Жінки Брегенцервальда мали войовничий характер, білі одягу мешканок лісу викликали священний жах у ворога. Здавалося, ангели спустилися з небес, щоб прогнати агресора. Жінки переодяглися в темні спідниці, коли війна закінчилася.

Жінки Брегенцервальда (Bregenzerwald) мали войовничий характер і захищали свої будинки від ворогів не гірше за чоловіків. Білі одягу мешканок лісу викликали священний жах у ворога. Здавалося, ангели спустилися з небес, щоб прогнати агресора. Легенда говорить, що жінки переодяглися в темні спідниці, коли війна закінчилася. Важко бути ангелом на землі в мирний час, та й не хочеться плутати небесне і земне.

Дійсно, тривала тридцятилітня війна, яка підійшла до завершення в 1647 році, вимагала великої мужності від жінок, які боролися з мародерами. Чоловіки Брегенцервальда йшли на заробітки в міста по всій Європі, з XVI століття вони цінувалися як талановиті архітектори і будівельники. Втілена в камені епоха бароко – це робота багатьох відомих майстрів, форарльбергцев з Брегенцервальда в тому числі. Жінки боролися зі шведськими солдатами, облаштовували будинку, ростили дітей і чекали чоловіків.

Чоловіки поверталися назад з подарунками, навантажені дорогоцінними прикрасами, дивовижними тканинами, хутрами та золотими виробами заморського походження. Нічого не пропадало дарма, кожна дрібниця служила прикрасою святкового вбрання лісової мешканки. З незвичайних тканин і заморських аксесуарів шили спідниці «Juppe.» В ті часи недовго думали, як назвати придуману середньовічними дизайнерами одяг. У перекладі з французької «jupe» означає «спідниця». Ошатно одягнена жінка з Брегенцервальда носила корсаж, високу щільну плісировану спідницю, оздоблений пояс і фартух. Цей образ альпійської жительки добре знає кожен. Подібна одяг була популярна на величезному просторі, доповнена незначними стилістичними змінами та аксесуарами, вона служила святковим вбранням для жінок від Мадрида до Москви.

До такого вбрання покладалася солом’яний капелюшок. Формою і чорним кольором головний убір нагадував широкополі іспанські чоботи іноді облямовані хутром, що вказує на слов’янські корені. З 1560 року носіння головного убору було наказано законом, щоб виглядати кожен день красиво і оригінально, доводилося застосовувати фантазію і творчий підхід. Гармонійний образ лісової мешканки складався з важкої спідниці-дзвони і витонченої, шикарною капелюшки. На спідницю йшло до 5 метрів розкішної, блискучої тканини. Тонку талію і пишні груди підкреслював корсаж, наряд доповнювали пишні, білосніжні рукава. Капелюшок був гідним заключним акордом, одночасно зухвала і спокуслива, вона дозволяла бачити все, що хотіла похвалитися її господиня. Гордість кожної жінки — шикарні волосся, були заплетені по моді того часу в коси. Капелюшок дозволяла демонструвати коси найкращим чином. Ефектний вигляд лісової мешканки запав в душу багатьом. У 1781 році художниця Анжеліка Кауффманн відобразила на століття свій образ традиційної спідниці і спокусливою капелюшку. З тих пір зачіски і вбрання змінювалися неодноразово, але мальовнича капелюшок затрималася в світі високої моди.

Примітно, що виробництво нарядів «Juppe» існує і в наші дні. Єдина майстерня в Рифенсберге шиє унікальні спідниці за індивідуальним замовленням. Кожну спідницю шиють строго за мірками майбутньої господині. Це музей-майстерня, де екскурсоводи розповідають технологічний процес виготовлення історичного вбрання. Тут можна спостерігати, як зі звичайного шматка матерії виходить елегантна брегенцервальдская спідниця, побачити стадії глянцювання і процес виготовлення складок. Жіночне благородство Середньовіччя, втілене в пишній красі спідниці лісовий жінки, що підкорює назавжди.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Інсбрук:

  • Пам’ятки
  • Цікаві екскурсії
  • Куди з’їздити?
  • Карти і схеми міста
  • Як дістатися за €8?
  • Хороші готелі в Інсбруку