Ноги на землі, а серце – в небесах. Саме так відчуваєш себе, опинившись на альпійському лузі, в той короткий літній час року, коли високогірні пасовища розквітають зеленим килимом

Альпійські луки

Ноги на землі, а серце – в небесах. Саме так відчуваєш себе, опинившись на альпійському лузі, в той короткий літній час року, коли високогірні пасовища розквітають зеленим килимом, а повітря над ними чисте і прозоре.

Щороку, як тільки останній сніг випускає з свого полону перші паростки трави, з долин в гори піднімаються люди, приводячи з собою худобу – овець, кіз і корів. Це своєрідне свято – зайти в яка простояла цілу зиму хатину, привести її в порядок, обжити, надати домашній вигляд. І дзвіночки на шиї худобі повісити і оглянути околиці. Корови самі підуть по пасовиську в пошуках їжі: молода травичка – це і для них свято. Кращі злаки і лугові трави вони виберуть, і ні стежки їм не потрібні ні дороги. Тільки вранці треба всіх зібрати до хатини – на доїння. Якщо вранці в горах туман, що буває часто, допомагають дзвіночки: без їх дзвону стадо не відшукати.

Альпійський сир

Свіже, щойно надоєне молоко потрапляє до сироварам. Продукти – сир та масло, побічний продукт – сколотини, луговий делікатес, такий же, як молочна сироватка при виготовленні сиру. Чому альпійські пастушки так красиві? У сироватці купаються! Та ще й чисте повітря і продукти найсвіжіші… Правда чи ні – але гарні місцеві дівчата – це точно.

Пастушка

Пастуших традицій — сотні років і завжди молоді дівчата щиро раділи річної життя на пасовищах. Внизу – строгі правила, ієрархія в сім’ї і в селі, так і церква доглядає. А тут – самі собі господині: хатина – рідний дім, а пасовище – персональна неосяжна імперія. Напевно, звідси пішли в мистецтві 19 століття образи щасливих пастушок: художників і поетів надихали цілком реальні альпійські дівчини.

Йодлеры

Якщо заїжджого художника так надихали альпійські луки, що ж можна сказати про корінних мешканців? Величне і радісне почуття проходить через всі народна творчість Тіролю – оповіді, вірші та пісні і проривається в навколишній світ переливчастим співом йодлера. Ця дивовижна урочиста пісня-крик на одних голосних звуках, сильних і вібруючих, розноситься над альпійськими луками, несучись до високого неба і далеких гір. Радість і щастя в цій пісні.

Пиріжок-бухтель

Будь-який бажаючий може завітати на цей вічне свято життя. По лугах прокладені стежки, багатокілометрові і короткі, пройшовши за якими можна поспостерігати за життям високогір’я. Лугове вершкове масло з хлібом, щойно спеченим тут же – смачніше не може бути нічого. Ні, може – пиріжки-бухтель з кашею-муас, та під чай з лугових трав.

Змагання з народної боротьби

У Зальцбурзі все це торжество музики і свята виливається в щорічні фестивалі Лугового літа, де все, що можна побачити і почути в горах, збирається воєдино. А в липні, у першу неділю після дня святого Якова (25 липня), організовуються змагання з народної боротьби. Ареною стає зелений луг, стінами – гори, дахом – небо. І молоді хлопці, як і раніше, у часи середньовіччя борються за звання найсильнішого. Чемпіон — „Hagmoar“ буде з честю носити це звання весь рік, до наступного змагання.

Альпійські луки

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники