Пейзаж є одним з найбільш чарівних та самобутніх жанрів в північній живопису XVI століття. Спочатку в оздоблювальних композиціях були лише невеликі пейзажні деталі

Йоахім Патинир «Хрещення Христа» (1515-1524гг.) Художньо-історичний музей, Відень

Пейзаж є одним з найбільш самобутніх жанрів в північній живопису XVI століття. Спочатку в оздоблювальних композиціях були лише невеликі пейзажні деталі, які перебували за вікнами і дверима. Але потихеньку красиві природні картини придбали покладається їм масштаб, ставши як би величезною сценою, де розгортається людська життєдіяльність.

Неоціненний внесок у розвиток пейзажу зробив Йоахім Патинир (нід. Joachim Patinir)– відомий художник-пейзажист. Він є родоначальником пейзажу в мистецтві Північного Відродження. Розвивав традиції закладені в мистецтві Ван Ейка і Х. Босхом. Саме в його творчості природа придбала вільний значення. Майстер пейзажу відхилився від звичаїв минулого, коли пейзажу в картині зараховувалася функція фону. У Йоахім Патініра пейзаж став частиною сюжету, отримав сенс і зміст. Поява нового жанру в мистецтві стало прагненням до зображення емоцій природи, до сприйняття її як уособлення величі Світу, який влаштований Богом, де людина ставав другорядним.

Йоахім Патинир Втеча в Єгипет (1515-1524гг.) Королівський музей витончених мистецтв, Антверпен

Пейзажі Патинир зображував зазвичай з піднесеною точки і поділяв їх на три плану, використовуючи градацію колірних тонів. Вони одержують характер напівфантастичних панорам, де одночасно є впізнаваними справжні ландшафти.

Йоахім Патинир «Святий Ієронім у пустелі» Лувр, Париж

Твори «Св. Ієронім в пустелі», «Хрещення Христа», «Пейзаж з Хароном», «Втеча в Єгипет» були написані в період, коли художник повністю визначився зі своїм творчим методом. На всіх картинах як ніби з висоти пташиного польоту спостерігається панорама природи. Маленькі зображені фігури людей і тварин губляться серед величезних природних пейзажів. Все намальоване є єдиним органічним світом, в якому кожен займає належне йому місце.

Слід зазначити, що в його картинах природа є частиною релігійних композицій. До цього часу жоден художник не використовував щось подібне. Якщо картина була присвячена релігійній тематиці, то акцент був поставлений тільки на подію і головного персонажа, природі приділялося дуже мало уваги.

Йоахім Патинир «Пейзаж з Хароном» (1515-1524гг.) Прадо, Мадрид

До нашого часу збереглися пейзажі художника пов’язані з релігійною тематикою. Вони знаходяться у відомих музеях світу. «Втеча в Єгипет» знаходиться в Королівському музеї витончених мистецтв в Антверпені, «Пейзаж з Хароном» можна побачити, відвідавши Музей Прадо в Мадриді, «Хрещення Христа» у Віденському Музеї історії мистецтв.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники