Побачити Відень ми хотіли давно. Чули багато оповідань, бачили по ТБ і ось, нарешті, скориставшись наявністю піврічної візи, вирішили з’їздити.Відень – чудовий легкий місто, по якому можна ходити нескінченно.

Відгук надіслав Олександр Масанів, пенсіонер мені на e-mail: [email protected]

Побачити Відень ми хотіли давно. Чули багато оповідань, бачили по ТБ і ось, нарешті, скориставшись наявністю піврічної візи, вирішили з’їздити.

Квитки: переглядаючи сайти авіакомпаній, знайшли у Австрійських ліній дешеві квитки за 3500 рублів в один кінець на людину. (Це так звані Redticket, недоліком яких є неможливість їх здати або обміняти). Не відкладаючи, замовили і викупили. Відразу хочу обмовитися, якщо хто-небудь вирішить скористатися Австрійськими лініями, нехай не затримуються з реєстрацією, т. к. на зворотному шляху з’ясувалося, що часто продають більше квитків, ніж місць у літаку, мотивуючи тим, що на посадку приходить менше народу і, тому, місць може просто не вистачити. Але в іншому все було добре.

Готель: за рекомендаціями знайомої вибрали готель, що знаходиться в центрі, майже навпроти опери — hotel Am Operning. Готель не дуже дешевий, але з-за свого більш ніж вдалого розташування виявився для нас практично ідеальним. Вартість номера зі сніданком 130 євро на добу. Реклама інших готелів дає значно більш низькі ціни, але це поки не доходиш до дат розміщення, на які дешевих місць немає. Переглянув кілька готелів, але дешевше 80 євро не знайшов. (Може бути мало шукав).

Подивіться ціни на номери на ваші дати (Вільних днів дуже мало, перевіряйте різні дати, бронюйте заздалегідь!)

В аеропорту ми впевнено сіли на швидкісний САТ і поїхали. В дорозі обігнали пару електричок, в яких було досить багато народу (а не як у нас) і пораділи своїм вибором. На вокзалі легко пересіли на метро і доїхали до Карлсплатц, від якої до готелю 5 хвилин ходьби. Оскільки ми не збиралися ходити по магазинах і музеям, а хотіли знайомитися з містом, то віденську карту брати не стали. До речі, для пенсіонерів, які досягли 65 років, в деяких музеях і, наприклад, на екскурсії по опері, надається знижка (за паспортом).

Ранком, поснідавши в готелі, ми пішли ходити по місту. Помилувавшись на будівлю опери та Альбертину, ми вийшли на Керстенштрассе. Магазини ще не працювали, і народу було зовсім мало (час 8.30 ранку). Тому, любителям архітектури раджу ходити по місту вранці. Прогулявши трохи більше 3 годин, повернулися в готель, відпочили і пішли знову. Ми виходили практично все всередині Рингу, і це у нас зайняло 3 дні. Вразило, як у Відні ставляться до старих будівель і пам’яток. Бачили дуже багато будівельних кранів, при цьому перебудова будівель стосується лише нутрощів, але не фасадів. (І як стало прикро, що в Москві не звертають увагу на красу будівель. Скільки будівель перебудована з втратою зовнішнього вигляду або просто знищено).

Коли ми дійшли до собору Св. Штефана, то не могли не зайти всередину. Яка краса. Описати таке неможливо.

Нагулявшись протягом двох днів по центру, ми вирішили відвідати Бельведер. Виявилося, що до комплексу від Opernring ми можемо дійти пішки, що ми і зробили. При цьому ми пройшли через що відкривається ринок і далі по маленьких вулицях Відня. Комплекс Бельведер красивий. Красивий і палац з галереєю, красивий і парк. Дружина вирушила милуватися картинами, а я з насолодою прогулявся парком. Заходили ми в верхній частині комплексу, а виходили через нижній вихід.

Пройшовши трохи вулицею, ми опинилися на площі Героїв, де стоїть пам’ятник, присвячений радянським воїнам, який підтримується в порядку, що було приємною несподіванкою (Згадаймо Прибалтику). Повернувшись і відпочивши, ми вирушили погуляти по палацу Хоффбург. Всередину ми не заходили, але по великій території палацу нагулялися. Зрозуміло, зайшли в Будинок метеликів. Красиво.

На наступний день ми відправилися в Шенбрунн. Цей комплекс заслуговує того, щоб на нього витратити не менше одного дня. Проїзд простий: лінія U4 до станції Шенбрунн, далі 5 хвилин пішки. У палаці ми купили квитки на невелику (всього 40 приміщень) екскурсію і з аудіогідом (російською мовою) вирушили по покоях. Все дуже зручно: ніхто не квапить і в кожному спокої, натиснувши на відповідну кнопку можна прослухати інформацію про даному місці. Шкода, звичайно, що фото і відеозйомка у палаці заборонені. На пам’ять купили буклет про комплексі теж російською мовою.

Перед палацом стоять коляски для туристів. Вартість 7 євро на поїздку, але вигідніше паровозик. Ті ж 7 євро, але на цілий день. Можна вийти, погуляти, знову сісти і їхати далі.

Насамперед ми вирушили до павільйону «Глорієтта», розташованого на пагорбі позаду палацу, звідки відкривається чудовий вид. Посидівши у кафе і випивши каву, ми піднялися на дах павільйону. До речі, до квитка в палац додаються 3 купона на знижку в інших музеях комплексу. І цей же квиток дає право не оплачувати підйом на дах павільйону. Потім ми пішли по алеях вниз. І тут ми переконалися, що білки в комплексі просто жебраки, і не дарма ми везли з Москви горіхи. Йдемо по доріжках, а з кущів вибігають білки й запитливо дивляться, що у вас є.

Спустилися вниз, помилувалися на руїни з фонтаном, сіли на паровозик і поїхали до входу. Там почекали і знову поїхали вгору. Доїхали до ресторанчика «Альпійський двір». Там вийшли, пообідали і через верхній вхід увійшли на територію зоопарку. Ми отримали величезне задоволення. По-перше, з дитинства не були у зоопарку, по-друге, не очікували такого різноманіття тварин і відсутності клітин. Практично всі тварини утримуються у вольєрах. Іноді, правда, це не зовсім зручно, т. к. рись у вольєрі побачили з працею. Нагулявшись серед вольєрів, ми вирушили на вихід. Повернувшись в готель і відпочивши, прогулялися по найближчій окрузі, подивилися підсвічування ратуші і театру Хоффбург і пішли спати.

На наступний день ми вирішили поїхати в Баден. Вийшовши з готелю, попрямували до трамваю, але навпроти опери побачили автобус, на якому було написано Баден. Не довго думаючи, сіли і поїхали. Час, як завжди було раніше, і автобус довіз до Бадена за 35 хвилин. Але любов до ранніх поїздок нас підвела. Приїхавши у Баден, ми виявили, що там прохолодно і потепліло тільки після 11 ранку. За Бадену ми гуляли приблизно 3,5 години. Пройшлися по центру, помилувалися на казино, піднялися на гору подивитися на місто зверху, прийшли на зупинку, сіли на трамвай і поїхали до Відня.

Другу половину дня ми посвітили поїздці до будинку Хундертвассера і парку Пратер. Близько опери купили квиток на 24 години сіли на трамвай №1 і поїхали, заодно оглядаючи ту частину Рингу, яку ще не бачили. Помилувавшись на пам’ятки, знову сіли на трамвай і поїхали далі в Пратер.

Парк Пратер розташований між Дунайським каналом і власне Дунаєм. Це місце для прогулянок, катання на велосипедах, бігу і спорту. Тихе спокійне місце, але не спочатку, де розташовані атракціони. Прогулявшись по центральній алеї, ми, як діти, вирішили покататись на «ліліпутському паровозику», який нас і привіз до атракціонів і шуму. Нагулявшись, вирушили до готелю.

Нам порадили з’їздити в Kahlenberg і подивитися на Відень з передгір’я Альп. І на наступний день, знову з ранку ми пішли на станцію метро. По лінії U4 ми доїхали до кінцевої станції Heilingenstadt, по дорозі побачивши ще один твір Хундертвассера: сміттєспалювальний завод. Так, сплутати будови Хундертвассера з чимось ще складно. Доїхавши до потрібної станції, ми пересіли на автобус № 38а і поїхали в Kahlenberg. Нагорі ми побачили польський костел, в якому йшла служба, готель і кілька кафе. І панораму Вени.

Намилувавшись чудовими краєвидами, ми зібралися їхати, але підійшовши до зупинки, побачили дві зупинки. Не встигнувши розібратися, що і як, вскочили в підійшов автобус і поїхали. Виявилося, що автобус нас повіз на кінцеву зупинку Leopoldsberg. На жаль, ми не знали що там є і приблизно 20 хвилин чекали відправлення назад. Потім нам сказали, що там теж треба було прогулятися. В автобусі квитки купити можна , і тому треба це передбачати. Скориставшись купленими 24-годинними квитками, ми вийшли в Грінціге і поїхали назад на трамваї.

В останній день ми знову поїхали гуляти в Шенбрунн, погуляли по Marienhofstrasse, посиділи в кафе і поїхали в аеропорт.

Харчування. Я не зрозумів, чому хвалять ресторан Rosenberger. Це близько до фастфуду. Дорого і несмачно. Називати його дешевим неправильно, т. к. обід на двох (вельми середній) обійшовся в 38 євро, а в хороших ресторанах 42-45 євро. Можу порекомендувати пивний ресторан Purstner (Rimmergasse,10) та ресторани Plachutta (Wollzeile,38). Але, як правило, місця там треба замовляти заздалегідь. Ми були ще в одному ресторані Wiener wald. Ціни ті ж, порції менше. Потрапили ми туди випадково: втомилися і були голодні. Так що зберетеся поїсти, не економте євро в псевдо дешевих ресторанах.

У підсумку слід сказати наступне: Відень – чудовий легкий місто, по якому можна ходити нескінченно.

Як я економлю на готелях?

Все дуже просто – шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик
RoomGuru. Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Скачати путівники