Оскільки в Австрії подруга була вперше, а у Відні, зрозуміло, більше цікавих місць, ніж в Бадені, то ми двічі на півдня їздили у Відень. Зробити це дуже просто. З центру Бадена йде трамвай прямо до Віденської опери. За відстанню це 3 зони, тобто квиток коштує в одну сторону 6 євро.

  • Перша частина звіту тут

Оскільки в Австрії подруга була вперше, а у Відні, зрозуміло, більше цікавих місць, ніж в Бадені, то ми двічі на півдня їздили у Відень. Зробити це дуже просто. З центру Бадена йде трамвай прямо до Віденської опери. За відстанню це 3 зони, тобто квиток коштує в одну сторону 6 євро. Квитки купували в автоматі поруч з зупинкою. Все дуже просто: натисни на зображення чоловічка, потім на номер зони, в віконці висвічується необхідна сума. Можна оплатити монетами або купюрами. Автомат дає здачу. Можна купити квиток і в самому трамваї, але там +20 центів і купюри він не приймає.

Про маршрути прогулянок по Відні на цьому сайті вже було багато написано. Ми не були особливо оригінальні, дивилися основні визначні пам’ятки. На Штефанплатц нам пощастило потрапити на ярмарок ремісників. Це було особливо цікаво. Зголоднівши, зайшли в ресторан «Музей гуляшу». Назва говорить сама за себе. Є меню російською мовою. Ціни цілком прийнятні для середнього туриста. Знайти ресторан дуже просто. Якщо ви стоїте обличчям до собору св. Стефана, обійдіть його ліворуч і рухайтеся далі прямо по вулиці. Через кілька будинків по правій стороні і буде цей ресторан.

Переїхавши з Бадена до Відня вже остаточно, ми оселилися в готелі Меркур Сецессіон. З назви зрозуміло, що це біля будівлі Сецесіону. Поблизу з готелем — Карсплатц зі знаменитою Карлскірхе, ринок Нашмаркт. В іншу сторону — початок знаменитої торгової вулиці Мариахильферштрассе і музейний квартал. Загалом, розташування чудове!

Що сказати про готелі. Так, це тверді 4 зірки. Сервіс чудовий, номер — казка. У нього навіть була окрема комора для багажу. Харчування…М-м-м….бачили і краще. Ні, все непогано, але не вистачало різноманітності. Чи це ми вже розпещені? Так, російськомовних програм по телевізору не було. Ми жили на останньому поверсі, вікна у двір, але наша частина будівлі домінувала над іншими, і тому з вікна відкривався чудовий вид на Відень. І ось тут, в центрі міста, незрозуміло звідки співав соловей. Та як! Ніби де-небудь у віденському лісі!

Окремою частиною програми було відвідування палацу і парку Шенбрунн. А після цього ми спустилися в метро на зелену гілку, доїхали без пересадок до станції Heiligenstadt (це кінцева). Тут же сіли на автобус 38А і вирушили в гори. Автобус привіз нас на оглядовий майданчик Kahlenberg. Звідси відкривається вид на Відень як з пташиного польоту. Тут же є сувенірні крамнички і пара ресторанів. Тут же ми потрапили під сильний дощ, промокли і замерзли. Треба було десь обсохнути і зігрітися. Поїхали назад.

Маршрут автобуса проходить через Гринциг — район винних ресторанчиків з австрійським національним колоритом. Ми залишили автобус і відправилися в найближчий хойрігер. Слід мати на увазі, що відкриваються вони не раніше 15 годин. Чудове червоне вино і практично домашня закуска не дали нам застудитися. Так, не забувайте, що в Австрії вино замовляють місцевими дозами: як правило, ахтель (1/8 літра) або фіртель (1/4 літра). Закуску в хойрігер можна замовити по меню, але це тривіально. А от показати пальчиком на величезну запечену свинячу ногу і сказати: «Мені, будь ласка, от з цієї сторони відріжте пару шматочків», — куди як цікавіше. І так само пальчиком вибрати пару салатів, на гарнір. А ще в Австрії обов’язково треба спробувати «намазки». Це своєрідні паштети різних кольорів: білий, рожевий, помаранчевий, зелений і т. д. в залежності від складу — з перцем, зеленню, з рибою…. На смак вони, як правило, пряні і гострі. Намазки продаються в невеликих баночках в будь-якому супермаркеті.

Зрозуміло, останній перед відльотом день ми відвели на шопінг, благо головна торгова вулиця починалася недалеко від готелю. Яких тільки фірм тут не представлено. Ціни, в порівнянні з московськими, більше, ніж демократичні. Навіть на брендові речі. Так і ресторанчиків вистачає. Втомилися — присіли, попили кави або підкріпилися. В Австрії, хоча вона не має виходу до жодного моря, є чудова мережа ресторанів швидкого харчування Nordsee — емблема: червона рибка. Там і салати з креветками, кальмарами, восьминогами, і смажена риба з будь-яким гарніром і дуже непоганий вибір вина. Задоволення не дешеве, але воно того варто.

До речі, якщо ви хочете привезти в якості сувенірів цукерки «Моцарт» (в будь-якому з численних варіантів), краще їх купувати в місті, в магазині. У дьюті-фрі вибір менше і коштує дорожче. А ось в дьюті-фрі обов’язково візьміть пляшечку австрійського білого вина «Грюнер вельтлінер», не пошкодуєте!

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники