Поставлені цілі, спільні завдання: відпочити і набратися сил, максимально насичена змістовна екскурсійна програма у максимально комфортних умовах. Познайомитися з особливостями кухні, побуту, культури, архітектури, мистецтва та історії відвідуваною країни. Пляжний відпочинок, шопінг, гастрономічний туризм.

А це Ми

Велике спасибі за розповіді про поїздки, надіслані на конкурс “Історія моєї подорожі” мені на e-mail: venagid.r[email protected]
Сьогодні Едуард Вайткус розповість про круїзі: Барселона, Монте-Карло, Флоренція, Сардинія, Рим, Неаполь, Месина, Венеція.

ДАНО: Поставлені цілі: Спільні завдання — Відпочити і набратися сил. Подорожують двоє. Максимальний час відсутності вдома 16 днів. Крайня дата повернення з відпустки 31 серпня.
Побажання учасників.
Я: максимально насичена змістовна екскурсійна програма у максимально комфортних умовах. Познайомитися з особливостями кухні відвідуваних країн. Особливостями побуту, культури, архітектури, мистецтва та історії відвідуваною країни.
Дружина: пляжний відпочинок, шопінг, гастрономічний туризм.
• Тимчасові обмеження відпуску: червень – серпень 2012 року, тому Пік сезону відпусток, в тому числі і Європейців, максимальні ціни на все.
• Планований бюджет до 120 000 рублів все включено на двох.
• Мова спілкування російська і все.
• Замовлення готелів в основному: Booking.com, Замовлення квитків послуга від Trip.ru та інших аналогічних компаній. Початок пошуку рішення 25 червня 2012 року.
Пошук компромісу:
Опрацьовано в цілому 19 варіантів екскурсійних програм, як самостійно, так і через різні 12 туристичних фірм Санкт – Петербурга за схемою 7 днів і 7 днів пляжного відпочинку, а також варіанти адекватної заміни.
Обраний варіант Круїзу з Барселони в Венецію 13 днів на Круїзному судні «Carnival breez» Американської компанії, в тому числі 2 дні в Барселоні до початку круїзу і 2 дні у Венеції входило в програму круїзу. Замовлення екскурсій з Петербурга.

Екскурсію по Барселоні готував на підставі сайту Михайла Шварца.
Готель 2 * замовили на booсing.сом hostel Gat Xino, дві ночі, сніданки включені, 155 євро
Переліт з Петербурга в Барселону пройшов нормально. Авіа Компанія Іспанська — в літаку не годували.
Прилетіли в Барселону в 6-00 . Досить швидко отримали речі на автобусі, попрямували до метро. У метро все було зручно, проте переплутали станцію пересадки — довелося повертатися.
Готель hostel Gat Xino опинилася в самому центрі поруч з метро Liseu (5 хвилин пішки), Rambles :
Відповідала відгуками – хороший сніданок, чисті маленькі кімнати, великий для хостелу душ в номері.
Приїхали рано близько 8-30. Заселення було тільки в 14-00. Залишили речі в камері зберігання і пішли їсти. На Rambles снідати побоялися, пішли в протилежний бік (а даремно). Через півгодини знайшли і їжу і воду, було жарко. В Іспанії були в перший раз. Всі — люди, архітектура, побут і навіть тварини на вулиці були цікаві.
Здивувало:
перше — величезна кількість туристів з собаками не тільки з маленькими, але і великими. Деякі з туристів у супроводі собак, як мені здалося, брали участь в екскурсіях.
Друге — значна кількість людей не традиційної орієнтації, у тому числі в мусульманському районі.
Можна поглянути на шляхові фото замальовки.
Повернулися в готель для заселення. Помилися й заснули, так як вже 2 доби не спали.

Проспали, тому на заплановану екскурсію вийшли пізно.
На площі Каталонії з обох її сторін зупинки туристичних автобусів – СИТИБУС. Компанії СИТИБУС 2 одна червона інша бірюзова. Маршрути у цих тур компаній однакові. Всього їх три:
1. Присвячений стилю модерн в архітектурі та природно – Гауді.
2. Присвячений новим об’єктам, побудованим до Олімпіади, маршрут входить зупинка біля стадіону Барселона.
3. Присвячений пляжів Барселони.
Аудіо гід російською є. Екскурсія дуже коротка, але повноцінна оглядова екскурсія з російським гідом коштувала б в три рази дорожче, при тому ж результаті. Екскурсія дозволила орієнтуватися на місцевості і далі багато ходити пішки, не блукаючи.
У центрі маршрути перетинаються — це дозволяє пересісти з одного маршруту на інший, але додержанням кольору автобуса – тур компанії.

За два дні проїхали два маршруту №1і №2 .
Екскурсії по Барселоні готував в Пітері. За основу брав інформацію з сайту Михайла Шварца. За сайт йому окреме Спасибі!!!! Інформативно, дохідливо, просто і навіть естетично-красиво.
Увечері вулиці Барселони, крім центральних, освячені погано бувало важко орієнтуватися.
На два Екскурсійних маршрути пішов день. Всі хотіли подивитися, не встигли.

Ранок 14 серпня присвятили Готичному кварталу — чудово.

Вид Барселони з парку Іспанії

Екскурсія по парку Іспанії не сподобалася. По суті парк Іспанія — це декорація до фільму. Як ідея здорово — можливість розповісти і показати всі особливості архітектури і побуту Іспанії в одному місці. Але екскурсія все зіпсувала. Втрачений час і гроші.

Резюме: З власного досвіду. Або необхідно брати персональну екскурсію.
У Барселоні з російськомовним гідом і автомобілем це 40-50 євро на годину. Отже, близько 400 євро за екскурсію 8 годин. Звичайно дорого, якщо на одну сім’ю. Але якщо знайти попутників може бути добре і не так дорого. Перевіряв цей варіант в Ризі і на Кіпрі.

Перший раз про круїзі я задумався в 2008 році, коли їхав з Хургади до Каїра і Олександрії на автобусі з несправним кондиціонером на задньому сидінні з-під якого йшов гаряче повітря в салон. Я цікавлюся Єгиптологією, тому поїздка для мене була цікавою, але ціна для здоров’я …ах. У той час я подумав, як здорово плисти від гирла Нілу до Асуана, оглядаючи унікальні старожитності з неабиякою часткою комфорту. Тоді став придивлятися до різних варіантів круїзів….
Так як досить довго сам розбирався детально описую особливості перебування в круїзі, це може виявитися корисним іншим.

КРУЇЗ Барселона — Венеція 13 днів (3 дні море)
Принципи оплати поїздки на круїзному лайнері.
Ціна на квиток складається з 4 частин:
• Вартості каюти: впливає наявність або відсутність вікна, обмежений вид — коли вище вікно загороджує, наприклад, шлюпка, з вікном, з балконом.
• Портові збори сплачуються компанією при заходах в порти.
• Податки – податки (бувають не на всіх маршрутах і не у всіх компаній) — думаю це маркетинговий хід, щоб показати, що ціна кают нижче.
• Чайові — виплачуються персоналу, який вас обслуговує в круїзі
— стюарти (обслуговування кают), кухня кухарі та офіціанти. Чайові на американських судах складають 12 доларів, на європейських 8 євро з людини за кожен день круїзу (включаючи дітей) діти до 12 років оплачують тільки портові збори і чайові. Чайові оплачуються на судні.

Можна потурбуватися і не платити частину чайових, доводячи на ресепшен, що ви не користувалися рестораном, а харчувалися в буфеті. Але таким чином ви значно знижуєте враження від перебування на судні. Кухня і комфорт, це те чого мені даний вид подорожей подобається більше цього. Поєднання цікавого з приємним. Кожен день шеф кухар ресторану готує різні страви. Наприклад: на вечерю 5-6 закусок, 5 головних страв , 3-6 десертів. Якщо вам дозволяє здоров’я і розмір шлунка можна спробувати крокодила, плавник акули і інші делікатеси, про яких ми тільки читаємо в модних журналах.

Клас лайнера: визначає рівень сервісу на кораблі і впливає на вартість. Клас корабля визначає вимоги до дрес — коду в ресторанах на вечірніх заходах. У шортах і купальниках точно не пустять. Виняток становить вечеря в перший день, так як ваші речі можуть не встигнути доставити в каюту. До речі костюм на корабель преміум класу обов’язковий. Великі круїзні кораблі, де відпочиває 3000-4500 людина. Наприклад:
Стандарт — пасажири 4200 чол. – команда 1730 чол.,
Преміум — пасажири 680 чол. – команда 400 чол.
Клас проживання: пов’язаний з класом каюти, яку викупили, однак якщо порівнювати якість послуг в круїзі з тим же показником у готелях щодо їх зірковості, на мою думку, самий поганий круїз по класу вище 5 зірок.

Реєстрація на судні:
Реєстрація почалася за 3 години до відплиття. У натовпі утворює майбутніх пасажирів чверть становили діти. Американські діти досить гучна і погано керована публіка. Однак нас розділили на потоки залежно від класу каюти в наших квитках. Через 35 хвилин ми опинилися біля стійки реєстрації.

Пасажири: З близько 4000 чоловік понад 70 % становили американці. За соціальним складом це були сім’ї з дітьми. В тому числі кілька родин з дітьми з обмеженими можливостями. Російськомовних було близько 400 чоловік з України, Білорусії, Казахстану, Росії. Були групи з Владивостока, Москви і Пітера.
Були складнощі при реєстрації через незнання англійської, але незабаром до наших речей були прикріплені ярлики з номером каюти, а ми, тримаючи в руках карту – ключ від номера, піднялися в каюту.

Побутові умови: Круїз може бути тривалим ваші речі брудняться. На судні є пральні та прасування. Коштують в середньому 1 долар порошок і 1,5 -2 долара прання та сушіння. Праска безкоштовно. Не тягніть з собою (у вас все одно заберуть).
Крім цього ви можете замовити прання і чищення речей у стюартів (за дод. оплату).

Каюти на круїзних судах: істотно комфортніше і більше, ніж на поромах, на яких ми ходимо в Фінляндію, Швецію, Естонію, Калінінград і т. д..

Карта – ключ-Ключ від номера одночасно є картою для розрахунку за послуги на судні. Зазвичай у вартість не входять оплата алкоголю в ресторанах і барах. І напої за вечерею. Гроші на карту вносяться або при реєстрації на судно і надалі на ресепшен лайнера. Якщо на судні є російська група, то оголосять, коли на ресепшен буде російськомовний фахівець. В кінці круїзу в передостанній день ввечері проводиться розрахунок по карті і вас можуть попросити доплатити або повернуть вам гроші, що залишилися. В цей день проводиться списання чайових. При заселенні просять внести не менше 300 доларів на карту, оскільки ця сума для погашення чайових 13 Х 12=156 доларів з людини разом 156 Х 2=312 доларів на двох.
По мірі витрачання коштів з картки в барі, казино, ресторані або в салоні краси, послуг пральні і т. д. потрібно до внесення коштів.

Порада: Краще при внесенні коштів на карту ключ користуватися готівкою. При списанні коштів з вашої особистої банківської картки можуть виникати непорозуміння, які без хорошого англійської та чіткої інформації буде вирішувати не просто. Крім цього, якщо ви будете оплачувати покупки в магазинах, на березі виписки можуть приходити із запізненням. А це може ускладнити перевірку розрахунків на кораблі. Треба додати, що американці ще більше нас схиблені на грошах, тому тут я не говорю про обман, він, швидше за все, неможливий. Можлива плутанина, яка може зіпсувати враження від відпочинку.

Важливо: існують два стандарти готельного обслуговування європейський та американський.
Європейський — спрямований на збереження іміджу фірми та потенційного клієнта – отже, навіть після того, як на вашій карті закінчаться гроші, вам нададуть послугу, але тричі попередять, що це в останній раз.
Американський — як тільки кінчатися гроші на карті, закінчаться послуги — їх не нададуть.

Алкоголь — за правилами усіх компаній на судно заборонено проносити алкоголь. Я людина мало п’є, і мене ця тема не зачіпала. Однак знаю точно, не дивлячись на суворий догляд при приході на судно і сході з нього, якщо алкоголь не вживає обсягів товарних партій, покупки у портах вільно проносилися на борт. На фінських і шведських поромах все значно суворіше.

Куріння — дозволено на одній з палуб по лівому борту.

Каюта виявилася просторою з величезною двох спальним ліжком, кондиціонер, холодильник, сейф, рушники, халати, тапочки та інші радості готелю на суші. Все стерильно. До честі стюартів, обслуговуючих каюти, це люди з усього світу від Хорватії до Малазії. Вони працюють за чайові, тому намагаються — як тільки ви вийшли з каюти, тут же поправлять постіль, замінять білизну або рушники і т. д..
Я любитель чистоти і для мене обслуговування кают було додатковим бонусом.

Ресторани та буфети: На судні вся центральна частина двох палуб відведена ресторанів і буфетів. Ресторани можна розділити на дві категорії:
Перші — для обслуговування всіх пасажирів на сніданку та вечері.
Другі — платні ресторани, в яких ви замовляєте столик на певний час, зазвичай після 18-00.

Буфети – «шведський стіл» працюють майже цілодобово з 7-00 до 22-00. Одні закриваються, інші відкриваються. Кухня буфетів специфічна!!!
Так як судно американське, то кухня інтерпретована на Американський манер — багато різних коржів, булочок, гамбургерів та іншого, в які ви можете вкласти усілякі начинки в основному пересмажене в олії м’ясо, сосиски, різні варіанти омлетів, боби, овочі (загалом, Американський Макдональдс).
Думаю, що так як круїз, на який я потрапив, був орієнтований на бідних американців – вибір зрозумілий у ньому їх харчові уподобання.
Була в буфеті риба, не пам’ятаю.
Напої кава і чай на американський манер. Пепсі, Спрайт, Севен Ап з льодом і без, річкою і без обмеження.
З фруктів: дині, ананаси, банани песики і всілякі тістечка. Всі буфети стилізовані під кухні південно – східної Азії і Індії.
Чесно кажучи, смаженого в маслі, гострого, солодкого — мені просто не можна. Незважаючи на це на овочах і фруктах мені було цілком комфортно. Якщо порівнювати буфет на Кэрнивал бриз з буфетом на паромах у Фінляндію і Швецію, не дивлячись на більш низький клас їх обслуговування – вони виглядають значно привабливіше. Багато різноманітної риби, ікра і навіть вино.

Ресторан: При заселенні вам призначать ресторан і час, в який ви будете вечеряти. При першому відвідуванні адміністратор призначить Вам столик. Це може визначити нових знайомих, з якими ви будете проводити час. Не знаю, пощастило або не пощастило нам. Два тижні за нашим столиком на 6 місць ми були одні.
Кухня на весь корабель одна, в тому сенсі, що незалежно від ресторану, в якому вас обслуговують меню загальне і кухаря одні.
Поснідати в ресторані нам вдалося всього один раз, так як в порт лайнер приходив до 7-00 або 8-00. Щоб встигнути на екскурсії або в місто потрібно поснідати оперативно. Після 9-10 годин екскурсії – до шести вечора «готовий з’їсти навіть їжака».
Вечеря: Меню англійською і російською. Важливо точно пояснити офіціантові, щоб не було замовлено сусіднє з бажаним блюдо.
У меню 15-16 найменувань страв, з них можете замовити всі 16, однак з’їсти їх нереально навіть при звірячий апетит.
У меню три групи — закуски, основні страви та десерти, по 5-6 позицій у групі.
Закуски: Порції закусок мінімальні, тому є можливість спробувати дві або навіть чотири закуски. Назва і опис не завжди передають суть страви. Іноді закуска може бути фруктової і солодкої – що не завжди бажано перед м’ясом або рибою, т. к. закуски подають першими. В закусках часто присутні екзотичні продукти – наприклад, акула, крокодил, черепаха, жаб’ячі лапки і т. д.. Якщо буде можливість, пробуйте без страху…….
Головне блюдо: Зазвичай присвячено будь-якої кухні США, Франції, Італії. Щодня може змінюватися всі 5 страв головного меню.
Наприклад: Техаський стейк на грилі і т. д.. Шматок м’яса буде 800-900 грам і плюс гарнір. Якщо ви вже спробували закуску, зі стейком впорається не кожен чоловік.
Десерти: 5 десертів в меню, щодня змінюється тільки одне найменування. До 4 дня плавання, може виявитися, що експерименти з десертами Вас вже не надихають.

Обслуговування в буфеті і ресторані: Офіціанти в різний час працюють і в буфеті і в ресторані. Можна було зустріти знайомих офіціантів на сніданку на 10 палубі в буфеті за збором посуду та ввечері у ресторані обслуговують ваш столик. Праця пекельний, але намагаються все — прагнучи зробити для вас поїздку незабутньою.

Напої в меню: Можна замовити такий же американо, як в буфеті на 10 палубі — це безкоштовно.
Якщо капучино або щось смачніше, то це за гроші. Оплата за готівку або списанням з карти ключа.
Напої на вечері: По залу ходять бармени і пропонують аперитиви, вино і т. д. Оплата за готівку або списанням з карти ключа.

Шоу в ресторані: Кожен вечір в програмі вечері була 1-2 пісні з репертуару Френка Сінатри і колективний танець офіціантів. Хлопці стараються.

В морі

Дні в Море: Це дні, коли лайнер не заходить у порт, що дозволяють відпочити від метушні і суєти. Цей день хочеться присвятити сонячним ванним і водним процедурам. Тут виникає проблема в море, коли з усіх сторін сонце хочеться знайти місце хоч з мінімальною тінню. Такі місця є на високих палубах 12 і 13. Але кількість місць там обмежена. Американці, як втім, і наші співвітчизники займають шезлонги з 6 ранку. За справедливим розподілом місць в тіні стежить пильна обслуга, наклеюючи на ваше рушник липучку, якщо ви пішли плавати. Якщо вас немає більше 35 хвилин ваші речі здадуть в камеру зберігання.

РОЗВАГИ НА КОРАБЛІ:
Басейни і Джакузі: З-за великої кількості дітей від 3 до 17 років скористатися ними було важко.

Аквапарк на кораблі

Аквапарк: Не поганий — рятував, коли були в морі.
Фітнес: Відповідав середньо пітерському варіанту.
Спа салон: не був
Спортмайданчики. Ігрові майданчики для дітей.
З точки зору по можливості звільнити батьків від дітей організовано все добре.
Дітям було просто класно. Включаючи організацію окремих столів з тістечками для дітей та аніматорів!!!!!! До кінця круїзу вони складали єдину опьяненную свободою веселу групу, при цьому конкретного поділу на вікові групи особливо не спостерігалося.
Порада: Якщо у вас є відповідна вартості можливість поїхати відпочити, але при цьому не з ким залишити дітей, вирушайте разом. Круїз може виявитися одним з оптимальних варіантів спільного сімейного відпочинку.

Романтичні вечори на борту:
В кількох ресторанах грала жива музика. Як мені здалося дуже слабо і з точки зору вокалу і з точки зору інструментального виконання.
Проте ввечері, заздалегідь потурбувавшись про пляшкою хорошого вина або купивши його в барі — спостерігати захід сонця і дихати свіжим морським повітрям – це клас!!!!!
Пояснення про вино: Американське Судно. На судні в основному американські вина. При всій повазі до винарням Каліфорнії, мені цікавих вин, ні в Каліфорнії, ні поза нею не траплялося. Можливо це витрати смаку.
Спостереження: ввечері перед закриттям буфетів там збиралися групи афроамериканських жінок. В національних одягах, все в литих золотих прикрасах величезних розмірів вони розмовляли і розкладали пасьянс (можливо ворожили). Колоритнейшее видовище – прямо кадр з американського фільму.
Проходячи через зону, де стояли шезлонги, з яких дивилися кіно, звернув увагу на афро американку. Вона натурально плакала, дивлячись комедію про афроамериканських бейсболистах.
Кінотеатр: Навпроти аквапарку розміщений екран, де ввечері показували кіно.
З задоволенням подивилися на англійській один фільм Бондіани та про Шерлока Хомсі. Стандартні американські радості у вигляді відра поп корну і величезного склянки коли у вигляді додатка.
ШОУ на кораблі: На кораблі було дві театральних майданчики, одна близько 300 місць, друга близько 500 місць.
Дві третини анонсованих театральних шоу були в розмовному спеки, тому судити про них без знання мови не можу.
Танцювальні шоу дуже посередньо. Все по — американськи професійно, але зовсім без емоцій — заводні машинки весь в поту, а не цікаво. Нецікаво тому, що є якісна імітація емоцій, а насправді просто робота, як біля верстата чи на конвеєрі.
Роздуми: Схоже враження було в Лас-Вегасі на шоу в MGM. Технічно, але враження не залишає. Те що вдалося бачити на поромах в Гельсінкі і навіть на річкових суднах в Росії за виконанням краще. Напевно, розважальна програма, як і особливості кухні, були орієнтовані на американців.
З точки зору розваг та якості надання послуг краще вибирати судно преміум класу та європейської компанії. З іншого боку, якщо взяти з собою гарну компанію все буде і так здорово.
Справедливості заради треба відзначити, що нашим молодим знайомим з Казахстану і Нижнього Новгорода сподобалося. Думаю це так із-за недостатнього досвіду в даній сфері.

Спілкування: Коли проходить кілька днів круза, режим налагоджений і зрозумілий. Все, що турбувало будинку, віддаляється, і стаєш добрішим і коммуникабельнее, хочеться спілкуватися. Познайомилися з цікавими людьми з Москви, Білорусії, Казахстану, нижнього Новгорода.
Персонал Лайнера: У нас були проблеми з мовою. Величезну і неоціненну допомогу нам надавали російськомовні офіціанти з України, Білорусії та Росії. Приємні цікаві молоді люди. У більшості з них вищу освіту, здобуту в Києві, Москві і т. д..

Рим

Гладіатори

Екскурсії: Замовили в Петербурзі. При виборі самого круїзу важливим чинником була вартість екскурсій. Вартість екскурсій пропонованих на кораблі була істотно дорожче. Крім іншого, для замовлення екскурсії російською мовою вимагалося, щоб набралася визначена за кількістю група. За фактом навіть у легкому варіанті вартість екскурсій близька вартості каюти. Наприклад: вартість каюти і портового збору на двох за 13 днів становила 67 000 рублів, а вартість екскурсій в 8 містах 51 000 рублів на двох.

Флоренція

Макет цента Флоренції

Складність організації екскурсій самостійно в тому, що місто, намічений для відвідування, знаходиться в годині або більше їзди від порту (так було з Римом, Флоренцією). Піза з-за не можливості зайти всередину базилік взагалі не залишила вражень. Краще цей час витратити на Флоренцію.

Дубровник, вхід в Старе місто

Час знаходження лайнера в порту зазвичай 8-10 годин. Прибуває зазвичай лайнер 7 або 9 -00. З 9 годин стоянки 1-2 год займає дорога в місто і назад. Запізнитися не можна. Англійська на вулиці італійських міст в більшості випадків не дозволяє уточнити маршруту прямування.

Дубровник зверху

Якість майже всіх замовлених екскурсій залишало бажати кращого. У Римі та Венеції екскурсію вела італійка, сказати про яку, що вона говорить по-російськи, можна було тільки умовно. Найголовніше розладів за весь час це будучи у Флоренції не потрапив в галерею Уфицы. Виявилося для того, щоб потрапити в галерею Уфицы, потрібно замовляти за 2 тижні квитки по інтернету. Приємним винятком був Неаполь. Екскурсія по Помпеям проти очікування була дуже живий і інформативною, оглядова по Неаполю теж цікавою.

Помпеї

Піза

Висновки про екскурсії на підставі отриманого досвіду:
• Краще вибирати лайнери преміум класу, ціна як правило та ж, а якість обслуговування вище. Ця інформація зі слів бувалих туристів — круїзерів.
• По можливості з російськомовними групами.
• Екскурсійну програму доцільно готувати екскурсії самому і заздалегідь опрацьовувати варіант трансферу своїми силами. Якщо мова йде про Італію, найкращий спосіб дістатися від порту до міста — це потяг.
• Необхідно вибирати музеї, які хотів би потрапити і замовляти квитки будинку.
• У виняткових випадках розуміння, що організації екскурсій може бути трудомістким, брати 1 — 2 головні екскурсії (в залежності від тривалості круїзу)
• На великі міста краще, знайшовши попутників, замовити індивідуальну екскурсію. Навіть при 50 євро на годину – 8 годин =400 євро (можна домовитись за 40 євро з автомобілем). Якщо з попутниками це по 200 євро на сім’ю – просто безкоштовно для Європи. У цьому випадку можна обговорити маршрут заздалегідь ще з дому. Особливо це підійде для Риму, Флоренції або Неаполя.
• Екскурсій в Монте-Карло можна не брати. Порт перебувати в місті. До музею Ж. Кусто пішки 20 хвилин. І до палацу ще 10-15. Прогулянка по місту не справила враження.

Вид Манока

До речі, пляж в Монако найчистіше і до нього також можна дістатися пішки.

До речі планований бюджет перевищили, але не шкодуємо. Готові відповісти на конкретні питання.

Приємних подорожей Е. Вайткус.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники