро 1.

Справжній голландський сир разюче відрізняється від російських сирів тих же марок, як за якістю, так і за ціною. Ну не може справжні Гауда або Едам продаються в Росії, з написом-зроблено в Німеччині коштувати 6-8 е. Основна маса популярних сирів в Голландії і Німеччині продається в ціновому діапазоні 14-22е за кілограм. Висновок невтішний, наш сир виготовлений з імпортного сухого молока, звідси низька ціна і відповідна якість продукту.

Не будемо про сумне, давайте насолодитись переглядом фотографій, і ви самі зрозумієте, чому в цій доглянутою країні живуть життєрадісні і здорові люди.

Проїхавши до кінця набережній р. Волендама і звернувши вліво, через пару хвилин потрапляєш р. в Едам. По дорозі в Зансе-Схансу нам на очі попалася конеферма і зграя вгодованих гусей. Майже російський пейзаж на тему: лятять по небу качки. Це у нас, у них гуси вгодовані.

Картинка з минулого. Вчасно проведення сирного карнавалу на таких ношах розносять головки сиру і розкладають штабелями на тротуарах.

Найбільший музей сиру розташований в селі Зансе-Схансу.

Коли-то минулої радянської дійсності подібні бідони були звичайною картиною сільського життя.

У повітрі незримо витає сирний дух. У крамниці можна не тільки купити сир, але і скуштувати його за столиками разом з вином. Відвідавши кілька сирних лавок з виробництвом сирів на місці, я зробив простий висновок. Для виробництва доброго сиру найголовніше-це дотримання багатовікових традицій. І ні яких плавлених сирків ми так і не побачили. Традиції, перш за все!

З-за обмежень по вазі багажу ми прийняли непросте рішення — не вести сир у Росію, але сиру я наївся досхочу. Прогулюючись ввечері по Дюссельдорфу, ми забрели до закриття на продуктовий ринок. У сирної крамниці проводилася розпродаж залишків півтора десятків сортів сиру вагою по 100-200 грам за однією ціною в 1 е. Сирна тарілка вагою півтора кілограма обійшлася нам у 10 е.

Підводячи кулінарні підсумки поїздки, повідомляю. Самий смачний стейк ми скуштували р. в Мальме. Найкращі за смаком ковбаски були в Німеччині. Сама, сама смачна оселедець в світі продається в Волендаму. З сиром і так все зрозуміло. Кращий шоколад виробляється в сотнях приватних шоколадних крамницях Бельгії, Швейцарії, Франції, про це буде окрема розповідь. З пивом я не визначився. Але найбільше сортів пива виробляється, на мій погляд, в Бельгії. Принаймні, не менше ніж у Чехії.
Продовження випливає. Тепер нам належить чарівна прогулянка серед млинів Зансе-Схансу.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники