Якщо ви фанат зимового спорту, і вам не терпиться відкрити гірськолижний сезон, я вам розповім, де сезон починається раніше всього. Є у світі місця, де природний сніжний покрив лягає рано; є курорти, власники яких не скупляться на обладнання і створюють спортсменам всі умови для раннього початку сезону.

Валь-Торанс (Val Thorens), фото directski.com_photos

Якщо ви фанат зимового спорту, і вам не терпиться відкрити гірськолижний сезон, я вам розповім, де сезон починається раніше за все, і кататися можна ще до Різдва. Є у світі місця, де природний сніжний покрив лягає рано; є курорти, власники яких не скупляться на обладнання і створюють спортсменам всі умови для раннього початку сезону.

Самий високогірний європейський курорт Валь — Торанс (Франція)

Траси французького Валь-Торанс (Val Thorens) починаються на висоті 2300 м, а верхні точки льодовиків розташовуються на висоті понад 3100 м. Сніг там випадає дуже рано, забезпечуючи чудові умови гірськолижникам на початку сезону. У велику область Валь-Торанс входять три долини.

Головний лижний курорт Японії – Нисеко

Японський курорт Нисеко (Niseko)

Японський курорт Нисеко (Niseko) відкривається в останніх числах листопада. Сніг на вершини Нисеко приносять холодні повітряні маси з Сибіру. Сніговий покрив цих схилів вважають найкращим в Японії. Слава Нисеко дійшла до австрійських гірськолижників і продовжує поширюватися по світу.

Оре на північно-заході Швеції

Шведський гірськолижний курорт Оре (швед. Åre), фото Åsa Nilsson Skistar Åre

Оре (Åre) – найвідоміший шведський курорт. Кататися тут починають у листопаді; сезон триває до кінця травня. Тут чудові довгі схили, відмінні складні траси. Проблем зі снігом в Оре не буває.

Французький Тінь – траси на льодовику Grande Моtte

Французький курорт Тінь (Tignes), фото Steve Smailes

На курорті Тінь (Tignes) катаються практично круглий рік. Над курортом розташувався величезний льодовик Grande Моtte з двадцятьма кілометрами «синіх» трас, придатних для карвінгу. На основних схилах Тиня сезон відкривається в грудні.

Церматт – найвищі схили Швейцарських Альп

Швейцарський гірськолижний курорт Церматт (Zermatt), фото ProspectiveMedia

Швейцарський Церматт (Zermatt) – цілорічний курорт. Його найвищу вершину Маттерхорн (4478 м) називають «візитною карткою» Альп. До вищих точках катання (3899 м) спортсменів доставляють підйомники. Льодовик Кляйн Маттернхорн обумовлює наявність стійкого снігового покриву на схилах вже в листопаді.

Зас-Фе (Швейцарія)

Швейцарський зимовий курорт Зас-Фе (ньому. Saas-Fee), фото Vismar Ravagnani

На швейцарському курорті Зас-Фе (ньому. Saas-Fee) до льодовика Allalin спортсменів привозять поїзда метро. Metro Alpin – найвисокогірніше метрополітен світу. Перепад висот становить тут 1800 – 3500 м. На льодовику знаходиться зимовий цілорічний парк – улюблене місце фанатів фрістайлу.

Італійський Лівіньо – недороге місце сімейного катання

Італійський курорт Лівіньо (Livigno), фото lukw

Перевага італійського курорту Лівіньо (Livigno) – статус зони, вільної від оподаткування. Відпочити тут можна недорого; харчування та напої продаються за «демократичними» цінами. Лівіньо – високогірний курорт, спортсмени тут піднімаються до 3000 м. Хороший сніговий покрив утворюється наприкінці листопада.

Канадський Вістлер-Блеккомб – відмінний стан трас

Канадський зимовий курорт Вістлер-Блеккомб (Whistler Blackcomb), фото Yohan Creemers

Вістлер-Блеккомб (Whistler Blackcomb) регулярно входить у світові рейтинги кращих гірськолижних курортів. Траси Вістлер-Блэккомба підтримуються в ідеальному стані завдяки системам штучного снігу. Сезон катання тут довгий – з листопада до червня.

Маммот, штат Каліфорнія – один з кращих американських курортів

Маммот (Mammoth Mountain) — самий високогірний лыжныйм курорт Каліфорнії, фото Nate

У Маммоте (Mammoth Mountain) знаходяться кращі лижні бази США. Тут влітку завжди холодно, і сезон триває майже 8 місяців в році. Найвища точка схилів становить 3369 м.

Австрійський Зельден, знаменитий своїми льодовиками

Зельдені (Sölden), фото elorup

В Зельдені (Sölden) перепад висот на схилах дорівнює 2000 м. Тут знаходяться два льодовика: Реттенбах — з короткими трасами, і Тіфенбах – з довгими трасами та фан-парком. З листопада до закінчення травня сніг на схилах Зельдена спортсменам гарантовано!

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники