Перший раз я відвідала Відень півтора року тому. Сталося це дуже своєрідно. Я навіть не могла собі уявити, що можна поїхати однієї в Європу — не маючи там друзів, не знаючи ніяких мов, окрім інгліша, та й той не на першокласному рівні.

І знову прекрасна Відень!!!

Велике спасибі за розповіді про поїздки, надіслані на конкурс “Історія моєї подорожі” мені на e-mail: [email protected]
Сьогодні – звіт про поїздку до Відня від Москальової Людмили.

Перший раз я відвідала Відень півтора року тому. Сталося це дуже своєрідно. Я навіть не могла собі уявити, що можна поїхати однієї в Європу — не маючи там друзів, не знаючи ніяких мов, окрім інгліша, та й той не на першокласному рівні. Одним словом, самостійна поїздка навіть не розглядалася. В інтернеті на одному з знижкових сайтів побачила акцію — тур в Відень на 4 дні на автобусі. Тобто 4 дні і 4 дні у Відні. Ціна була дуже приємна. Подзвонила у фірму, дізналася, можна летіти літаком і приєднатися до групи вже у Відні. Сказали, що можна. Віза у мене була. Я оплатила тур, купила квитки на Аерофлот (дуже недорого), домовилася на роботі і почала збиратися.

І знову прекрасна Відень!!!

За тиждень до від’їзду мені подзвонили і сказали, що вибачте великодушно, група не набралася, заберіть Ваші грошики. Сказати, що я була в шоці — це нічого не сказати. Я рвала і метала! Адже я подумки вже ходила по різдвяної Відні і слухала Різдвяний концерт в Концертхаусі, який за датами потрапляв на поїздку. Так і квитки здавати — втрачаєш купу грошей.

Сумувала недовго — села в інтернет, почала шукати тури до Відня на ці числа без перельоту. Незабаром мені попався сайт ВЕНАГИД. Почитала я його, стрепенулася і подумала — А РАПТОМ? Ще пару днів читала, потім на сайті побачила готель, у рекламі якого було написано — оплата при виїзді. Мене це дуже надихнуло, так як — не повірите — я тоді ще нічого не оплачувала карткою в інтернеті — боялася. Списалася з готелем — люба фрау Бош написала — приїжджайте, ай м вэйтин фо ю! На наступний день купила страховку (якщо б не Венагид, я б і не знала, що вона потрібна) і ще через день полетіла.

Відень

З сайту я ретельно списала все, що повинна була зробити: куди піти в аеропорту, все про громадський транспорт, як купити квиток на електричку і т. д., але все одно зависла. Так як народ писав — квиток треба обов’язково закомпостувати, а квиток був такий великий, що не ліз в маленький компостер на пероні. Зараз смішно, а тоді я просто з розуму сходила. Австрійці мене не розуміли, службовців там днем з вогнем не знайдеш. Нарешті, о диво, чую російську мову. Дві дами, подивившись мій квиток, сказали, що на ньому вже є дата і час — а сенс компостування саме в цьому. Ура! Я їду! На карті подивилася назва попередньої зупинки — Святий Маркс (хі-хі), щоб не проїхати свою — Ренвег. Все вийшло, я в готелі.

Пансіон Бош

Пансіон Бош тепер вже три рази був нашим притулком у Відні — і притулком чарівним. Головні привабливі якості цього готелю знаходиться недалеко від аеропорту (25-30 хв.), від центру — Опера, Святий Стефан та ін. — 20 хв. пішки, 6 хв. на трамваї. Він розташований в житловому будинку більш ніж вікової давнини — сильному, красивому, благородній. (Цим він мені нагадав мої улюблені пітерські міні готелі.) В пансіоні автентичні меблі, паркет, картини, здається, що приїхав до родичів у ретельно зберігається старовинний побут. Але, на ліжках новітні зручні матраци, ноутбук з інтернетом в будь-який час, достаток безкоштовних карт і афіш. Прекрасний сніданок, фрау Барбара сама приносить чай і кава. В останню поїздку мене вразило оголошення на стіні — про те, що матраци, подушки, килими і т. д. були ретельно обстежені на предмет пилового кліща (я здогадалася, що йдеться про нього по картинці), кліщ не знайдений, проведена профілактика і т. д. Багато ви бачили готелів, де відбувалася така перевірка? А те, що це абсолютна правда — я не сумніваюся.

Відень

Вообщем, я приїхала до Відня, перший день всього боялася, в основному того, що мене не зрозуміють, і я не зрозумію, заблукати не боялася, т. к. нормально читаю карту. Все було чудово — і мене розуміли (спасибі Олені Михайлівні, шкільній вчительці!), і я розуміла, що не розуміла, здогадувалася. Вінці виявилися дуже доброзичливими і милими.

В першу чергу я, звичайно, побігла в Концертхаус, він опинився в 15 хвилинах ходьби від готелю. Там мені сказали, що всі квитки на Різдвяний концерт були продані ще восени. Це, до речі, звичайне явище — на першокласні концерти та вистави квитки розпродаються за півроку. Після моїх лепетаний про те, що я приїхала на цей концерт з Раші і т. п., веліли прийти за півгодини до концерту і поговорити з організаторами — може бути, не прийде хтось із запрошених. Так воно і сталося — адже Різдвяні чудеса бувають!

Відень

Я сиділа в першому ряду! Таких концертів за моє життя було, напевно, п’ять-шість (а я професійний музикант, композитор). Це було справжнє одкровення, один із солістів — Алоїз Мюльбахер — з хору хлопчиків мене просто потряс. Тільки заради цього можна було їхати у Відень.

Забігаючи вперед, всі три дні у Відні я відчувала захват від усього — від краси Віденської опери (самі постановки — «Чарівна флейта», а в наступний приїзд-«Борис Годунов» мене особливо не захопили, а ось будівля — так!), від Музею-Будинку Музики (такий самий захват я потім відчула в Зальцбурзі — у музеї Історії Природи), від бездоганно організованої роботи громадського транспорту, однаково смачною локшини в стаканчиках на вулиці і їжі в ресторанчиках, від усього-усього!

Відень

В наступні поїздки ми вже їздили з дочкою, вона полюбила це місто, як і я. Дуже сподобався Бельведер, особливо верхній, зачарувала Фольксопер. За дуже маленькі гроші (7-15 євро — соромся, наша театрально-культурна бухгалтерія) чудові вистави, затишна будівля та вінці, які обожнюють музику. Всім нашим раджу сходити в Фольксопер, там йдуть вистави всіх жанрів — мюзикли, опери, балети. До речі, в балеті «Сон у літню ніч», половина виконавців були наші співвітчизники, адже ми ж в області балету попереду планети всієї…

Віденський зоопарк

Про Віденський зоопарк багато написано — будете там, передайте привіт лапусяркам Панд!
У наступні приїзди побували в Бадені (дуже сподобалося — місто моє, милий, затишний, біля лісу) і в Зальцбурзі (не сподобалося, а завжди мріяла про цю поїздку). У Зальцбурзі ДУЖЕ сподобався музей історії природи. І поїзд Вестбанхоф, на якому їхали. Це єдині приємні спогади. Духа Моцарта в місті я не відчула, багато комерції і давили католицьких соборів, які всюди. При тому, що дуже люблю Нотр Дам і Сакре Кер. Ну, мене засудять, скажуть, не зрозуміла нічого, але — Зальцбург — не моє місто.

Щиро, дуже вдячна сайту ВЕНАГИД, так як більшу частину своїх пересувань організувала завдяки порадам Михайла і відгуками таких же як я любителів Вени.
Сама можу порадити — для проживання — наш ПАНСІОН БОШ.

Відень

Для культурної програми — обов’язково відвідати цей концерт — в Мюзик ферайн (філармонії), Концертхаусі, концерном залі Віденського хору хлопчиків і т. д. Чому кажу -справжній, бо концерти для туристів у Шенбрунні, у палацах як бездоганні, настільки бездушны. Це комерція. Обов’язково треба потрапити у Віденську оперу — за 3-4 євро в 5.30 вечора починають продавати вхідні стоячі квитки (ліва сторона будівлі, спеціальна каса). Фольксопер — не так пафосно, як Штатсопера, але дуже здорово. Далі — традиційний набір: Св. Стефан, Шенбрунн, Хофбург, Альбертіна і т. д.

Плавали на кораблику по Дунаю — нічого особливого, дорого і нудно. Правда, штрудель в ресторанчику корабля був смачненьким. По Петербургу на кораблі — цікавіше в сто разів.

Поряд з РЕННВЕГОМ (ззаду обійти) знаходиться російський православний собор — як терем з казки.

Ще раз спасибі ВЕНАГИД! Сподіваюся ще побувати в цьому чудовому, тепер вже близькому місті!

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники