У найзахіднішому регіоні Австрії, федеральної землі Форарльберг, на берегах річки Ілль знаходиться місто Фельдкирх. Звідси до Відня далеко — 660 кілометрів, а до кордону з Ліхтенштейном – всього 3 кілометри. Старовинні вулиці міста серед гірських пейзажів буквально зачаровують.

У найзахіднішому регіоні Австрії, федеральної землі Форарльберг (Vorarlberg), на берегах річки Ілль (Ill) знаходиться місто Фельдкирх (Feldkirch). Звідси до столичної Вени далеко, 660 кілометрів, а до кордону з Ліхтенштейном – всього 3 кілометри. Старовинні вулиці міста серед гірських пейзажів буквально зачаровують.

Вперше місто згадується в літописах під назвою Вельдкирихум в 830 році, а з 1190 року належить графами Монфор. Статус міста він отримав в 1812 році, а з кінця XIV століття увійшов до складу імперії Габсбургів. Під час сильної пожежі 1697 року місто було дуже сильно зруйнований, постраждали тисячі людей, але більшість будинків збереглося, і в наш час вони надають місту середньовічну загадковість.

Туристів приваблюють в місто Фельдкирх не тільки його церкви та музеї, яких тут безліч, але і гірськолижні курорти на найближчих гірських схилах. У самому місті теж є затишні і цілком недорогі готелі, магазини і ресторани. Є пункти прокату, де можна орендувати транспорт, причому не тільки автомобіль, але і велосипед.

За часів графів Монфор, в 1260 році на пагорбі був побудований замок Шаттенбург (Schattenburg), головна історична реліквія міста і його символ. За будівництвом спостерігав Гуго I Монфор, і замок багато років служив графами сімейної резиденцією. Зарослий деревами замок має вражаючий зовнішній вигляд. Під ним прокладено автомобільний тунель.

Вигляд будівлі дещо змінився в XVI столітті за участю графа Фрідріха фон Тоттенбурга, а також чиновника суду Ганса фон Кинигсегга. На стінах замку з’явилися чудові фрески, уцілілі до наших днів. У XVII столітті місто захопили шведи і власники Шаттенбурга заплатили солідний викуп, щоб уникнути руйнувань. У XIX столітті в замку була в’язниця, з камерами для в’язнів і кімнатою для допитів. А на початку XX століття влада міста вирішила перетворити старовинна будівля в музей, найбільший з краєзнавчих музеїв Австрії. Зараз тут зібрана унікальна збірка старовинної зброї, експонати, що розповідають про історію міста. Для туристів зроблена оглядова площадка, звідки відкривається чудовий вид.

Готичний Собор Святого Миколая (Dom St. Nikolaus) – друга значна пам’ятка міста. З 1968 року це кафедральний собор міської Єпархії. А побудований він був в 1218 році і виконував функції звичайної парафіяльної церкви. Церква кілька разів страждала від пожежі, але кожного разу її відбудовували. Архітектор Хансом Штурне в 1478 році зробив подвійні дах, а поруч через одинадцять років побудували дзвіницю. На початку XX століття в каплиці з’явився вівтар в псевдоготичному стилі. Пізніше тут створили пам’ятник полеглим воїнам, розроблений архітектором Клеменсом Холцмайстером. Собор Святого Миколи городяни шанують і тут завжди людно, особливо у вихідні дні.

Ще одне древнє, що дійшло до наших днів споруда – вежа Катцентрум, у минулому частина міських фортифікаційних укріплень, що височіє в центрі міста. Примітна вулиця Marktgasse з унікальними будинками, яким по декілька сотень років. Вони непогано збереглися, пройшовши через пожежі і війни. Серед музеїв заслуговує уваги Motorrad-Museum, в якому зібрана колекція мотоциклів, історія кожного з яких чимось примітна. Є тут і музей радіо, а екскурсія в пивоварню «Frastanz», де можна спробувати чудове місцеве пиво,яке користується незмінною популярністю у туристів.

Фельдкирх – місце проведення цілого ряду традиційних заходів. Винний фестиваль проводиться З 30.06 по 02.07, а з 29.04 по 01.05 – ярмарок вина, де можна придбати унікальні сорти цього напою. Але традиції міста – це не тільки винні заходи. Проводяться тут і фестивалі, театральний і музичний, сучасне мистецтво і мода представлені на щорічному ярмарку Artdesign, що проводиться в листопаді. В кінці листопада починає працювати різдвяний ринок, де до майбутніх свят можна купити подарунки та солодощі.

Клімат в Фельдкирхе помірний, зима холодна і снігу багато, що радує любителів гірських лиж. Влітку – сонячно і тепло, хоча особливої спеки не буває. Дощів небагато і тривають вони недовго. Фельдкирх приваблює з першого погляду і доставляє масу задоволення.

Фельдкирх (Feldkirch)
Фельдкирх, Австрія

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники