Місто Блуденц відноситься до федеральній землі Форальберг. Розташований в місці сходження п’яти долин, був резиденцією правителів династії Габсбургів. Місто відрізняється своєрідною архітектурою на тлі навколишніх пагорбів, відомий історичним і культурним минулим, фабрикою Suchard, на якій роблять шоколад Milka.

Місто Блуденц (Bludenz) знаходиться в складі округу з тим же ім’ям на заході Австрії і відноситься до федеральній землі Форальберг (Vorarlberg). Розташований в місці сходження п’яти долин: Klostertal, Montafon, Walgau, Brandnertal, Groß Walsertal, був резиденцією правителів династії Габсбургів. Місто відрізняється своєрідною і мальовничою архітектурою, тим більше на тлі зелених навколишніх пагорбів. Відомий своїм історичним та культурним минулим, природними красотами, а також знаменитої фабрикою Suchard, на якій роблять шоколад Milka. У місті багато церков, музеїв і різних пам’яток.

Перші поселення в цих краях, як показали дослідження археологів, з’явилися ще в бронзовому столітті і були одними з найстаріших у всій Західній Європі. Місто пережило не одну трагедію: 19 раз його накривала епідемія чуми, не раз знищували пожежі, найстрашніший із яких знищив у 1638 році все місто, який не відразу зумів відновитися. Король Фрідріх VI, із працею вцілілий після поразки в Аппенцельской війни, навесні 1416 року жив у цьому місті. Тут відбувалися багато подій, які важливі для історії всієї Австрії. Так що туристам тут є про що дізнатися і на що подивитися.

Замок Gayenhofen, побудований в 1746-48 роках бароном фон Штернбахом – центральна пам’ятка Блуденца. Особливо вражають його вежі, з яких відкривається приголомшливий вид на місто і його околиці. 138 ступенів ведуть наверх і подолати їх нелегко, але майбутнє видовище того варте.

У старому місті знаходиться міський музей, де можна побачити старовинні знаряддя праці та зброя, національні костюми і документи, що відносяться до історії міста. Готична церква Святого Лаврентія, XIV століття будівлі знаменита своїм вівтарем з чорного мармуру. Вона знаходиться недалеко від замку і видно здалеку. Два з п’яти дзвонів церковної дзвіниці відлиті на початку XVI століття і являють собою чималу рідкість. У старому місті є і дуже романтичне місце – джерело Святого Непомука, місце побачень закоханих пар. Тут же проводяться всілякі свята і ярмарки. Від Верхніх та Нижніх воріт міста залишилися руїни, втім, непогано збереглися.

Прилеглий до міста район Нюцидерсе – центр гірськолижного спорту, на десятки курортів якого кожен сезон з’їжджаються тисячі любителів. Канатна дорога Muttersbergbahn відкриє перед вами чудові пейзажі.

Двічі на рік Блуденц відчуває туристське навала. З листопада по лютий тут збираються гірськолижники, а з травня по вересень – любителі літнього активного відпочинку. По місту можна подорожувати автомобілем та автобусом, пішки або на велосипеді. Причому, на велосипеді зручніше всього – автобус занадто повільний, а автомобілю на вузьких вуличках незатишно. Пішки, хоч місто і невеликий, все ж втомлює, а ось двоколісний транспорт – в самий раз.

Дуже колоритні в місті ринки, розташовані прямо на вулицях. Працюють вони навесні і восени і настільки популярні, що жоден турист без покупки не повертається. А ще в Блуденце варять пиво, знамените Fohrenburger, яке тут є в будь-пивний. Кухня насичена і різноманітна. Звичайно, можна обідати в приотельном ресторані, але повною мірою атмосферу провінційної Австрії можна відчути тільки замовивши пару фірмових страв у будь-якому місцевому закладі.

При всіх численних достоїнствах Блуденца одна варта особливої згадки. Це – жителі міста. В австрійській провінції взагалі доброзичливі люди, але такої уваги до гостей мало де можна зустріти. Заблукати тут неможливо – за руку доведуть туди, куди ви хочете. Якщо це і перебільшення, то зовсім не набагато: городяни не тільки до туристів уважні, але і між собою ввічливі і доброзичливі. Персонал готелів скрізь говорить англійською.

Клімат тут помірно континентальний. Взимку прохолодно, але сильних морозів немає, а влітку немає сильної спеки. Під час гірськолижного сезону, з листопада по квітень температура на трасах приблизно -5-7 градусів. Снігу випадає багато, так що зі сніговим покривом на трасах все в порядку. Влітку температура зазвичай +17 +23 градуси.

Блуденц в будь-який час року цікавий як для шанувальників спорту, так і для людей, що люблять красу природи.

Блуденц (Bludenz)
Блуденц, Австрія

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Інсбрук:

  • Пам’ятки
  • Цікаві екскурсії
  • Куди з’їздити?
  • Карти і схеми міста
  • Як дістатися за €8?
  • Хороші готелі в Інсбруку