Ще будучи у Відні, я подумки намагалася сформулювати свої майбутні нотатки, щоб після повернення написати коротеньке есе.

Продовжуємо нашу рубрику з відгуками про поїздки до Відня. Розповідає про свою поїздку Levya (фотографії автора). Сподіваюся ви самі що-небудь згадайте про свою поїздку і надішлете мені на [email protected]

Підготовка до поїздки

Ось вже більше двох місяців минуло, як ми повернулися з подорожі. Ще будучи у Відні, я подумки намагалася сформулювати свої майбутні нотатки, щоб після повернення написати коротеньке есе, але плинність відсунула дорожні враження «у тінь», і тепер вже важко відновити деталі. І зовсім я залишила цю затію, але несподіваний випадок змусив мене повернутися до початкових планів.

Перед вояжем, гуляючи по просторах інтернету в пошуках корисної інформації, я задавала питання на різних сайтах і форумах. До слова сказати, рад отримала масу, за що щиро вдячна відгукнувся. Насправді не всі рекомендації виявилися застосовні, але це вже, я думаю, витрати моєї особистої їх інтерпретації, індивідуальних смаків, звичок і оцінок.

Приємним сюрпризом було отримане мною днями по електронній пошті лист, де Михайло Шварц, редактор сайту venagid.ru просить поділитися інформацією про поїздку, що може допомогти розвитку самого сайту і стати в нагоді тим, хто тільки збирається в дорогу.

Відразу обмовлюся: цей текст призначений для того, щоб представити інформацію виключно практичного спрямування. Що стосується опису пам’яток і екскурсів в історію, то все це будь-хто без праці знайде на сайтах професіоналів. Заздалегідь прошу зробити поправку на суб’єктивність ставлення автора до описуваних подій.

Отже – до справи.

Намір побувати у Відні «виношувалося» давно, час від часу конкуруючи з візитом до Лондона. У змаганні знову перемогли лінь та романси у виконанні фінансів: орендувати відповідне житло в англійській столиці виявилося справою дуже клопітким і дорогим.

Майже всі наші поїздки спонтанні і організовуються експромтом: в останній момент купуються квитки на один із маршрутів, які знаходяться в перманентно формується «скарбничці». І на цей раз, незважаючи на поважний вік самої ідеї, все відбувалося за тим же алгоритмом. Підготовка нетто зайняла не більше тижня, квитки дешевшали прямо на наших очах (жадібність зробила «ведмежу послугу»: квитки почали підніматися в ціні відразу після того, як ми зробили замовлення!), відповідне житло знайшлося швидко, путівниками і картами забезпечили знайомі.

Були у нас і наміри домовитися з приватним екскурсоводом. За попереднім поїздок знаємо, що справа це вартісне, але з’ясувалося, що кваліфіковані cicerone за останні рік-два помітно підвищили тарифи, та вартість (гра слів в дії!) їх послуг ми порахували завищеною, у всякому разі – для такого, як нам здавалося, компактного міста, як Відень.

Аеропорт

Почалося все з того, що ми мало не заблукали у Віденському аеропорту. Натовп пасажирів, вийшовши з літака, миттєво «розсмокталася» — всі розповзлися по різних напрямках, і було абсолютно незрозуміло, куди йти, де отримувати свій багаж.

Структура аеровокзалу не виглядає логічною: дуже може бути, що він і тематично розділений (по невідомому принципом) на окремі блоки, але різні його служби розташовані в недоступному моєму розумінню порядку. У пошуках місця отримання багажу ми, наприклад, минули пункти митних перевірок для пасажирів і здають багаж і т. д. Вивіски з покажчиками були складені суперечливо, тому теж не допомогли. Питали ми і у пробегавших повз пасажирів, і службовців, але все відсилали нас у різні боки. Коротше – повеселилися.

Житло

Орендувати житло через інтернет — у цьому є певний ризик, але нам поки шахраї не траплялися. Ми зняли квартиру-студію (не любимо готелів) на вул. Mollardgasse — недалеко від ст. метро Pilgam, так що теоретично можна було дійти до центру (Ринг — Ring) пішки, а по дорозі заглянути в магазинчики на Мариахильферштрассе (Mariahilfer Strasse).

Квартира виявилася в точності такий же, як на картинці (фото на сайті), господар зустрів нас біля входу в будинок в обумовлений час, взяв гроші, показав, як користуватися нагрівальними приладами, побажав приємного відпочинку,… більше ми з ним не зустрічалися. Їдучи, написали йому записку, залишили ключ на столі і закрили двері.

Транспорт

З аеропорту доїхали на таксі. Перед виходом з аеропорту знаходяться кілька «стійок», де різні фірми пропонують послуги з трансферу аеропорт-місто / місто-аеропорт. Тут же прогулюються і таксисти-одинаки. Моментально забулося все, що ми читали про таксі, та й навряд чи нам ці знання в той момент знадобилися б: переваги будь-якого пропонованого там способу спірні.

Зорієнтувалися в ситуації, порівняли за ціною кілька варіантів (перевіряти все не було сенсу, оскільки відмінності несуттєві) і замовили таксі в одній із фірм. У квитанції значилося, що при повторному замовленні машини (на зворотному шляху) передбачено 10%-ва знижка. Не те щоб ця знижка могла спокусити, але оскільки сервіс нас влаштував, то таксі тієї ж фірми замовили по телефону за день до від’їзду.
А ось як ми це зробили – про це пізніше.

Багато різних думок чули про доцільність придбання Віденської картки (Vienna Card — Wiener Einkaufskarte), що дає право безкоштовного проїзду в громадському транспорті на певний проміжок часу, а також можливість отримання різноманітних знижок (мізерних!), в т. ч. і при купівлі квитків на екскурсії, в музеї і театри.

Але ми зрозуміли, що ця картка не всім і не завжди потрібна, багато що залежить від конкретної програми та планів на певні дні, що дуже індивідуально. Ми такою карткою не користувалися. Тільки один раз ми взяли проїзні квитки на добу, використовували їх досить ефективно. В основному ми ходили по місту пішки, так було задумано спочатку. Досвід говорить, що тільки так, без поспіху, можна відчути місто, відкрити для себе його несподівані сторони. Звичайно, не варто і переборщать. У певних випадках без транспорту нам було б не обійтися, і тут я знайшла чудовий спосіб – як переміститися в потрібний район, не вдаючись до допомоги міського транспорту. Але про це – нижче.

Продовження слідує…

Levya (levya.livejournal.com)

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники