Збираючись в Австрію, добре подумайте, як ви будете оплачувати свої покупки. Звичайно, готівка – це добре, але надто велику суму грошей мати при собі небезпечно.

Збираючись в Австрію, добре подумайте, як ви будете оплачувати свої покупки. Звичайно, готівка – це добре, але надто велику суму грошей мати при собі небезпечно. Погодьтеся, що злодії є скрізь. А в популярних місцях відпочинку і туризму їх особливо багато. Тому варто подумати про пластиковій картці. До того ж з пачкою банкнот в руках, ви будете виглядати в очах австрійців більш ніж дивно.

Слід зазначити, що кредитні картки в Австрії не особливо популярні. Австрійці віддають перевагу картками, або, як їх ще називають, дебетовим. Така картка відрізняємося від кредитки тим, що для її отримання потрібно спочатку внести певну суму грошей – будь-яку, яку ви побажаєте. До речі, отримати дебетову картку можна прямо в Австрії і навіть анонімно. У банку у вас не питатимуть, хто ви і звідки. Просто внесли гроші на рахунок і дебетова карта ваша. І вперед, за покупками. Крім того, з такої картки можна зняти гроші в банкоматі, і платити online.

«Maestro» від «MasterCard» – сама ходова дебетова карта в Австрії. Вона навіть носить статус національної. Її має кожен австрієць у віці від 18 до 80 років. У багатьох дітей вони теж є. Батьки переводять на їх рахунок гроші на кишенькові витрати, а бабусі і дідусі таким чином балують своїх онуків у дні народження. Погодьтеся, дуже прагматично.

Особисто я в своїх поїздках вже багато років використовую рублеву карту Visa Classic банку ВТБ 24, проблем з ними не було ніколи. З мінусів, тільки висока комісія за зняття коштів у банкоматі. Мультивалютну картку брати не бачу сенсу. Курс банку рублі-євро мене влаштовують.

А які карти в поїздках використовуєте ви?

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники