У Старій Відні по суботах рівно об 11.00 збирається незвичайний оркестр. Музиканти йдуть з площі Міхаелерплатц бравим маршем по місту. Оркестранти, одягнені в блакитну уніформу з еполетами на плечах, представляють знамениту Капелу Тевтонського ордену.

Капела Тевтонського ордена (Hoch – und Deutschmeisterkapelle)

У Старій Відні, на розі вулиць Грабен і Кольмаркт, по суботах рівно одинадцять збирається незвичайний оркестр. Музиканти йдуть з площі Міхаелерплатц бравим маршем по місту. Цей славетний військовий оркестр можна побачити на віденських вулицях з травня по вересень. Оркестранти, одягнені в блакитну уніформу з еполетами на плечах, представляють знамениту Капелу Тевтонського ордена (Hoch – und Deutschmeister Kapelle).

В 1696 році за наказом імператора Леопольда Першого і гросмейстер Тевтонського ордену був заснований 4-й піхотний полк. Хоробрі воїни билися на славу австрійського прапора до самого кінця австро-угорської монархії. За традицією того часу на бойові перемоги піхотинців надихали музиканти полкової капели.

В 1918 році за ініціативою Юліуса Германна (Julius Herrmann), капельмейстера полку, колишня полкова капела стала приватною організацією. Германн вважав, що Відень повинна зберігати свої музичні традиції. Після закінчення Другої світової війни, капела «Хох – унд Дойчмастер» почала гастролювати по країнах Північної Америки і Європи. Оркестр став живим символом Австрії.

Юліус Германн помер у 1977 році. Проект потрібно було продовжити, і тоді керівництво капелою взяли два професори: Ottokar Drapal і Horst Winter. Оркестр під управлінням був визнаний в Німеччині, Люксембурзі, Швейцарії. Капела була відома на всій території Австрії. 250-річний ювілей оркестр відсвяткував активною концертною діяльністю.

Капела Тевтонського ордена (Hoch – und Deutschmeisterkapelle)

На площі Мichaelerplatz по суботах збираються люди. Рівно об одинадцятій з’являються музиканти. Вони починають грати і марширують під музику вздовж вулиці Кольмаркт (Kohlmarkt) через натовп захопленої публіки. Оркестранти через ворота Михаэлертор і Бургтор проходять в Хофбург. Сорок хвилин публіка на замковій площі насолоджується звуками музики Штрауса і Легара, Роберта Штольца і Цирера. До полудня оркестр повертається на Міхаелерплатц.

Жителі Відня жартома називають оркестрантів «ворчунами Бурга». Сьогодні в капелі 35 людей самого різного віку. Є в ній зовсім молоді люди і поважні сивочолі музиканти.

Інструменти для оркестру були зроблені за спецзамовленням. Їх звук налаштований на півтону вище звичайного, тому урочиста музика розноситься особливо далеко.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Що подивитися у Відні

Як доїхати з аеропорту

Квитки та проїзні

Де поїсти?

Раджу цей готель у Відні


Скачайте маршрути по Відню