Столик, накритий білою скатертиною, на столику сервірований сніданок: кава і круасан. На горизонті видніється Ейфелева вежа. Просто-таки картинка вишуканою паризького життя.

Французький круасан вперше був випечений у Відні

Столик, накритий білою скатертиною, на столику сервірований сніданок: кава і круасан. На горизонті видніється Ейфелева вежа. Просто-таки картинка вишуканою паризького життя. Але виявляється, за своїм походженням круасан (фр. croissant) — австрійська випічка, а не французька. Правильна назва цього ласощі — “віденський рогалик” (Wiener Kipferl (вінер кипферл)).

Історія свідчить, що Фердинанд I, великий ласун, відкрив у Відні кондитерську. Запросив працювати туди кращих іспанських і голландських майстрів. В 1683 році на честь перемоги над Османською імперією віденський пекар Пітер Вендлер надав булочці форму півмісяця, який прикрашав турецькі прапори. Круасан став борошняним символом чудесного порятунку Відня від турецької армії. Але сама тестова основа вироби була не листкова, а здобна.

Французький круасан вперше був випечений у Відні

У 1770 році круасан разом з австрійською принцесою Марією-Антуанеттою приїхав з Австрії у Францію, де його прийняли за свого». Він отримав широку популярність як булочка до сніданку.

Французький круасан вперше був випечений у Відні

В даний час про «віденської родоводу» нагадує лише форма рогалика. Адже сучасний круасан з листкового тіста з маслом винайшли все-таки паризькі пекарі на початку 1920-х. Його скажена популярність призвела до появи цілої «колекції» булок з дріжджового листкового тіста. Це і равлик з родзинками, і слойка з шоколадом, і слойка з яблучним пюре (так званий шассон), і багато інших. Сьогодні їх можна купити в будь-булочної або кафе. Але самі французи називають свої рогалики і равлики віденської випічкою (viennoiseri).

Французький круасан вперше був випечений у Відні

Круасан — незмінний елемент французького сніданку і подається до кави або гарячого шоколаду. А якщо ви опинилися у Відні, то можете скуштувати відмінних круасанів в кав’ярні Tchibo (на Graben кут Habsburgergasse) разом з віденською кавою Wiener melange.

Французький круасан вперше був випечений у Відні

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Що подивитися у Відні

Як доїхати з аеропорту

Квитки та проїзні

Де поїсти?

Раджу цей готель у Відні


Дізнайтеся як з’їздити до Відня дешево