Звіт про поїздку Київ-Відень-Бад-Гаштайн-Відень-Київ. Основна мета — допомога колег по самостійним поїздкам. Візи відкриті, готелі замовлені, повний бак бензину, вперед і тільки вперед. В цей раз вирішили їхати своєю машиною і планували пересування лише в світловий день, щоб все було в радість.

Велике спасибі за розповіді про поїздки, надіслані на конкурс “Історія моєї подорожі” мені на e-mail: [email protected]
Сьогодні – звіт про поїздку Київ – Відень – Бад-Гаштайн від Влада з Києва.

Звіт про поїздку 2011-2012 рр. Київ-Відень-Бад-Гаштайн-Відень-Київ. Основна мета — допомога колег по самостійним поїздкам. Отже, починаємо: відкриті візи, готелі замовлені, повний бак бензину, вперед і тільки вперед. В цей раз вирішили їхати своєю машиною і планували пересування лише в світловий день, щоб все було в радість.

День перший: 29 грудня о 5-00 ранку старт з Києва, щоб проскочити пробки. Дорога до кордону близько 800 км в основному виявилося однорядкой, за рідкісним винятком, постійний ремонт доріг. В 17-00 прибутку в Берегово на кордон з Угорщиною. Чому Берегово, а не Чоп? Немає вантажного транспорту. Перехід зайняв 30 хвилин на Українському кордоні, 2,5 години на Угорській, потрапили на перезмінку. На Угорському кордоні бажано не заїжджати в чергу для громадян ЄС, хоча місцеві аборигени на «карчах» з цього приводу не «парилися» по свійськи ставали туди, проходиш митницю швидше. Угорці технічний стан машини, наявність аптечки, спецжилетов з відбивачами не перевіряють, головне, щоб не було пошкоджень кузова і тріщини на лобовому склі, відколи до уваги не беруться.

Після перетину кордону, зупинилися на нічліг в готелі Fenyves, 30-40 км від кордону, номер бронювали у Києві, але оплачували при заселенні, 58 дол. за номер, повечеряли смачно за 20 євро. В 2 години ночі були розбуджені галасливим натовпом співвітчизників, які ще довго стукали дверима, голосно обговорюючи нагальні справи.

День другий: в 9-00 після легкого сніданку прямуємо в Вену по шикарній автобану. На найближчій заправці купуємо винетку, дає право проїзду по дорогах Угорщини, ціна близько 18 євро. Інформація автоматично передається кому треба, винетку не потрібно нікуди чіпляти, за вашим номером машини камери визначать, що ви вже оплатили і у вас все в порядку.

Автобан йде через Будапешт, об’їхати не можна, дуже допомагає jps. Швидкість по трасі 130 км, всі намагаються їхати з такою швидкістю і дорогі, і бувалі машини. Потрібно виконувати тільки одне правило — не займати лівий ряд. Якщо у вас 3 смуги і всі вільні, ви повинні їхати по крайній правій. Обов’язково потрібно включати ближнє світло. Якщо вам хочеться обігнати, доведеться розігнатися до 140 км, а за це можуть оштрафувати. Правда, угорських поліцейських на фару я ні разу не бачив.

Поблукавши трохи по Будапешту, з-за того, що не завжди розумієш дівчину з jps, ми з дружиною її назвали «Галя», незабаром перетнули кордон Австрії, купили винетку по дорогах Австрії за 20 євро, її потрібно приклеїти на верхній лівий кут лобового скла. В 14-00 ми зробили зупинку на шопінг на прохання дружини в передмісті Відня — Пандорф, місце, куди багато жителів Відня, і не тільки, їздять за покупками. На це нам знадобилося близько 3 годин.

В 19-00 ми вже заселялися в наш готель з підземною парковкою за 20 євро. Походивши по нічній святкової Відні, ми знайшли затишний ресторанчик «Night diver» з різними фотографіями підводного життя і висячим дайвером під стелею, де добре повечеряли віденськими відбивними з смачним пивом, офіціант виявився російськомовним.

Трохи інформації про метро у Відні. При вході треба в автоматі купити квиток за 2 євро. Це дає право на проїзд в одному напрямку (наприклад, з центру на околицю) не тільки метро, а й різними видами транспорту попутними: міською електричкою, автобусом. Однак не можна вийти з метро, походити годинку інший, а потім за тим же квитком їхати далі. Вообщем, як то все заплутано для слов’янського менталітету. Після того як купив квиток, потрібно його закомпостувати, з’явиться час, коли ви почали поїздку. Потяги метро у Відні ходять з невеликим інтервалом, місць для сидіння менше, ніж у нас, розгорнуті за два навпроти один одного. Здивувало наявність сміття у вигляді порожніх пляшок, папірців. Для того, щоб вийти на необхідній зупинці, потрібно натиснути кнопку на дверях інакше вони можуть не відкритися, якщо ніхто не виходить – заходить.

День третій: 31 грудня після смачного сніданку їдемо у Бад-Гаштайн. По дорозі бачили поліцейських на фару, теж ховаються, як наші. В 12-00 прибуваємо на місце, готель Моцарт, отримуємо ключі, готель старенький, але затишний з привітним персоналом. З вікон гарний вигляд на гори і центр містечко. Кататися на лижах вже пізно, вирішуємо йти в аквапарк, де на першому поверсі знаходяться басейни з атракціонами, джакузі, басейн з теплою водою прямо на вулиці, а на другому — різноманітність сауни, правда, вхід в сауну — топлес. Якщо ви хочете перекусити чи випити, маючи на руці браслет, який ви отримаєте при вході, розплачуватися з офіціантом не потрібно, інформацію про замовленні він передає на браслет, і ви оплачуєте його при виході. Увечері в 19-00 в ресторані при готелі — святкова вечеря, шикарний шведський стіл, достаток смачної їжі, особливо сиру, ну і безкоштовне шампанське місцевого розливу. Відзначаємо Новий рік, а на наступний день нас чекають гори.

1-6 січня катаємося на лижах. Кожен день підйом в 6 ранку, в 7-00 сніданок, 8-15 відправлення автобуса пл. від Моцарта до витягів — одна зупинка 5 хвилин, в 8-30 ми вже першими підйомниками їдемо на самий верх. Коли сідаєш в автобус, бажано не забути скіпасс, інакше доведеться платити 1,50 євро, вартість скіпасів на 6 днів 210 -230 євро. Вдосталь накатавшись, коли ще немає основного напливу людей, близько 12-00, ми зазвичай обідали на верху в якому-небудь ресторанчику, потім каталися ще пару годинок. Лижі і черевики ми залишали в камері зберігання прямо біля підйомника, вартість 1 -2 євро в добу, дуже зручно, ходили без нічого. З 16-00 до 19-00 зазвичай відвідували аквапарк. Після вечері ходили по вулицях містечка, заходили в магазинчики, купували сувеніри.

7 січня звільняємо номер, їдемо до Відня, після заселення йдемо гуляти по місту, маючи з собою путівник по Відні і карту, яку нам дали в готелі. Всі пам’ятки знаходимо швидко, орієнтуватися у Відні дуже легко, якщо присвятити перед поїздкою трохи часу на вивчення міста. У цей день в основному милуємося вечірньою Віднем.

8 січня цілий день ходимо по місту, не забуваючи заскочити в кафе, випити кави зі штруделем, іноді помічаємо щось цікаве: наприклад за склом вітрини виявляємо зал секції карате, де займаються і стар і млад, в тому числі дві уже немолоді жінки, або старий трактор, що стояв на тротуарі. Вообщем, сподобалося все, день пройшов чудово.

9 січня — зворотний шлях, швидко проскакуємо Австрію, Угорщину і ось в 17-00 вже на кордоні, кордон проходимо швидко за 30 хвилин, ніхто не задає питань. Проїхавши близько 100 км, вирішуємо заночувати в гірському готелі «Плай», 500 грн на добу за номер. Смачну вечерю, що складається з національної кухні. Зранку снідаємо і вперед по нашим «шикарним» дорогами додому. До Києва дісталися близько 8 вечора.

У наступний сезон плануємо поїздку Київ-Мюнхен-Цель-ам-Зеє-Київ, всім привіт!

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники