Виноробні традиції Нижньої Австрії (Niederösterreich) йдуть у глибоке минуле. Багато століть тому ці землі привернули увагу древніх римлян, родючий грунт регіону відмінно підходила для вирощування винограду. У Нижній Австрії історично склався культ вина, початок якому було покладено римським полководцем Тибелиусом. Близько двох тисяч років тому він заснував перше римське поселення в цих землях. Навколо […]

Виноробні традиції Нижньої Австрії (Niederösterreich) йдуть у глибоке минуле. Багато століть тому ці землі привернули увагу древніх римлян, родючий грунт регіону відмінно підходила для вирощування винограду. У Нижній Австрії історично склався культ вина, початок якому було покладено римським полководцем Тибелиусом. Близько двох тисяч років тому він заснував перше римське поселення в цих землях. Навколо поселення утворилася виноробна область. Доказами такої почесної і давньої історії виноробства в регіоні служать численні археологічні знахідки. З тих пір традиції античного виноробства ретельно оберігаються. Колишня північна провінція Римської Імперії стала великим виноробним центром.

Червоне вино, вироблене в окрузі Геттлесбрунн

Чудове червоне вино, яке виробляють в невеликому окрузі з головним населеним пунктом Геттлесбрунн (Gettlesbrunn) славиться своїм м’яким смаком і чарівним ароматом. Виноградники, що ростуть на вапняково-лесових грунтах, дають чудовий урожай. Дегустації, які щорічно влаштовуються на фестивалі Carnuntum Experience, є найяскравішим доказом чудової якості вина. Винороби Rubin Carnuntum по праву пишаються спадщиною давніх римлян, в кожному келиху чудового напою відчувається подих античності. Програма фестивалю дуже насичена, після прогулянки по виноградниках гостей запрошують відвідати бароковий замок Хоф (Schloßhof), розташований в мисливських володіннях Габсбургів, затишні ресторани і виноробні господарства проводять вечори, присвячені тематиці Wine & Dine.

Долина у виноробному регіоні Кампталь

Виноградна лоза потребує теплих променях сонця і багатих мікроелементами грунтах. Тільки при цих умовах вино буде мати м’який смак і необхідну терпкість. Простора долина, розташована у знаменитому виноробному регіоні Кампталь (Kamptal), є оптимальним місцем для того, щоб виноградна ягода набирала сонячну зрілість. Ґрунти, що складаються з глини, гірських порід і лесу, віддають ягодам життєво важливі речовини. Гармонійний смак чарівного напою складається з багатьох складових. Прохолодний вітер, що обдуває виноградники, привносить нотки мандрівок в непередаваний аромат таких відомих сортів як Рислінг (Riesling) і Грюнер Вельтлінер (Grüner Veltliner). Імениті виноробні господарства Jurtschitsch і Bründlmayer є гордістю цього виноробного регіону. 700 виноробних господарств регіону використовують у своїй роботі не тільки стародавні традиції, але й новаторські прийоми.

Винороби Лангенлойса внесли важливий внесок у розвиток сучасного виноробства, історію якого можна дізнатися у всіх подробицях в пізнавальному центрі Loisium. Футуристичний алюмінієвий куб, споруджений посеред виноградників, служить не тільки для занурення в історію стародавнього біблійного напою, він висловлює авангардистські погляди австрійських виноробів. Інсталяції з неймовірно красивим звуковим та світловим оформленням розповідають історію виникнення вина. У старовинних підвалах, виритих 900 років тому, зберігається значна винотека. У березні в цих місцях проводиться музичний і літературний фестиваль Loisiarte. Місцеве вино і кулінарні вироби є приємним доповненням до культурної програми фестивалю.

Виноробна область Нижньої Австрії – Вахау

Ще однією областю Нижньої Австрії, в якій вирощуються знамениті сорти винограду, з яких виробляються вина Рислінг і Грюнер Вельтринер, є Вахау (Wachau). Високе розташування місцевості, яка різко спускається до Дунаю, визначає ландшафт цих земель. Відокремлені монастирі і церкви, старовинні містечка наповнюють регіон, розташований між Мигцем і Кремсом.

Багатий смак сухого вина можна отримати тільки з винограду, вирощеного в унікальному мікроклімату. Місцеві скелі збирають сонячне тепло протягом дня, яке потім щедро віддають виноградникам в темний час доби. Дунай дарує виноградникам кришталево чисту воду. З покоління в покоління винороби передають досвід і хитромудрі знання, як виростити якісний виноград, максимально використовуючи перепад висот цієї місцевості і кут падіння сонячних променів. Вина, вироблені у Вахау, з року в рік отримують вищі нагороди. Крім виноробства регіон славиться гастрономією, багато місцеві кулінари були нагороджені «Кухарським ковпаком».

Виноробна область Нижньої Австрії – Вайнфіртель

На сході від Кремса розташована найбільша виноробна область Нижньої Австрії – Вайнфіртель (Weinviertel). Землі, засаджені виноградниками, розкиданих по лівому березі Дунаю аж до Бизамберга (Bisamberg) під Віднем. Всі вина, вироблені у цьому регіоні, контролюються за географічним походженням. Місцеві винороби цінують свою працю і заслужено пишаються виробленим вином. Друк DAC (Disctrictus Austirae Controllatus), поставлена на етикетці кожної пляшки, випущеної місцевими виноробними заводами, говорить про те, що це типове для регіону, високоякісне вино.

Яскраво виражений смак місцевого Грюнера Вельтлинера відрізняється типовою пікантною пряністю, чудове вино володіє невисоким вмістом алкоголю. Унікальний фруктовий аромат і типова «перчинка» в смаку є фірмовий знаком австрійського вина. Якщо потрапити в цей край восени, під час збирання врожаю, то голова починає кружляти від божественного аромату винограду, який доноситься з численних виноробних господарств. Безсумнівно, знак „Grü Ve“ є міжнародним символом виноробної Австрії.

Виноробство Термального регіону

Особливої уваги з точки зору виноробства, заслуговує Термальний регіон (Thermenregionen). Він розташований на південно-східному схилі Віденського лісу. Сприятливі для здоров’я місця оцінили по достоїнству австрійські монархи, пам’ятками цих місць є історичні купальні, які збереглися з тих давніх часів. Гарячі цілющі джерела, що б’ють з-під землі, створюють унікальний мікроклімат, який сприятливо впливає на урожай винограду. Ці місця відрізняються жарким літом і сухою осінню, ягоди набирають потрібну цукристість протягом тривалого теплого періоду. Різноманітні грунту і перепад висот створюють відповідні умови для вирощування популярних сортів винограду. Тут вирощують рідкісні сорти білого винограду, не зростаючого в інших місцях, такі як Цирфандлер і Ротгипфль. З них виробляють легендарне Cuvee Spätrot-Rotgipfler (сусла вищої якості, що використовується для приготування вина, зазвичай шампанського).

Бургундські сорти винограду, такі як Pinot blanc і Pinot noir, завдяки оптимальному клімату дають надзвичайно багатий урожай. Виноградна лоза відрізняється великими і стиглими ягодами, на радість винних гурманів виноград сортують вручну.

Будинки виноробів Термального регіону підступають до середньовічної міської стіни, яка відділяла Відня від сільськогосподарських угідь. У цих місцях сформувалася особлива «хойрігер-культура», яка об’єднала сільські традиції та міський шик. Протягом року винороби відкривають двері своїх виноробних господарств на короткий час для всіх бажаючих. Взяти участь у дегустації молодого вина під назвою «Хойрігер»(Heuriger) може кожен, хто встиг на свято. В садах або приміщеннях ставляться довгі дерев’яні столи і лави. Вино подається разом з прекрасною закускою, місцеві винороби пригощають своїх гостей не тільки різноманітними червоними і білими винами, але і поживними кулінарними виробами.

В результаті в містечку Перхтольдсдорф (Perchtoldsdorf) , розташованому біля міської стіни, завжди мало вина для продажу, все вироблене вино йде «на розлив» під час хойрігер-культурних заходів. Раз на рік, коли врожай зібраний, перхтольсдорфские винороби влаштовують святкову ходу. Корона виноробів важить 70 кілограмів і по висоті порівнянна з людським зростанням. Корону несуть до церкви, а після урочистої меси починається веселе свято. Вино і свято — невіддільні одне від одного поняття.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники