В долині Інна, в п’яти кілометрах на схід від Інсбрука, стоїть місто Халль-ін-Тіроль. Поселення Халль було відомо з середніх століть. В 1232 р. солеварня Халль вперше згадується в літописах графства Тіроль.

Халль-ін-Тіроль (Hall in Tirol)

В долині Інна, в п’яти кілометрах на схід від Інсбрука, стоїть місто Халль-ін-Тіроль (Hall in Tirol). Поселення Халль було відомо з середніх століть. В 1232 р. солеварня Халль вперше згадується в літописах графства Тіроль.

Довгий час місто носило ім’я Зольбад Халль. Соляні шахти були головним джерелом доходів казни; сіль вивозили в долину Рейну, Шварцвальд, Швейцарію. Статус міста Зольбад Халль отримав в 1303 р. В період XV – XVI ст. Халль активно ріс; тоді були побудовані монастирі та церкви, багато будівель історичного центру. З XV століття в місті карбували власну повноцінну монету – срібний талер. (Зараз у замку Хазегг (Burg Hasegg) знаходиться музей Монетного двору (Münzmuseum). Монетна Башта (Münzerturm) Burg Hasegg вважається символом Халля.) У 1967 р. видобуток солі припинили. Надалі Халль-ін-Тіроль розвивалося як курорт.

Замок Хазегг (Burg Hasegg)

Сучасний Халль – це відомий курортний і туристичний центр. Місто розташовується на висоті 574 м. З північного боку межує з природним парком Карвендель (Karwendel). В околицях Халля в літній час проводяться навчальні екскурсії Nature Watc, велосипедні походи. У місцевих тірольських горах створені пішохідні доріжки, спеціальні траси для альпінізму; є можливості для параглайдингу.

Церква Святого Миколая (Pfarrkirche St. Nikolaus) і Каплиця Йосифа (Josefskapelle)

Церква Святого Миколая (Pfarrkirche St. Nikolaus)

В Халле збереглися пам’ятники середньовічної архітектури, старовинні церкви: каплиця Йосифа (Josefskapelle), барокова Церква єзуїтів (Jesuitenkirche), готична церква Святого Миколая (Pfarrkirche St. Nikolaus). На головній площі стоїть ратуша (Rathaus) – середньовічна будівля з конічним дахом, ренесансним порталом та балконом, з якого колись зверталися до народу міська влада. Сьогодні у ратуші проводяться весільні церемонії.

Церква єзуїтів (Jesuitenkirche)

Інтер’єр церкви єзуїтів (Jesuitenkirche)

Щорічно в місті проходить Великодній фестиваль. Культурна програма свята включає в себе фольклорні та сучасні концерти, театралізовані вистави. Щотижня в Халле влаштовують селянські ярмарки.

Природний парк Карвендель (Karwendel)

Ратуша (Rathaus)

Халль-ін-Тіроль (Hall in Tirol)
6060 Hall in Tirol, Österreich

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Інсбрук:

  • Пам’ятки
  • Цікаві екскурсії
  • Куди з’їздити?
  • Карти і схеми міста
  • Як дістатися за €8?
  • Хороші готелі в Інсбруку