Якщо вам випаде нагода поспілкуватися з поціновувачем мистецтва зі швейцарського Базеля, він неодмінно вам розповість, що це місто нерозривно пов’язаний з життям Ганса Гольбейна Молодшого

Ганс Гольбейн Молодший Автопортрет, 1542, Галерея Уффіці, Флоренція

Якщо вам випаде нагода поспілкуватися з поціновувачем мистецтва зі швейцарського Базеля, він неодмінно вам розповість, що це місто нерозривно пов’язаний з життям Ганса Гольбейна Молодшого (Hans Holbein der Jüngere). Великий німецький художник епохи Ренесансу, який залишився незатребуваним у себе на батьківщині, пізніше став придворним художником англійського короля, хоча значну частину свого життя прожив у Базелі. Не даремно один з автопортретів, намальованих незадовго до своєї смерті, Ганс Гольбейн Молодший назвав «Базелец», що означає громадянин Базеля.

А народився великий художник в німецькому місті Ауґсбурґ у родині, де не одне покоління займалося живописом. Досить сказати, що його батько, Ганс Гольбейн Старший, був досить відомим живописцем. Живописом також займався його дядько Зигмунд Гольбейн, про творчість якого, правда, відомо не багато. Художником також був один з його братів, Амброзіус Гольбейн.

Ганс Гольбейн Молодший Портрет Джейн Сеймур (1536г.) Музей історії мистецтв, Відень

У 1514 році брати Гольбейн переїхали в Базель в надії заробити ілюструванням книг в місті, який в ті часи славився друкарством. Великих грошей брати в Базелі не заробили. Більш того, в 1519 році Амброзіус помер.

Ганс Гольбейн Молодший Портрет Дірка (1533г.) Музей історії мистецтв, Відень

Але на цей період припадає і багато світлих подій в житті Ганса Гольбейна Молодшого: одруження, народження дітей, знайомство з видатним просвітителем тих часів Еразм Роттердамський, портрети якого він не раз писав у той час (найвідоміший з них знаходиться в Луврі). Крім того, у 1520 році Ганс Гольбейн Молодший став громадянином Базеля, що дало йому можливість вступити в гільдію живописців міста. Саме в цей час Ганс Гольбейн почав розкриватися як художник-портретист. Завдяки його вмінню до найдрібніших деталей зобразити зовнішність людини в поєднанні з психологічною цілісністю образу, сьогодні ми маємо можливість побачити, якими були багато видатних людей того часу.

Ганс Гольбейн Молодший Портрет молодої людини (1541г.) Музей історії мистецтв, Відень

У 1930 році сім’я Ганса Гольбейна оселилася в Англії, де він неодноразово бував до цього. А з 1536 року стає придворним портретистом Генріха VIII, короля Англії. Тут він і дожив до самої своєї смерті в 1543 році. Тільки за роки, прожиті в Англії, він написав близько 150 портретів.

Ганс Гольбейн Молодший Портрет Джона Чемберса (1541г.) Музей історії мистецтв, Відень

Сьогодні полотна Ганса Гольбейна Молодшого прикрашають галереї багатьох музеїв світу. Ось лише їх короткий список: Париж – Лувр, Нью-Йорк – Збори Фрік, Рим – Національна галерея, Лондон – Віндзорський замок і Національна галерея, Відень – Музей історії мистецтв. Але найбільше творів Ганса Гольбейна Молодшого знаходиться в Художньому музеї Базеля. Адже він був громадянином цього міста.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники