Кавові заклади, широко поширені по всій Відні, — це місце ділових і дружніх зустрічей. Тут можна почитати газету, поїсти, випити і пограти в бридж чи більярд.

Кафе «Griensteidl»

Кавові заклади, широко поширені по всій Відні, — це місце ділових і дружніх зустрічей. Тут можна почитати газету, поїсти, випити і, в деяких випадках, пограти в бридж чи більярд.

Кафе в сучасному розумінні зародився у XVIII столітті. Протягом XIX ст. в суспільстві стали популярними різні ігри (карти, більярд, шашки), тому в кафе для клієнтів з’явилися газети і журнали. Паралельно з кафе, відкривали книгу в центрі Відня, виникали так звані народні кафе (Tschercherl) на околицях міста.

З другої половини цього століття кафе стали улюбленим місцем зустрічей літераторів, таких як Франц Гриллпарцер, Анастасиус Грюн і Фердинанд Раймунд, художників і ділових людей. Так з другої половини XIX століття ці заклади набули настільки широку популярність, що їх відвідували художники, ділові люди і ті, хто хотів завести особисте знайомство з господарями і персоналом.

З літературних кафе (Literatenkaffee) найзнаменитішим стало кафе «Griensteidl», яке знаходиться в районі імператорського палацу; тут збиралася група Jung Wien. З часом кавові заклади стали спеціалізуватися «за інтересами», таким чином, утворилися сімейні кафе, кафе-більярдні, кафе з прилеглим садом, кафе художників і літераторів, театральні кафе і кафе, в яких можна було послухати музику.

Сьогодні в місті налічується близько 2000 кафе. Найвідоміші з них Hawelka, Sperl, Central, Schwarzenberg, Griensteidl і Landtmann.

Історія віденської кави про появу у Відні першого кавового закладу існують дві версії. Згідно з однією, перший льох з турецькою кавою відкрив Йоганнес Діодато в 1685 році за ліцензії на двадцять років, виданої йому імператором Леопольдом I.

За другою, називають іншу дату — 1683 рік. У ній стверджується, що, залишаючи місто, турки забули захопити з собою 500 мішків кави. Ця кава городяни подарували Йосипу Георгу Колхицкому за активну участь в опорі туркам під час облоги Відня. Колхицкий відкрив дегустаційне кафе «Zur blauen Flasche» і готував справжній турецький кава, не дуже вподоби віденцям. Однак кавовий напій Melange (в готовий фільтрована кава додавалися цукор, молоко і мед), придуманий Колхицким, вінці оцінили по достоїнству.

  • Типи віденської кави
  • Карта віденських кафе і ресторанів

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Що подивитися у Відні

Як доїхати з аеропорту

Квитки та проїзні

Де поїсти?

Раджу цей готель у Відні


Дізнайтеся як з’їздити до Відня дешево