Дюрер Альбрехт — основоположник німецького Відродження мистецтва. Спочатку він навчався ювелірному справі у свого батька, а потім живопису – в майстерні художника Вольгемута, у якого перейняв принципи німецької і нідерландської пізньоготичного мистецтва, ознайомившись з гравюрами і малюнками майстрів італійського Відродження.

Альбрехт Дюрер

Дюрер Альбрехт (Albrecht Дюрера) — основоположник німецького Відродження мистецтва. Спочатку він навчався ювелірному справі у свого батька, який був вихідцем з Угорщини, а потім живопису – в майстерні художника Вольгемута, у якого перейняв принципи німецької і нідерландської пізньоготичного мистецтва, ознайомившись з гравюрами і малюнками майстрів італійського Відродження.

Яскравий настрій перед реформаційної епохи художник висловив в потужних релігійних і соціальних битвах, а саме в гравюрі під назвою «Апокаліпсис».

Альбрехт Дюрер Апокаліпсис. Чотири вершники

Його друга картина «Портрет молодої жінки», яка нині знаходиться у віденському музеї мистецтв, була виконана під час другої подорожі Дюрера в Італію, зміцнивши прагнення живописця до впорядкованості побудов композиції і ясності образів. Також Альбрехт не втратив зіркості у спостереженні, експресивності і життєвості образів, предметної виразності, яка властива пізнього готичного мистецтва.

Відмінна точність мови графіки, найтонша розробка відносин, ясність обсягу і лінії, складна філософська підоснова змісту відрізняє 3 гравюри на міді: “Меланхолія”, “Святий Ієронім” та “Вершник, смерть і диявол”. Всім картинам характерно непохитне слідування обов’язку, втілення конфліктності людського духу і прославлення допитливої гуманістичної дослідницької думки. До цього часу А. Дюрер отримав почесне становище в рідному містечку Нюрнберзі, а також популярність за кордоном, особливо в Австрії, Нідерландах та Італії. Також художник дружив з самими видатними європейськими гуманістами: серед його замовників були німецькі князі, бюргери і імператор Максиміліан I, для якого він виконав малюнки пером по молитвеннику. Нині картини Альбрехта прикрашаю музеї різних столицях Європи, серед яких Відень (Музей історії мистецтв), Прага, Мадрид і т. д.

Мученичкство

Мучеництво 10 000 християн (1508) Музей історії мистецтв.

Ще живописець відтворив людини ренесансної епохи, який пройнятий гордим свідомістю власної особистості і заряджений напруженої духовної енергією та практичною цілеспрямованістю. Альбрехт Дюрер зробив революцію в північноєвропейському мистецтві, об’єднавши досвід італійської та нідерландської живопису…

Вівтар Ландауера. 1511. Музей історії мистецтв у Відні

Вівтар Ландауера (1511) Музей історії мистецтв у Відні.

Дюрер. Автопортрет (1484) Альбертіна у Відні

Дюрер. Автопортрет (1484) Альбертіна у Відні.

Альбрхт Дюрер. Молодий заєць (1502) Альбертіна у Відні

Альбрхт Дюрер. Молодий заєць (1502) Альбертіна у Відні.

Альбрхт Дюрер. Шматок дерну (1503) Альбертіна у Відні

Альбрхт Дюрер. Шматок дерну (1503) Альбертіна у Відні.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники