В Тіролі надзвичайно розвинене мистецтво народної драматургії – понад 6 тисяч самодіяльних акторів щорічно виходять на сцену. А за ними – 600 років історії, протягом яких розвивалося мистецтво народної п’єси.

Тіроль

В Тіролі надзвичайно розвинене мистецтво народної драматургії – понад 6 тисяч самодіяльних акторів щорічно виходять на сцену. А за ними – 600 років історії, протягом яких розвивалося мистецтво народної п’єси.

А почалося все з богослужінь. Служба в церкві традиційно велася на лытыни, і народ мало що розумів, та й читати не вмів. Виручили вистави на релігійну тему, трохи відрізнялися від справжніх богослужінь. Зміст біблійних історій доходив до людей через драматургію. Принцип «Дивитися і вірити» ліг в основу постановок, які отримали назви Містерії. Сюжети були цікаві, захоплюючі і навіть веселі, хоча мова йшла про діяння Ісуса Христа.

У часи бароко Містерії стали особливо популярні, але і в наші дні інтерес до них не згас. У містах Тіролю проводяться традиційні фестивалі – Містерії, наприклад, в Унтериннтале, де на сцену виходять 250 артистів, або в Эрле, де в Містеріях бере участь до 500 любителів.

Фестиваль – Містерія

Містерії в Эрле проводяться з 1613 року, коли аугсбурзький мейстерзингер Себастьян Вільд поставив тут свій перший пасхальний спектакль. Тематика – виключно біблійна, інсценування підкреслено архаїчна, і завершенням вистави стають не оплески глядачів, а традиційне оспівування хвали Господу. Співають разом і артисти, і глядачі. Фестивалі в Эрле проводяться один раз в 6 років, і наступний рік буде ювілейним – Містерій виповнюється 400 років. Вже визначено автор ювілейної постановки – відомий режисер і драматург Фелікс Миттерер.

Фестиваль – Містерія

Але це – великі постановки на фестивалях. А в Тіролі ставили вистави навіть у селах. Збирається в таверні все населення села, одні грають у виставі, інші дивляться. Таке спілкування серйозно зміцнює дух солідарності. Зрозуміло, що п’єси зараз вже не ті, все з роками змінюється. Але народна п’єса, як явище, жива і процвітає.

Фестиваль – Містерія

Вже 30 років в Тельфсе проводиться щорічний театральний фестиваль, де ставляться народні п’єси і де на одній сцені грають професійні актори і аматори з різних місць. Тематика п’єс найрізноманітніша, від традиційних класичних вистав самодіяльних театрів до сучасних постановок на цілком сучасні, близькі глядачам теми. Девіз фестивалю, запропонований народною артисткою Рут Дрехсель, зберігся з першого дня і до нашого часу – «Це має бути розумно, гостро й розважально».

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники