Лукас Кранах Старший (Lucas Cranach der Ältere) народився в 1472 р в родині художника Ганса Мюллера в невеликому містечку Кронах. Це великий майстер епохи Відродження

Лукас Кранах Старший (Lucas Cranach der Ältere) народився в 1472 р в родині художника Ганса Мюллера в невеликому містечку Кронах. Це великий майстер епохи Відродження, як тільки засвоїв уроки майстерності від свого батька, тут же пішов з батьківського будинку.

Досить наскитавшись, Лукас Кранах оселився у Відні, де вже написав видають шедеври свого раннього творчості, такі як «Розп’яття» (1502 р, Відень, Музей історії мистецтв). Уже в цьому творі майстра проявилося чудове знання людського тіла, його пластики, неймовірно точна спостережливість. До того ж на обличчя конфлікт між тим, чого навчався Лукас Кранах Старший у свого батька і його власним баченням.

Ще одна цікава робота Кранаха тих років – «Покаяння святого Ієроніма» (1502-1503 рр., Відень, Музей історії мистецтв). В цій роботі також плутано зображено безліч деталей, помітна внутрішня боротьба автора.

Найчастіше в ранніх роботах видно неприкритий новатор, зухвалий, правдивий, з сильним напругою і експресіонізмом в кольорі. Проте деякі роботи, навпаки, дуже поетичні, наприклад, «Відпочинок на шляху до Єгипту» (1503 р, Мюнхен).

У 1505 р молодий художник стає придворним живописцем у Фрідріха Мудрого, Саксонського курфюрста у Віттенберзі. Як виявилося, його діяльність тут не стала обмежуватися тільки живописом. Лукас Кранах працював над церковним начинням, ювелірними прикрасами, ескізами тканин, фасонами одягу, розписами гобеленів і стін. Крім того, він був завсідником полювання, бенкетів і турнірів. Кранах завжди придумував неповторне оздоблення урочистостей. Таким чином, саме його стиль став каноном для всієї Саксонії.

У 1510 р Лукас Кранах пише роботи, які набувають небувалу манірність і жеманность, за замовленням місцевої знаті. Завдяки його майстерні, роботи незліченно множилися. Слід зазначити, що Лукас Кранах був видатним портретистом своєї епохи. На замовлення виконувалися портеры на весь зріст, невеликі портрети, картини, що зображують полювання курфюрстів. Наприклад, «Полювання на оленів» (1529 р, Відень, Музей історії мистецтв). Майстерність автора проявляється у зображенні пишноти природи і самої події полювання Фрідріха Мудрого.

Роблячи акцент на творах, які можна побачити в Музеї історії мистецтв у Відні, слід згадати такі роботи, як «Святий Георгій і дракон» (1510-1520 рр.), «Юдіф з головою Олоферна» (1530 р.), «Адам і Єва в Земному Раю» (1530 г).

За період життя в Виттеньерге Кранах з бідняка перетворився у найбагатшого жителя міста.

Після смерті Фрідріха Мудрого Лукас Кранах Старший залишився при дворі його брата Йоганна Постійного, і був наставником його сина Йоганна Фрідріха. У 1550 р Иоаганн Фрідріх потрапив під немилість короля Карла V і був засланий. Вірний його слуга Кранах завжди слідував за ним.

У жовтні 1553 р, залишаючись при своїй господаря до кінця, великий художник помер, залишивши неймовірне спадщина і свій вплив на європейські живописні школи.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники